تاریخ انتشار:۱۳ دی ۱۳۹۴در ۱۲:۴۴ ب.ظ کد خبر:3746

استانداری تهران: تجمع اعتراض‌آمیز در پی شهادت شیخ نمر امروز برگزار می‌شود

اعتماد ملی: استانداری تهران با انتشار اطلاعیه‌ای عنوان کرد: ‌بنا به درخواست تعدادی از تشکل‌ها و گروههای سیاسی، تجمعی اعتراض آمیز امروز (یکشنبه ۱۳ دی ماه ) رأس ساعت ۱۵ در میدان فلسطین برپا خواهد شد که معترضین می‌توانند برای اعلام اعتراض خود در آن ...

اعتماد ملی: استانداری تهران با انتشار اطلاعیه‌ای عنوان کرد: ‌بنا به درخواست تعدادی از تشکل‌ها و گروههای سیاسی، تجمعی اعتراض آمیز امروز (یکشنبه ۱۳ دی ماه ) رأس ساعت ۱۵ در میدان فلسطین برپا خواهد شد که معترضین می‌توانند برای اعلام اعتراض خود در آن حضور به هم رسانند.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطاناً (اسراء۳۱)

شهادت مظلومانهٔ روحانی مجاهد و عالم مبارز، مرحوم آیت الله شهید نمر باقرالنمر ثلمه‌ای بزرگ و داغی جانکاه بر پیکرهٔ جهان اسلام و فرا‌تر از آن مصیبتی سوزناک بر آزادی خواهان عالم بود.

هرچند اقدامات ددمنشانه و سبعانهٔ حکومت آل سعود هر روز به شکلی امنیت و آرامش را در منطقه و جهان با چالشی جدی مواجه می‌نماید، امّا پر واضح است که اینگونه اقدامات، روح آزادی خواهی و بیداری اسلامی را گسترش داده و نهایتاً به اضمحلال تفکر سرکوبگرانهٔ مرتجعین منطقه خواهد انجامید.

در پی شهادت این عالم فرزانه و شجاع، گروهی از جوانان معترض که احساساتشان با این اقدام ننگین جریحه دار شده بود، شب گذشته در مقابل سفارت عربستان تجمعی غیرقانونی نمودند که منجر به ایجاد خسارت و آسیب به ساختمان سفارت و همچنین مجروحیت تعدادی از نیروهای انتظامی و در پی آن دستگیری تعدادی از معترضین شد.

استانداری تهران ضمن محکوم کردن این اقدام، هرگونه تعرض به اماکن دیپلماتیک را تقبیح می‌نماید و اعلام می‌دارد هرگونه تجمع در مقابل سفارت عربستان غیرقانونی می‌باشد.

بنا به درخواست تعدادی از تشکل‌ها و گروههای سیاسی، تجمعی اعتراض آمیز امروز یکشنبه ۱۳/۱۰/۹۴ رأس ساعت ۱۵ در میدان فلسطین برپا خواهد شد که معترضین می‌توانند برای اعلام اعتراض خود در آن حضور به هم رسانند.

بدیهی است اقداماتی فرا‌تر از قانون و برخلاف روال‌های قانونی پذیرفته نخواهد بود.»

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP