تاریخ انتشار:۱۰ بهمن ۱۳۹۴در ۱۱:۵۳ ق.ظ کد خبر:4052

بیانیه جمعی از فعالان نشریات دانشجویی کشور

آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است

اعتماد ملی: جمعی از فعالان نشریات دانشجویی کشور بیانیه‌ای را صادر کردند. در این بیانه آمده است که نشریات دانشجویی، چشم بینای بدنه دانشگاهی‌اند و آنان که کمر همت بر بستن این چشم بسته‌اند، قطعا آگاهی را چشم اسفندیار خود می‌دانند و از این رو ...

اعتماد ملی: جمعی از فعالان نشریات دانشجویی کشور بیانیه‌ای را صادر کردند. در این بیانه آمده است که نشریات دانشجویی، چشم بینای بدنه دانشگاهی‌اند و آنان که کمر همت بر بستن این چشم بسته‌اند، قطعا آگاهی را چشم اسفندیار خود می‌دانند و از این رو برای تداوم حیات فکری و یا سلطه اقتدار خود، در این راه از هیچ کاری فروگذار نمی کنند؛ می خواهد این کار نظارت غیرقانونی بر نشریه قبل از انتشار بوده، یا اعمال فشار غیرقانونی برای ممنوعیت انتشار عکس رئیس جمهور اسبق ایران باشد و یا حتی تهدیدها و برخوردهای غیررسمی غیرقانونی با اهالی قلم در نشریات دانشجویی.
متن کامل بیانیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
ریاست محترم جمهور
جناب آقای دکتر روحانی
پیشتر و در مواعد گوناگون و به طرق مختلف، از فضای تنگ و نفس گیر حاکم بر نشریات دانشجویی با مسئولین دستگاه های متولی آموزش عالی در کشور سخن گفته ایم و حتی در چندین نوبت، از فرصت های قانونی برای رساندن صدای اعتراضمان به گوش جنابعالی بهره جسته ایم، اما نه تنها نشانه ای از بهبودی و اصلاح دیده نشد، بلکه روز به روز از طرفی موج برخوردهای غیرقانونی و تهدیدها و نقض حقوق و آزادی های مشروع مان تشدید گردید و از طرف دیگر بر انفعال و ترس و یا حتی بعضا همراهی و همکاری برخی مسئولین دانشگاهی با آن تهدیدها و برخوردها افزوده شد، به گونه ای که اگر در سالیان قبل بر نشریات دانشجویی قبل از انتشار نظارت می شد و یا بعضا قبل از انتشار توقیف می شدند، امروز کار به جایی رسیده که برای دست اندرکاران نشریه ای که قبل از انتشار به صورت غیرقانونی توقیف شده، حکم محکومیت صادر می شود و یا پای دانشجویان اهل قلم به مراجع قضایی باز می شود و یا انتشار یک مطلب انتقادی، احضار چندین و چندباره به کمیته ناظر بر نشریات و کمیته انضباطی و حراست و … را به دنبال دارد. حق دفاع متهمین به ارتکاب تخلف نشریاتی، از ایشان سلب می گردد و حتی آراء صادره به ایشان ابلاغ نمی شود، چه رسد به اینکه امکان تجدیدنظرخواهی ای از رأی صادره وجود داشته باشد.
درباره معدود آرایی هم که با اعتراض دانشجو مواجه می شود، یا درخواست تجدیدنظرخواهی آنقدر معطل می ماند که دانشجو از پیگیری حقش منصرف شود و یا اساسا این حق برای دانشجو به رسمیت شناخته نمی شود وبه اعتراض وی در مرجع تجدیدنظر رسیدگی نمی گردد و یا حتی در صورت رسیدگی، رأی مرجع تجدیدنظرخواهی (که شورای فرهنگی دانشگاه است و در کمال تعجب معمولا ترکیبی مشابه ترکیب کمیته ناظر بر نشریات دارد)، پس از صدور به دانشجو ابلاغ نمی شود.
ریاست محترم دولت اعتدال و امید!
نشریات دانشجویی، بی شک یکی از کارآمدترین و پویا ترین و البته مدنی ترین رسانه هایی هستند که در بطن دانشگاه متولد شده، در بطن دانشگاه رشد کرده و ریشه دوانده و به عنوان گونه ای از رکن چهارم دموکراسی در محیط دانشگاهی، می توانند بارور شده و ثمره آزادی و پیشرفت و نشاط و آزاداندیشی بدهند.
نشریات دانشجویی، چشم بینای بدنه دانشگاهی اند و آنان که کمر همت بر بستن این چشم بسته اند، قطعا آگاهی را چشم اسفندیار خود می دانند و از این رو برای تداوم حیات فکری و یا سلطه اقتدار خود، در این راه از هیچ کاری فروگذار نمی کنند؛ می خواهد این کار نظارت غیرقانونی بر نشریه قبل از انتشار بوده، یا اعمال فشار غیرقانونی برای ممنوعیت انتشار عکس رئیس جمهور اسبق ایران باشد و یا حتی تهدیدها و برخوردهای غیررسمی غیرقانونی با اهالی قلم در نشریات دانشجویی.
قانون شکنان اما هرچه در برخوردها و فشارهای خود بی پرواتر می شوند، مسئولین دانشگاهی بعضا منفعل تر از قبل با منویات تمامیت خواهانه شان همراهی می کنند؛ گویی که دغدغه تأمین امنیت و تضمین حقوق و آزادی های قانونی دانشجویان، جای خود را به مصلحت تأمین نظر برخی اشخاص خاص داده باشد.
جناب آقای دکتر روحانی!
