تاریخ انتشار:۰۶ مهر ۱۳۹۴در ۷:۵۲ ق.ظ کد خبر:368

هزینه ۱ میلیارد تومانی شهرداری منطقه ۲ برای هفته دفاع مقدس

اعتماد ملی: هفته دفاع مقدس؛ هفته‌ای که قرار است یادآوری رشادت‌های رزمنده‌های کشور در دفاع از میهن باشد، هفته‌ای که قرار بود در آن، یاد و آرمان‌های شهدای هشت سال جنگ زنده شود، گویا بهانه‌ای شده برای صرف هزینه‌های کلان. شاید کودکان دست‌فروشی که از کنار ...

اعتماد ملی: هفته دفاع مقدس؛ هفته‌ای که قرار است یادآوری رشادت‌های رزمنده‌های کشور در دفاع از میهن باشد، هفته‌ای که قرار بود در آن، یاد و آرمان‌های شهدای هشت سال جنگ زنده شود، گویا بهانه‌ای شده برای صرف هزینه‌های کلان. شاید کودکان دست‌فروشی که از کنار نمایشگاه هفته دفاع مقدس در منطقه ۲ تهران رد می‌شوند، سواد حساب و کتاب این را که با یک میلیارد تومانی که برای هفته دفاع مقدس ازسوی شهرداری منطقه ۲ تهران هزینه شده چه می‌شود کرد، نداشته باشند. شاید کسانی که خاکریز‌های نمایشی این نمایشگاه را می‌بینند ندانند که ۵۰ ملیون تومان برای این خاک‌ها پرداخت شده است.

یک منبع آگاه در شهرداری منطقه ۲ تهران با اعلام این خبر به اعتماد ملی گفت که شهرداری این منطقه یک میلایارد تومان برای نمایشگاه هفته دفاع مقدس هزینه کرد و در شهرداری مناطق دیگر نیز مبالغ مشابهی برای هفته دفاع مقدس هزینه شده است.

به این ترتیب با حسابی سر انگشتی می‌توان محاسبه کرد که با توجه به تعداد مناطق شهرداری تهران، حدود ۲۲ میلیارد تومان در این هفته خرج شده است.

 

 

نباید دربرابر سوءاستفاده از سرمایه‌های ملی کشور سکوت کرد

حجت نظری، فرزند سردار شهید نظری و رییس شاخه جوانان حزب اعتماد ملی در رابطه با استفاده از نام رزمندگان و دفاع مقدس برای این امور معتقد است: «متاسفانه شنیدن اخبار اختلاس و سوء‌استفاده از اموال دولتی در این کشور؛ بعد از دوره هشت ساله دولت‌های نهم و دهم به امری عادی تبدیل شده و آستانه تحمل مردم در این مورد، بالا رفته است.

نظری در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی افزود: اما انتظار داریم، این آستانه تحمل در مورد سوءاستفاده از سرمایه‌های تمام نشدنی کشور و ملت، یعنی قهرمانان ملی که از همه داشته‌های خود برای دفاع از کشور گذشتند، این قدر بالا نباشد. هر چند در هیچ کدام از موارد سوء استفاده از اموال عمومی، نباید سکوت کرد، اما در رابطه با سوء‌استفاده توامان مادیو معنوی از سرمایه‌های ملی کشور، سکوت به هیچ وجه جایز نیست.

او افزود: شهدا برای تمام ملت قهرمان ملی محسوب می‌شوند و احتیاجی به هزینه‌های کلان از بیت‌المال برای آنها نیست و نباید با سوء‌استفاده از ارزش‌های اینچنینی، موجب تخریب جایگاه شهدا و رزمندگان در ذهن مردم شد.

كلمات كليدي: , , ,

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP