تاریخ انتشار:۱۱ دی ۱۳۹۴در ۱۲:۴۳ ب.ظ کد خبر:3665

کمیته انتخابات حزب اعتمادملی گلستان فعال شد

اعتماد ملی: کمیته انتخابات حزب اعتمادملی منطقه گلستان در آستانه برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، با تصویب اعضای هیات رئیسه این حزب، فعال شد. به گزارش روابط عمومی حزب اعتمادملی منطقه گلستان، کمیته انتخابات حزب، در راستای ...

اعتماد ملی: کمیته انتخابات حزب اعتمادملی منطقه گلستان در آستانه برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، با تصویب اعضای هیات رئیسه این حزب، فعال شد.

به گزارش روابط عمومی حزب اعتمادملی منطقه گلستان، کمیته انتخابات حزب، در راستای کمک به شورای راهبردی اصلاح‌طلبان برای شناسایی و حمایت از نامزدهای قوی و موثر اصلاح‌طلب، فعالیت خود را آغاز کرده است.

اعضای کمیته انتخابات حزب اعتمادملی منطقه گلستان عبارتند از:
۱- یوسف منتظری (عضو شورای مرکزی و هیئت رئیسه حزب) به عنوان مسئول کمیته انتخابات
۲- دکتر محمدرضا محمدخانی (عضو هیئت رئیسه و مسئول کمیته سیاسی)
۳- محمدبردی توکلی (عضو هیئت رئیسه و مسئول کمیته حقوقی)
۴- حاجیه بسطامی فر (عضو شورای مرکزی و رئیس شاخه بانوان)
۵- مهدی فریدون فر (عضو شورای مرکزی و مسئول روابط عمومی)
۶- ابوذر پورادیب (عضو شورای مرکزی و رئیس شاخه جوانان و دانشجویان)
شاخه جوانان اعتمادملی گلستان در ۴ شهرستان فعال شد
همچنین رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتمادملی منطقه گلستان از فعال شدن این شاخه در چهار شهرستان خبر داد.

به گزارش اعتماد ملی، ابوذر پورادیب در جلسه هیات رئیسه این حزب که شب گذشته برگزار شد، افزود: پیرو پیشنهاد شاخه جوانان و تصویب شورای مرکزی استان و همکاری روسای حزب شهرستان‌ها، مسئولان شاخه جوانان و دانشجویان در تعدادی از شهرستان‌ها معرفی شدند.

او اظهار کرد: طی رایزنی‌های به عمل آمده با روسای حزب در شهرستان‌ها، تاکنون مسئولان شاخه جوانان حزب اعتماد ملی در شهرستان‌های گمیشان، آق قلا، علی‌آباد کتول و گالیکش، معرفی و در حال سازماندهی جوانان و دانشجویان این شهرستان ها هستند.

رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتمادملی منطقه گلستان ادامه داد: رایزنی‌ها برای فعال کردن این شاخه در سایر شهرستان‌ها ادامه دارد.

 

شورای راهبردی محور ائتلاف اصلاح طلبان است
به گزارش اعتماد ملی، دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گلستان نیز با ابرازامیدواری نسبت به ائتلاف اصلاح‌طلبان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری، شورای راهبردی را محور ائتلاف اصلاح‌طلبان دانست.

محمدحسین علی‌اصغری، نایب‌ رییسحزب اعتماد ملس استان گلستان، شب گذشته در جلسه هیات رئیسه این حزب، گفت: شورای راهبردی اصلاح‌طلبان موظف به رصد شرایط سیاسی استان و دعوت از تمامی نامزدهای اصلاح‌طلب برای ایجاد همگرایی و ائتلاف، است.

او با بیان اینکه حزب اعتمادملی به عنوان عضو شورای راهبردی اصلاح‌طلبان، از تصمیمات این شورا تبعیت می‌کند، تاکید کرد: این حزب، همچون سایر احزاب، نامزدهای خود را به شورای راهبردی معرفی می‌کند، چنانچه این افراد مورد حمایت شورای راهبردی قرار گیرند، اعضای شورا موظف به حمایت هستند و چنانچه شورای راهبردی از آنها حمایت نکند، نامزدهای مدنظر ما باید به نفع ائتلاف، کنار بکشند.

نایب رئیس حزب اعتمادملی منطقه گلستان تاکید کرد: این حزب از مدت‌ها قبل، به منظور همگرایی اصلاح‌طلبان، رایزنی با نامزدهای نزدیک به خود را آغاز کرده است.

علی اصغری ادامه داد: شورای راهبردی اصلاح‌طلبان، از بین تمامی گروه‌های سیاسی این جناح تشکیل شده و در انتخاب نامزدهای نهایی باید ملاک‌هایی که از قبل تعیین شدند را مدنظر قرار دهند تا نمایندگان قوی و موثر وارد مجلس شوند.

وی با بیان اینکه روند همگرایی اصلاح‌طلبان استان گلستان تاکنون مثبت بوده است، با اشاره به نامزدی زنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: چنانچه زنان، در لیست نهایی شورای راهبردی اصلاح‌طلبان قرار گیرند، حزب اعتمادملی هم از آنها حمایت می‌کند.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گلستان بر حمایت از زنان و اختصاص تعدادی از کرسی‌های مجلس شورای اسلامی به زنان تاکید کرد.

به گفته علی اصغری، آن دسته از زنان اصلاح‌طلبی که نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند، حمایت خود را از شورای راهبردی اصلاحات اعلام کرده‌اند.

او ابرازامیدواری کرد که روند همگرایی اصلاح‌طلبان تا هفتم اسفندماه ادامه داشته باشد تا شاهد ورود نمایندگان قوی و موثر از استان گلستان به مجلس شورای اسلامی باشیم.


ارسال نظر

Go to TOP