ماه های اخیر و به خصوص آذرماه امسال، سخت ترین ماه ها و روزهای حاکم بر نشریات دانشجویی بوده است؛ این روزها فضا آنچنان بر ما تنگ شده که به این باور رسیده ایم که اصل ۲۴ قانون اساسی (که مقرر می دارد نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند…) استثنایی بیش نیست و این محدودیت های ظاهرا قانونی و غیرقانونی اند که تبدیل به یک اصل شده اند؛ امروز در برخی دانشگاه های ایران، نوشتن از سیاست جرمی نابخشودنی است. طرح مشکلات صنفی و یا اخبار دانشگاه، بلافاصله با شکایت مراجع دانشگاهی به بهانه های مختلف روبه رو می شود. بیان آسیب های اجتماعی سیاه نمایی دانسته شده و حتی انتشار چند تصویر ساده (که پیشتر بارها در رسانه های داخلی منتشر شده) می تواند مصداق نشر تصاویر خلاف عفت عمومی به شمار آید. اشاره به بورسیه های غیرقانونی و روند جذب و استخدام و یا روش آموزشی یا آثار پژوهشی یک استاد که دیگر نعوذبالله…
با این حال ما به عنوان دیده بانان جامعه دانشگاهی، رسالت خویش را علی رغم تمامی این تهدیدها و تحدیدها و تضییق ها فراموش نکرده و کماکان بر آگاهی بخشی به اقشار گوناگون دانشگاهی مصریم. در این میان اما از شما به عنوان مجری قانون اساسی، تنها و تنها یک خواسته داریم؛ اصل ۲۴ قانون اساسی را از استثناء در بیاورید و با دستور قاطع خود به مدیران ارشد و میانی سیستم آموزش عالی، مانع گسترش روند روبه رشد برخوردها و فشارها و تهدیدهای غیرقانونی شوید. باشد که همانطور که انتظار می رود، پاسدار حقوق و آزادی های ما دانشجویان باشید.
ریاست محترم جمهور!
تضییق ها و تحدیدها و بی تدبیری ها در زمینه نشریات دانشجویی به آنچه گفته شد، محدود نیست. در بسیاری از دانشگاه ها، نشریات دانشجویی از کمترین حقوق قانونی خود بی بهره اند؛ کوچک ترین فضایی برای پخش نشریات خود ندارند، از کمترین حمایت های مالی بی بهره اند و با محدودیت های عجیبی در جذب آگهی مواجه می شوند. در بسیاری موارد، حمایت مالی دانشگاه از نشریات، بهانه ای برای نظارت بر محتوای نشریه قبل از انتشار است (آن هم از سوی یک کارشناس) و کوچک ترین مقاومتی هم کار را به پرونده سازی و کمیته ناظر و کمیته انضباطی و حراست و … می کشاند.
مصوبات غیرقانونی محدودکننده کمیته های ناظر، آنچنان متنوع و بعضا خلاقانه است که شگفتی هر فردی را برمی انگیزد و در این میان هیچ خبری از نظارت نهادهای بالادستی (مانند شورای مرکزی ناظر بر نشریات دستگاه آموزش عالی مربوطه) نیست. هرچند در بسیاری موارد هم، مسئولین فرهنگی دانشگاه و یا کارشناسان، ترجیح می دهند منویات فراقانونی و غیرقانونی خود را بی آنکه ردی به جای بگذارند، در عمل اجرایی کنند!
جناب آقای دکتر روحانی!
در کمال تأسف باید به استحضار برسانیم که آنچه در بالا گفته شد، مربوط به آن دسته از دانشجویان خوش اقبالی است که در دانشگاه خود کمیته ای با نام کمیته ناظر بر نشریات دارند و جلسه این کمیته در دانشگاهشان لااقل هر از گاهی برگزار می شود و نهایتا پس از کش و قوس های فراوان توانسته اند امتیاز انتشار نشریه خود را از کمیته ناظر دریافت کنند.
در برخی دانشگاه ها که اصلا کمیته ناظری وجود نداشته و یا در صورت وجود، ماه هاست که از تشکیل آخرین جلسه آن گذشته است و یا در صورت تشکیل، با درخواست صدور امتیاز انتشار نشریه به دلیل نام پیشنهادی و یا ترتیب انتشار و یا زبان و یا گویش نشریه و یا عدم امکان حمایت مالی از نشریه و یا احتمال انتشار مطالب اصلاح طلبانه در نشریه و بهانه های گوناگون دیگر مخالفت شده است و البته در چنین فضایی کاملا بدیهی است که هیچ گاه تصمیم مکتوب کمیته مبنی بر مخالفت با صدور امتیاز انتشار نشریه به متقاضی آن ابلاغ نمی شود، چه رسد به اینکه او بخواهد متعاقبا از حق تجدیدنظرخواهی اش در شورای فرهنگی دانشگاه استفاده کند.
منتخب ملت ایران!
در خرداد ماه ۱۳۹۲، برگه رأی اکثریت مردم ایران از آن روی با نام «حسن روحانی» به درون صندوق ها ریخته شد که امیدمان به شعار دولت امید شما گره خورد و دل در گرو اعتدالی بستیم که قرار بود بساط افراط و تندروی را از دانشگاه ها جمع کند تا زمستان علم و فرهنگ سرآید و بهار اندیشه و خردورزی جانی دوباره به پیکر بی رمق دانشگاه ها ببخشد.
حال، هرچند قدردان زحمات و استقامت شما در صیانت از حریم علم و جایگاه فرهنگیم، اما بر خود واجب می دانیم که وضعیت خطرناک کنونی را به شما گوشزد کرده و بخواهیم تا هرآنچه در توان دارید در مبارزه با اقدامات غیرقانونی جریاناتی خاص و مقابله با انفعال و همراهی برخی مدیران دانشگاهی مصلحت اندیش به کار بگیرید، باشد که دانشجو همواره چشم بینای جامعه و در خط مقدم آزادی خواهی و آزاد اندیشی باشد و فضای دانشگاه آنچنان که روزی رئیس جمهور اصلاحات می گفت «باز و امن» گردد.

