تاریخ انتشار:۱۴ دی ۱۳۹۴در ۲:۲۶ ب.ظ کد خبر:3770

گفت‌وگوی تلفنی ظریف و کری درباره روابط تهران-ریاض

وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف با وی گفت‌وگو کرد. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه از منزل خود در آیداهو با محمد جواد ظریف همتای ایرانی‌اش تماس تلفنی برقرار کرده است. دو طرف محتویات ...

وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف با وی گفت‌وگو کرد.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه از منزل خود در آیداهو با محمد جواد ظریف همتای ایرانی‌اش تماس تلفنی برقرار کرده است.

دو طرف محتویات این گفت‌گو را منتشر نکردند اما به وضوح مشخص است که این اقدام تلاشی بوده است از جانب کری تا از ایرانی‌ها بخواهد که با اتخاذ اقدامات تلافی‌جویانه علیه عربستان به تنش‌ها دامن نزند.

این تماس در حالی انجام شده است که شب گذشته مقامات آل سعود با اعلام قطع روابط دیپلماتیک با ایران از دیپلمات‌های ایرانی نیز خواستند طی ۴۸ ساعت خاک عربستان را ترک کنند.

به نوشته نیویورک‌تایمز، مقامات آمریکایی گفته‌اند که اختلاف میان ایران و عربستان نشانه خوبی برای تلاش های صلح‌آمیز جامعه بین‌الملل نیست چرا که این تلاش‌ها نیازمند روابط صلح‌آمیز میان دو کشور ایران و عربستان است.

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به این مساله گفت: ما معتقدیم که روابط دیپلماتیک و گفت‌وگوی مستقیم هم‌چنان برای رفع اختلافات ضروری است و ما از رهبران منطقه می‌خواهیم تا گام‌های محکمی برای کاهش تنش‌ها بردارد.


ارسال نظر

Go to TOP