و من الله التوفیق
جمعی از فعالین نشریات دانشجویی کشور
بهمن ماه ۱۳۹۴

لیست امضا کنندگان:
۱٫ آبان منوچهری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مهباب – دانشگاه هنر اصفهان
۲٫ آرام رضایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۳٫ آرام محمودی – سردبیر نشریه رویش – دانشگاه یزد
۴٫ آرزو نوروزی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه طلوع مهر – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۵٫ آرش ترابی – عضو هیئت تحریریه نشریه بی طرف – دانشگاه یزد
۶٫ آرش دهدشتى نژاد – عضو هیئت تحریریه نشریه اعتدال – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۷٫ آرش نظری – مدیر مسول نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۸٫ آرش وکیلی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۹٫ آرمان ثنایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسل نو – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۱۰٫ آرمان حسن‌زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک – دانشگاه علم و صنعت
۱۱٫ آرمان محمدی – مدیرمسئول نشریه واج – دانشگاه صنعتی شیراز
۱۲٫ آرمین مختاری – مدیرمسئول نشریه رخداد – دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
۱۳٫ آروین فیروزی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۱۴٫ آروین نظری نیا – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۱۵٫ آریا حاجی احمدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علم و صنعت
۱۶٫ آسیه وارسته – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک – دانشگاه هرمزگان
۱۷٫ آیدین طوافی – مدیرمسئول نشریه سکوت – دانشگاه علم و صنعت
۱۸٫ آیلار نصرتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۱۹٫ ابراهیم اسکافی – مدیرمسئول نشریه پنجره (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۲۰٫ ابراهیم حیاتی مهر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۲۱٫ ابراهیم سجادی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۲۲٫ ابراهیم گرانپایه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۲۳٫ ابوالفضل رضایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۲۴٫ ابوالفضل کریمی – مدیرمسئول نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۲۵٫ ابوالفضل مظلوم زاده – سردبیر نشریه روشنگر – دانشگاه شیراز
۲۶٫ ابوالفضل نوروزی جوان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه خبر بارانی – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۲۷٫ احسان الوندی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۲۸٫ احسان بهادری فر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۲۹٫ احسان حمیدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قلم – دانشگاه هنر اصفهان
۳۰٫ احسان حمیدی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه غیاث – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۳۱٫ احسان سپاهی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۳۲٫ احسان سهرابی – مدیرمسئول نشریه صفر و یک – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۳۳٫ احسان شرفیان – مدیر مسئول نشریه ترنج – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۳۴٫ احسان علیزاده – مدیرمسئول نشریه تا نیایش – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۳۵٫ احسان فردوسى- عضو هیئت تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۳۶٫ احسان فیض‌آبادی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه سازوکار – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۳۷٫ احمد ارباب شستان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۳۸٫ احمدرضا نجفی – سردبیر نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۳۹٫ احمدرضا نجفی‌پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ارغنون – دانشگاه علم و صنعت
۴۰٫ احمد صدیق – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۴۱٫ احمد فشخورانی – دبیر بخش تاریخ سیاسی ماهنامه ندای سیاست – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی
۴۲٫ احمد مرادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات نو – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۴۳٫ احمد نوعی – مدیر مسئول نشریه سروش حکمت – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۴۴٫ اردشیر شجاعی نسب – عضو شورای سیاستگذاری نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۴۵٫ ارسلان مقبلی – مدیرمسئول، صاحب‌امتیاز و سردبیر نشریه امید – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۴۶٫ اریک مهانسیان – عضو هیئت‌تحریریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۴۷٫ اسماعیل حسین بر – مدیرمسئول و سردبیر نشریه خبر بارانی – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۴۸٫ اسماعیل سیلاخوری – صاحب‌امتیاز ، مدیرمسئول و سردبیر نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۴۹٫ اشکان تالیفی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اینجا دانشگاه است – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۵۰٫ اشکان مسیبیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریات بیستون و پنجره (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۵۱٫ اصغر مرتضایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۵۲٫ اصغر نظمی – سردبیر نشریه سطر های روشن – دانشگاه شهید رجایی
۵۳٫ افروز سامان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ایستگاه – دانشگاه صنعتی شیراز
۵۴٫ افسانه کریمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۵۵٫ افشین حیدری – سردبیر نشریه اینجا دانشگاه است – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۵۶٫ افشین رفیعی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رها – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۵۷٫ افشین هزاوه – مدیرمسئول نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۵۸٫ اکبر میهن – مدیرمسئول نشریه پزشک سبز – دانشگاه شهید چمران اهواز
۵۹٫ الهام اکبری – عضو هیئت‌تحریریه خبرنامه فرهنگ و سیاست – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۰٫ الهام ماهری – عضو هیئت تحریه نشریه باران-دانشگاه اصفهان
۶۱٫ الهه اقبالی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نازلی – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۶۲٫ الهه خسروی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سروش – دانشگاه صنعتی ارومیه
۶۳٫ الهه علی دادی – صاحب‌امتیاز نشریه مسیر سبز – دانشگاه شهید چمران اهواز
۶۴٫ امید آجرلو – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سروش – دانشگاه صنعتی ارومیه
۶۵٫ امید بهارلویی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۶۶٫ امید دهقانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۶۷٫ امید رجبی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه بوطیقا – دانشگاه کاشان
۶۸٫ امیدسرقلی – سردبیر نشریه علالا – دانشگاه شهید چمران اهواز
۶۹٫ امیر ارسلان ادیب قدس – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۷۰٫ امیر امیدی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه سیم چین – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۷۱٫ امیر امیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علم و صنعت
۷۲٫ امیر حسین صالحی – مدیرمسئول نشریه سرو امید – دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان )
۷۳٫ امیر حسین کرد افشاری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه آوای ماهور – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۷۴٫ امیر حسین معین – سردبیر نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۷۵٫ امیر صراطی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۷۶٫ امیر علی شریف محسنی – مدیرمسئول نشریه برنا – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۷۷٫ امیر عموزاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۷۸٫ امیر قیطاس زاده – هئیت تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۷۹٫ امیر مسعود باقری – هئیت تحریریه نشریه خبرنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف – دانشگاه صنعتی شریف
۸۰٫ امیر نوبهارى – مدیر مسئول نشریه اعتدال – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۸۱٫ امیر نوذری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۸۲٫ امیرارسلان حر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۸۳٫ امیرحسن عسکرپور – مدیرمسئول و سردبیر و صاحب‌امتیاز نشریه آسمان – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۸۴٫ امیرحسین افغانی زاده – مدیرمسئول نشریه فصل پنجم – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۸۵٫ امیرحسین امین الرعایایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رویش – دانشگاه یزد
۸۶٫ امیرحسین توحیدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صدا تا صدا – دانشگاه شیراز
۸۷٫ امیرحسین جدیدیان – صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریه بی‌نام – دانشگاه علوم پزشکی تهران
۸۸٫ امیرحسین دهقانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( پلی‌تکنیک تهران)
۸۹٫ امیرحسین شادمان پور – مدیرمسئول نشریه صدا – دانشگاه بجنورد
۹۰٫ امیرحسین طاهری – سردبیر نشریه مهباب – دانشگاه هنر اصفهان
۹۱٫ امیرحسین عالمی – مدیرمسئول نشریه سایبان – دانشگاه شهید رجایی
۹۲٫ امیرحسین عباس زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۹۳٫ امیرحسین عباسی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه خط امام – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۹۴٫ امیرخشایار نادریان – سردبیر خبرنامه فرهنگ و سیاست – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۹۵٫ امیررضا اکبرپور – مدیرمسئول نشریه رویش – دانشگاه یزد
۹۶٫ امیررضا رنگ آمیز – صفحه آرا و گرافیست نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۹۷٫ امیررضا فرجی کاهکش – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۹۸٫ امیررضا مجرد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۹۹٫ امیرسهیل میرزایی – مدیرمسئول نشریه سحر – دانشگاه علم و صنعت
۱۰۰٫ امیرمسعود باقری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۱۰۱٫ امیرمهدی نیک اختر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رخداد – دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
۱۰۲٫ امین اله ریگی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۱۰۳٫ امین بمانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۱۰۴٫ امین پور پژمان – مدیر مسول نشریه بامداد – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۱۰۵٫ امین رمضانی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه جنگل – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۱۰۶٫ انیس حیدری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۱۰۷٫ ایمان الفقیه – سردبیر نشریه رهجو – دانشگاه تبریز
۱۰۸٫ ایمان دستیار – مدیرمسئول نشریه پیک صبا – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۱۰۹٫ ایمان علوی – مدیرمسئول نشریه کلاه‌های وصله دار – دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
۱۱۰٫ ایمان مهدی آبادی – سردبیر نشریه صفیر سیاست – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۱۱۱٫ بابک غیاثی – عضو هیئت‌تحریریه نشریات بیستون و پنجره (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۱۱۲٫ بامداد لاجوردی – مدیرمسؤول نشریه صفیر – دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۱۱۳٫ برهان ثقفیان – مدیرمسئول نشریه عصر ترقی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۱۱۴٫ بهار هوشمندی – مدیرمسئول نشریه پژواک – دانشگاه هرمزگان
۱۱۵٫ بهرام احمدیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۱۱۶٫ بهزاد صفی‌زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۱۱۷٫ بهمن قاسمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صدای باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۱۱۸٫ بهنام پیرایش – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۱۹٫ بهنام زارعی – مدیرمسئول نشریه کلاه های وصله دار – دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
۱۲۰٫ بهنام صفایی – سردبیر نشریه آدینه – دانشگاه شیراز
۱۲۱٫ بهنام فرقانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه افق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
۱۲۲٫ پارمیدا عطاری – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه چارچوب – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۱۲۳٫ پدرام محمدی – مدیرمسئول نشریه نسل نو – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۱۲۴٫ پدرام معتمدی – مدیرمسئول نشریه آوا – دانشگاه علم و صنعت
۱۲۵٫ پردیس فتحى – عضو هیئت تحریریه نشریه اختر – دانشكده داروسازى دانشگاه علوم پزشكى تهران
۱۲۶٫ پرستو رضایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سور اسرافیل – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۱۲۷٫ پرستو محمد قلی ها – عضو هیئت‌تحریریه نشریه تلنگر – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۱۲۸٫ پرنیان رحیمی – مدیرمسئول نشریه جوانه – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۱۲۹٫ پرهام حقیقی – مدیرمسئول نشریه بامداد – دانشگاه علم و صنعت
۱۳۰٫ پریا پارسا – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اتوبوس – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۱۳۱٫ پریا خانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ارغنون – دانشگاه علم و صنعت
۱۳۲٫ پریسا پارت – سردبیر نشریه رخداد – دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
۱۳۳٫ پریسا محمودی – عضو هیئت‌تحریریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۱۳۴٫ پریسا نصیرپور – مدیرمسئول نشریه نبض زمین – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۱۳۵٫ پریسا همتی نیا – مدیرمسئول نشریه ایراندخت – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۱۳۶٫ پریناز رضایی تبار – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صوتی پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۱۳۷٫ پریناز زرین نعل – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۱۳۸٫ پژمان حسن پور – مدیرمسئول نشریه دانشجوی امروز – دانشگاه صنعتی ارومیه
۱۳۹٫ پگاه سامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۱۴۰٫ پگاه منصوری – مدیرمسئول و سردبیر نشریه طنز سه کاری – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۱۴۱٫ پوریا خواجوی – مدیرمسئول نشریه تقاطع – دانشگاه صنعتی شیراز
۱۴۲٫ پوریا لاری – سردبیر نشریه نبض اندیشه – دانشگاه دامغان
۱۴۳٫ پویا اربابی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه چوب خط (توقیف‌شده) – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۱۴۴٫ پویا جانی‌پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۱۴۵٫ پویا فیاض – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۱۴۶٫ پیام افشار دوست – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۱۴۷٫ پيام نادي – عضو هیئت تحریریه نشريه عصر مديريت – دانشگاه سراسری زنجان
۱۴۸٫ پیمان تقوی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ایستگاه – دانشگاه صنعتی شیراز
۱۴۹٫ پیمان خادم القرآنی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رویش – دانشگاه یزد
۱۵۰٫ پیمان یاورزاده – عضو هیئت تحریریه نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۱۵۱٫ تهمورث امیران – مدیرمسئول نشریه صبح فردا – دانشگاه علم و صنعت
۱۵۲٫ تینا شادبخت – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۱۵۳٫ تینا عرفانیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۱۵۴٫ ثمین چراغی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سیاه مشق – دانشگاه علامه طباطبائی
۱۵۵٫ جابر تاج الدینی – مدیرمسئول نشریه امید – دانشگاه شیراز
۱۵۶٫ جاسم غفاری – مدیرمسئول و سردبیر نشریه واژه – دانشگاه شیراز
۱۵۷٫ جواد زارعی – مدیر مسئول و سردبیر نشریه پونز – دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۵۸٫ جواد شرافت‌پور – مدیرمسئول نشریه نسیم صبح – دانشگاه علم و صنعت
۱۵۹٫ حامد ابراهیم – دبیر بخش گزارش ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۱۶۰٫ حامد اکبری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۱۶۱٫ حامد چراغعلی – سردبیر نشریه بی‌نام – دانشگاه علوم پزشکی تهران
۱۶۲٫ حامد درخشانی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه آبگون – دانشکده بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی
۱۶۳٫ حامد روحی فرد – مدیرمسئول و سردبیر نشریه درد مشترک – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۱۶۴٫ حامد طالبی – مدیرمسئول نشریه جامعه پویا (توقیف شده) و عضو هیئت‌تحریریه نشریه خرداد – دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اراک
۱۶۵٫ حامد فرج زاده – صاحب‌امتیاز نشریه سیاه‌مشق – دانشگاه سراسری زنجان
۱۶۶٫ حامد مردانی – مدیرمسئول نشریه نیشگون – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۱۶۷٫ حامد نظری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات نو – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۱۶۸٫ حانیه رضوی – سردبیر نشریه نبض اندیشه – دانشگاه دامغان
۱۶۹٫ حانیه عبدالحسینی – سردبیر نشریه فکر آزاد – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۱۷۰٫ حانیه محب زادگان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۱۷۱٫ حبیب دانشمند – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۱۷۲٫ حبیب متوسل آرانی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه آبان – دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تهران
۱۷۳٫ حجت صداقت فرد – عضو هیئت‌تحریریه گاهنامه سایه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۱۷۴٫ حسام بیات – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صراط – دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
۱۷۵٫ حسام سلامت – مدیرمسئول نشریه سره – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۱۷۶٫ حسام عبیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۱۷۷٫ حسام یوسفیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ریتالین – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۱۷۸٫ حسن بنام – مدیرمسئول و سردبیر نشریه بامداد ارم – دانشگاه شیراز
۱۷۹٫ حسن صادقی – مدیرمسئول خبرنامه فرهنگ و سیاست – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۱۸۰٫ حسن صادقی‌زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قلم – دانشگاه رازی کرمانشاه
۱۸۱٫ حسن صیدی – مدیرمسئول نشریه صدای امید – دانشگاه شهید چمران اهواز
۱۸۲٫ حسین الهامی نژاد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سیاه مشق – دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی
۱۸۳٫ حسین امینی – سردبیر نشریه سپیده – دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۸۴٫ حسین آرامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۱۸۵٫ حسین باجیوی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۱۸۶٫ حسین باقرزاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۱۸۷٫ حسین جوان – سردبیر نشریه قلم – دانشگاه هنر اصفهان
۱۸۸٫ حسین رفیعی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات نو – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۱۸۹٫ حسین زنگنه – مدیرمسئول و سردبیر سابق نشریه سروش اندیشه – دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش
۱۹۰٫ حسین صادقی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۱۹۱٫ حسین صداقت –سردبیر نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۱۹۲٫ حسین فرمانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه طنز سه کاری – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۱۹۳٫ حسین فرهادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۱۹۴٫ حسین مظاهری – سردبیر نشریه دیاپازون – پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
۱۹۵٫ حسین نصر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۹۶٫ حمید دوازده امامی – مدیرمسئول نشریه فریاد – دانشگاه شیراز
۱۹۷٫ حمیدرضا کامیاب فر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۱۹۸٫ حنانه تاج احمدی – سردبیر نشریه سوراسرافیل – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۱۹۹٫ حورا سپهر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۲۰۰٫ خشایار پورطاهری – مدیرمسئول نشریه خبرنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف – دانشگاه صنعتی شریف
۲۰۱٫ خشایار داوودی – مدیرمسئول نشریه چکاوک – دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۰۲٫ خشایار نکویی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ارغنون – دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی
۲۰۳٫ دانیال تیمورپور – مدیرمسئول نشریه صراط – دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند
۲۰۴٫ دانیال کیقبادی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه جهش – دانشگاه صنعتی شاهرود
۲۰۵٫ دانیال موسوی – مدیرمسئول نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۲۰۶٫ داود جهانسوز – سردبیر نشریه تماشاچی – دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۰۷٫ داود خاضعی نسب – مدیر مسئول نشریه پرتو و عضو شورای نویسندگان نشریه اندیشه نو – دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
۲۰۸٫ داوود کریمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه آوای ماهور – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۲۰۹٫ دنیا مطلوبی – دبیر بخش ترجمه ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۲۱۰٫ راستین عظیمی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه قلم – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۲۱۱٫ راضیه زراعت پیشه – مدیرمسئول و سردبیر نشریه رخداد – دانشگاه کاشان
۲۱۲٫ راضیه همتی – مدیر مسوول و صاحب امتیاز نشریه در حاشیه – دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم
۲۱۳٫ رامتین سعادت – عضو هیئت تحریریه نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۲۱۴٫ رامین حسین پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۲۱۵٫ رامین عضدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۲۱۶٫ رامین قدیمی – عضو هیئت تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۲۱۷٫ رامین کاظم پور – عضو هیئت تحریریه نشریه داد – دانشگاه تهران
۲۱۸٫ رامین نوجوان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پویش – دانشگاه صنعتی ارومیه
۲۱۹٫ رحیم دودانگه – عضو هیئت نشريات عصر مديريت و سرو و گس – دانشگاه سراسری زنجان
۲۲۰٫ رسول غزنوی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۲۲۱٫ رضا اسلامی فر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۲۲۲٫ رضا امیرزاده – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه‌ سیمیا – دانشگاه فردوسی مشهد
۲۲۳٫ رضا پناهی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۲۲۴٫ رضا خدارحمی – مدیرمسئول نشریه پیام سرخ – دانشگاه علم و صنعت
۲۲۵٫ رضا خسروی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اینجا دانشگاه است – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۲۲۶٫ رضا رئیسی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه فیدوس – دانشگاه شیراز
۲۲۷٫ رضا سهرابی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۲۲۸٫ رضا شیخ سامانی – طراح و گرافیست نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۲۲۹٫ رضا غلامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فکر آزاد – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۲۳۰٫ رضا فتحی – سردبیر نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۲۳۱٫ رضا کرمی – مدیرمسئول نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۲۳۲٫ رضا لک – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نیم نگاه – دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش
۲۳۳٫ رضا محمدی – صاحب‌امتیاز نشریه پزشک سبز – دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۳۴٫ رضا نوروزی مقدم – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نازلی – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۲۳۵٫ رعنا دوستی – مدیر اجرایی نشریه سیاسی کاوش – دانشگاه علوم پزشکی تبریز
۲۳۶٫ رکسانا اردهه – عضو هئیت تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۲۳۷٫ روح الله نوآبادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه زمزمه – دانشگاه فردوسی مشهد
۲۳۸٫ روزبه غضنفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۲۳۹٫ روزبه ناعمه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۲۴۰٫ رومینا ربیعی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۲۴۱٫ ریحانه ابوطالبی – عضو هئیت تحریریه نشریه خبرنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف – دانشگاه صنعتی شریف
۲۴۲٫ ریحانه رهبری – مدیرمسئول نشریه چکاوک – دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۴۳٫ ریحانه فرزانه – مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز نشریه ایرانیان – دانشکده صنایع دانشگاه تفرش
۲۴۴٫ زهرا بزرافکن – مدیرمسئول نشریه تنفس صبح – دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۴۵٫ زهرا پریسای – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۲۴۶٫ زهرا خانعلی زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۲۴۷٫ زهرا رحیمی – سردبیر نشریه بینش – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۲۴۸٫ زهرا ریسی – سردبیر نشریه پژواک – دانشگاه هرمزگان
۲۴۹٫ زهرا شفیعی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۲۵۰٫ زهرا شهابی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه کاما – دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی
۲۵۱٫ زهرا عالی پور – مدیرمسئول نشریه کهن بوم – دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۵۲٫ زهرا فرشچیان – عضو تیم سیاست داخلی و خارجی ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۲۵۳٫ زهرا لشگری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه روز نو – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۲۵۴٫ زهرا محمدی – دبیر سرویس زنان نشریه باران – دانشکده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی
۲۵۵٫ زهرا مطهری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۲۵۶٫ زهرا نعمتی – مدیرمسئول نشریه تلنگر – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۲۵۷٫ زهرا وفاپور – صاحب‌امتیاز نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۲۵۸٫ زهره پدرام نیا – مدیرمسئول نشریه کاما – دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی
۲۵۹٫ زهره صادقی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۲۶۰٫ زهره مرادزاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۲۶۱٫ زهره نجفی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۲۶۲٫ زینب احمدی – سردبیر نشریه ارغوان – دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۶۳٫ زینب دلام – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۲۶۴٫ زینب شعبانی – سردبیر نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۲۶۵٫ زیور امیدی – عضو هیئت تحریه نشریه کهن بوم – دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۶۶٫ سارا دوستی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سیاسی کاوش – دانشگاه علوم پزشکی تبریز
۲۶۷٫ سارا شکیبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه جوانه – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۲۶۸٫ سارا قزوینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۲۶۹٫ ساسان رادفر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بیستون(توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۲۷۰٫ ساسان فتاحی – سردبیر نشریه پاگو – دانشگاه شهید رجایی
۲۷۱٫ سالار آذین – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قلم – دانشگاه رازی کرمانشاه
۲۷۲٫ سالار صالحی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نیم نگاه – دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه تفرش
۲۷۳٫ سالار نصیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۲۷۴٫ سبحان حقانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۲۷۵٫ سپیده اسدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رویش – دانشگاه یزد
۲۷۶٫ سپیده صادقی – مدیرمسئول نشریه روزنه – دانشگاه علم و صنعت
۲۷۷٫ سجاد بیدهندی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رخداد – دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
۲۷۸٫ سجاد حکمت – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۲۷۹٫ سجاد دهقان – مدیرمسئول و سردبیر نشریه افق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
۲۸۰٫ سجاد سیاهی – عضو شورای سردبیری نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۲۸۱٫ سجاد میری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۲۸۲٫ سجاد نصیری – مدیرمسئول نشریه خط طلایی – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۲۸۳٫ سجاد نصیری بروجنی – مدیرمسئول نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۲۸۴٫ سحر آزاد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سطر های روشن – دانشگاه شهید رجایی
۲۸۵٫ سحر باقری – مدیرمسئول نشریه آدینه – دانشگاه شیراز
۲۸۶٫ سحر علم الهدی – دبیر بخش جامعه ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۲۸۷٫ سحر مهرابی – سردبیر نشریه سرو – دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی
۲۸۸٫ سروش افخمی – صاحب‌امتیاز نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۲۸۹٫ سروش افخمی – سردبیر نشریه اندیشه – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۲۹۰٫ سروش ثنایی فرد – مدیرمسئول نشریه سروش – دانشگاه صنعتی ارومیه
۲۹۱٫ سروش جعفری – مدیرمسئول نشریه الغیاث – دانشگاه علم و صنعت
۲۹۲٫ سروش رادمنش – مدیرمسئول نشریه ایستگاه – دانشگاه صنعتی شیراز
۲۹۳٫ سروش شیخ گرگر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علم و صنعت
۲۹۴٫ سروش فرشچین – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۲۹۵٫ سروش موسی‌پور – مدیرمسئول نشریه پژوهش – دانشگاه علم و صنعت
۲۹۶٫ سعید اسکندر پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۲۹۷٫ سعید اسماعیل پور – سردبیر نشریه خبرنامه شفق – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۲۹۸٫ سعید اسماعیل پور – سردبیر نشریه گاهنامه سایه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۲۹۹٫ سعید افضلی نیا – مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز نشریه سحر – دانشگاه شهید چمران اهواز
۳۰۰٫ سعید جعفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه آوای ماهور – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۳۰۱٫ سعید خدری – عضو هیئت تحریریه نشریه کهن بوم – دانشگاه شهید چمران اهواز
۳۰۲٫ سعید رفیعیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نیم نگاه – دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تفرش
۳۰۳٫ سعید روستایی – سردبیر نشریه ایران روی خط – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۳۰۴٫ سعید سلیمانی – مدیرمسئول نشریه آسمان – دانشگاه علم و صنعت
۳۰۵٫ سعید سودی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۳۰۶٫ سعید شیخ چلندری – دبیر سیاسی نشریه اندیشه نو – دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران
۳۰۷٫ سعید صبوری دبیر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه طلوع – دانشگاه صنعتی بیرجند
۳۰۸٫ سعید عبدی – مدیرمسئول نشریه خرداد – دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اراک
۳۰۹٫ سعید عزیزی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه کورسو – دانشگاه تهران
۳۱۰٫ سعید محمدی – سردبیر نشریه سیاه سفید – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۳۱۱٫ سعید محمودی – مدیرمسئول نشریه پاگو – دانشگاه شهید رجایی
۳۱۲٫ سعید مفتاحی – عضو شورای سردبیری نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۳۱۳٫ سعید ملکی نیا – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۳۱۴٫ سعید ولایتی فر – سردبیر نشریه رها – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۳۱۵٫ سعید هوشنگ – صاحب‌امتیاز نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۳۱۶٫ سعیدافخمی – سردبیر و صاحب‌امتیاز نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۳۱۷٫ سعیده تاج پور – مدیرمسئول و سردبیر نشریه صدای باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۳۱۸٫ سعیده حسنی – مدیرمسئول نشریه زنبق – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۳۱۹٫ سعیده خاشی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۳۲۰٫ سلمان دست افشان – مدیرمسئول نشریه صفیر سیاست – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۳۲۱٫ سلیمان بهره مند – سردبیر نشریه جوانه – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۳۲۲٫ سمانه رحیمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۳۲۳٫ سمانه غفاری – مدیر اجرایی نشریه در حاشیه – دانشگاه علوم پزشکی قم
۳۲۴٫ سمانه فضلی – سردبیر نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۳۲۵٫ سمانه مالمیر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ارغنون – دانشگاه علم و صنعت
۳۲۶٫ سمیرا میرزایی – مدیرمسئول نشریه مهباب – دانشگاه هنر اصفهان
۳۲۷٫ سوده اکبری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه علمی ریتالین – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۳۲۸٫ سوگند رحیمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رویش – دانشگاه یزد
۳۲۹٫ سهیل پازکی – مدیرمسئول نشریه سپیده دم – دانشگاه شهید بهشتی
۳۳۰٫ سیّد افشین سیّدنژاد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه‌ اختر – دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۳۳۱٫ سیامک شیرخانلو – عضو هیئت‌تحریریه روز نو و سردبیر نشریه صوتی پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۳۳۲٫ سیاوش غلامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه تقاطع – دانشگاه صنعتی شیراز
۳۳۳٫ سید احسان عقلمند – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۳۳۴٫ سید امیررضا جلالی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر دوهفته نامه باران – دانشکده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی
۳۳۵٫ سید امین هندی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۳۳۶٫ سید حسین مرعشى – صاحب امتیاز نشریه اعتدال – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۳۳۷٫ سید حمیدرضا حسینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۳۳۸٫ سید حمیدرضا صدر دشتکی – صاحب‌امتیاز نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۳۳۹٫ سيد ساسان رمضان پور – عضو هيئت تحريريه نشريه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۳۴۰٫ سید عباس احمدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۳۴۱٫ سيد عرفان زرگري – عضو هيئت تحريريه نشریه عصر مديريت – دانشگاه سراسری زنجان
۳۴۲٫ سید فرید رضوی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره امید – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۳۴۳٫ سید مجتبی معزی – عضو هیئت تحریریه نشریه نیم نگاه – دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تفرش
۳۴۴٫ سید محسن حاجی سید تقیا – مدیرمسئول نشریه روز نو – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۳۴۵٫ سید محمد حسین عربی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بیستون (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۳۴۶٫ سید محمد رضا حسینی رامشه – مدیرمسئول نشریه رها – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۳۴۷٫ سید محمد رضا مهدویان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۳۴۸٫ سید محمد شریعتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پندار – دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه تفرش
۳۴۹٫ سید محمد موسوی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه دانشجو – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۳۵۰٫ سید محمد نوید خدامی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۳۵۱٫ سید محمدرضا شفیعی – مدیرمسئول نشریه کهربا – دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۳۵۲٫ سید مرتضی آقاجانزاده امیرکلایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۳۵۳٫ سید میثم علوی – مدیرمسئول نشریه بازتاب – دانشگاه علم و صنعت
۳۵۴٫ سید نوید کلهرودی – سردبیر و مدیرمسئول ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۳۵۵٫ سیدعلی حسینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فریاد – دانشگاه شیراز
۳۵۶٫ سیدکسری طباطبائی – سردبیر نشریه جاده – پردیس علوم دانشگاه تهران
۳۵۷٫ سیده راضیه حیدری – مدیرمسئول نشریه تشخیص نوین – دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک
۳۵۸٫ سیده منصوره معین الدینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۳۵۹٫ سیده مینا قریشی – عضو هیئت تحریریه نشریات سرو و عصر مدیریت – دانشگاه سراسری زنجان
۳۶۰٫ نسیم بت شکنان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۳۶۱٫ سینا صیامی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه نیمکت – دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه تفرش
۳۶۲٫ سینا قلیچ – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فکر آزاد – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۳۶۳٫ سینا ملک – مدیرمسئول گاهنامه سایه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۳۶۴٫ سیناتوكلی – مدیر مسئول و سردبیر نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۳۶۵٫ شاهين دايي حامد – عضو هیئت تحريريه نشريه عصر مديريت – دانشگاه سراسری زنجان
۳۶۶٫ شاهین صمدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سیاه‌مشق – دانشگاه سراسری زنجان
۳۶۷٫ شاهین عربی – مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز نشریه سپیدار (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۳۶۸٫ شاهین قاسمی پور – صاحب‌امتیاز نشریه نازلی – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۳۶۹٫ شاهین کارخانه – مدیرمسئول نشریه عصرفرزانگان – دانشگاه تهران
۳۷۰٫ شایان زندی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسل نو – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۳۷۱٫ شبنم محرابی – سردبیر نشریه ارغنون – دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی
۳۷۲٫ شقایق ایزدی – سردبیر نشریه پنجره – دانشگاه تهران
۳۷۳٫ شقایق زارعی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه چشم انداز – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۳۷۴٫ شکراله دودانگه – مدیرمسئول نشریه علالا – دانشگاه شهید چمران اهواز
۳۷۵٫ شکور آقایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۳۷۶٫ شهاب ذاکری – عضو هیئت‌تحریریه گاهنامه سایه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۳۷۷٫ شهاب مهدیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ارغنون – دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی
۳۷۸٫ شهاب وصالی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صلا – دانشگاه تهران
۳۷۹٫ شهرزاد میردامادی – سردبیر نشریه سرو امید – دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان )
۳۸۰٫ شیرین علیزاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۳۸۱٫ شیما کاشی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سره – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۳۸۲٫ شیوا امیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۳۸۳٫ شیوا حسینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ریتالین – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۳۸۴٫ شیوا فراشی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۳۸۵٫ شیوا مهاجرانی – سردبیر نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۳۸۶٫ صادق آرامش – مدیرمسئول نشریه امید نامه – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۳۸۷٫ صادق صحنی – سردبیر نشریه سحر – دانشگاه شهید چمران اهواز
۳۸۸٫ صادق صدری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امیدنامه – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۳۸۹٫ صالح عزیزی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۳۹۰٫ صالح فرهادی – مدیرمسئول نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۳۹۱٫ صبا قدیمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بینش – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۳۹۲٫ صدیقه عظیمی – مدیرمسئول نشریه مسیر سبز – دانشگاه شهید چمران اهواز
۳۹۳٫ صدیقه واضحی – مدیرمسئول نشریه بارقه – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۳۹۴٫ ضیاء الدین حرمت – مدیرمسئول نشریه صدا تا صدا – دانشگاه شیراز
۳۹۵٫ طوبی بوترابی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه کیان – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۳۹۶٫ طیبه خسروی علیا – سردبیر نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۳۹۷٫ عاتکه ابراهیمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۳۹۸٫ عادله رئیسی – سردبیر نشریه جم – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۳۹۹٫ عارف پیربیگی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۴۰۰٫ عارف عباس نژاد – مدیرمسئول نشریه اغما – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۴۰۱٫ عارف فاطمی – مدیر مسئول نشریه آفتاب امید – دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران
۴۰۲٫ عارف قریشی – عضو هیئت تحریریه نشریه سپیده – دانشگاه صنعتی اصفهان
۴۰۳٫ عارف کاظمی – دبیر بخش ترجمه ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۴۰۴٫ عارف کرامتی نژاد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نازلی – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۴۰۵٫ عارف یزدانی – مدیرمسئول نشریه همدلی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
۴۰۶٫ عارفه عطامنش – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۴۰۷٫ عاطفه اسماعیلی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه آگاه – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۴۰۸٫ عاطفه داوودی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پندار – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۴۰۹٫ عاطفه قائدامینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۴۱۰٫ عباس بیات – مدیرمسئول نشریه گفت‌وگو – دانشگاه علم و صنعت
۴۱۱٫ عباس پرستاری – سردبیر نشریه پژواک اندیشه ها – دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی
۴۱۲٫ عباس سپیددم – مدیرمسئول نشریه قلم – دانشگاه رازی کرمانشاه
۴۱۳٫ عباس شهرابی فراهانی – عضو هیئت‌تحریریه بینش – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۴۱۴٫ عباس صفایی مهر – صاحب امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه نوشدارو – دانشگاه تهران
۴۱۵٫ عباس کلانتری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۴۱۶٫ عبدالعزیز حسینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صدای باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۴۱۷٫ عبدالله امیرآلی – مدیرمسئول نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۴۱۸٫ عبدالله برگ ریزان – مدیرمسئول نشریه اندیشه نو – دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
۴۱۹٫ عرفان بلاغی – مدیرمسئول نشریه اوج – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۴۲۰٫ عرفان حسینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رهیافت – دانشگاه شیراز
۴۲۱٫ عطیه حمیدی زاده – مدیرمسئول نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۴۲۲٫ عطیه شیخ زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه کاما – دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی
۴۲۳٫ عطیه ملک زاهدی – سردبیر نشریه صفیر – دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۴۲۴٫ عطیه وفایی – مدیرمسئول نشریه سلام دانشجو – پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
۴۲۵٫ علی اکبر بابایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه کاما – دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی
۴۲۶٫ علی اکبر حسینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اندیشه آزاد – دانشگاه شیراز
۴۲۷٫ علی اکبر معینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۴۲۸٫ علی آقاسی – مدیرمسئول نشریه صدای دانشجو – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۴۲۹٫ علی بهروزه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۴۳۰٫ علی توکلی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۴۳۱٫ علی جعفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مهندس باش – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۴۳۲٫ علی جهاندیده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۴۳۳٫ علی چترائی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه بهمن – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۴۳۴٫ علی چگینی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۴۳۵٫ علی خزاعی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اندیشه آزاد – دانشگاه شیراز
۴۳۶٫ علی خواجوئی – سردبیر نشریه تیارت – دانشگاه شیراز
۴۳۷٫ علی دلاور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره امید – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۴۳۸٫ علیرضا جاپلقی – مدیرمسئول نشریه منتقد – دانشکده الهیات دانشگاه تهران
۴۳۹٫ علی رضائی زرگری – مدیرمسئول نشریه سیاه‌مشق – دانشگاه سراسری زنجان
۴۴۰٫ علی رفعتی – مدیر مسئول نشریه ایران روی خط – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۴۴۱٫ علی روهنده – صاحب‌امتیاز نشریه قلم – دانشگاه رازی کرمانشاه
۴۴۲٫ علی زنگنه – مدیرمسئول نشریه سرمایه – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۴۴۳٫ علی سخن سنج – مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه تنها – دانشگاه سراسری زنجان
۴۴۴٫ علی سراج – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۴۴۵٫ علی شیرانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره امید – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۴۴۶٫ علی صداقتمند – مدیرمسئول نشریه فریاد – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۴۴۷٫ علی صفایی – مدیرمسئول نشریه علمی ریتالین – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۴۴۸٫ علی صمدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۴۴۹٫ علی عاشوری – مدیرمسئول نشریه واژه – دانشگاه شیراز
۴۵۰٫ علی غلامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پویش – دانشگاه صنعتی ارومیه
۴۵۱٫ علی فیض – مدیرمسئول نشریه آزادراه – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۴۵۲٫ علی قاسمی – عضو هیئت تحریریه نشریه خبرنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف – دانشگاه صنعتی شریف
۴۵۳٫ علی قاهری – سردبیر نشریه سروش حکمت – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۴۵۴٫ علی كبیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ایران روی خط – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۴۵۵٫ علی محمد ریوندی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۴۵۶٫ علی مرزدار – عضو شورای سیاستگذاری نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۴۵۷٫ علی ملایجردی – مدیرمسئول نشریه طنین – دانشگاه علم و صنعت
۴۵۸٫ علی ملكی جمشید – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۴۵۹٫ علی مهجوری – سردبیر نشریه سازوکار – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۴۶۰٫ علی نیکپور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۴۶۱٫ علی نیکخواه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۴۶۲٫ علی یگانه فر – مدیرمسئول نشریه ارغنون – دانشگاه علم و صنعت
۴۶۳٫ علی یوسفی – مدیرمسئول نشریه بهمن – دانشگاه علم و صنعت
۴۶۴٫ علیرضا اسماعیلی تبار – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۴۶۵٫ علیرضا امین رنجبر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۴۶۶٫ علیرضا آزادی – سردبیر مجله علمی پژوهشی سما سلامت – دانشكده پیراپزشكی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴۶۷٫ علیرضا حاجی باقری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۴۶۸٫ علیرضا خاكسار – مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز نشریه جوانه – دانشکده ریاضی دانشگاه تفرش
۴۶۹٫ علیرضا خسروزاده – مدیرمسئول و سردبیر نشریه‌ سیاستنامه – دانشگاه فردوسی مشهد
۴۷۰٫ علیرضا خسرو آبادی – سردبیر نشریه زمستان – دانشگاه سراسری زنجان
۴۷۱٫ علیرضا زیلوچی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه اندیشه آزاد – دانشگاه شیراز
۴۷۲٫ علیرضا شاهین مهر – صاحب‌امتیاز نشریه راه نو – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۴۷۳٫ علیرضا صمدی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه زمستان – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۴۷۴٫ علیرضا عباسی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۴۷۵٫ علیرضا عید – مدیرمسئول نشریه زیر پل – دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴۷۶٫ علیرضا قربانعلی زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۴۷۷٫ علیرضا کیانی – عضو هیئت تحریریه نشریه سرو – دانشگاه شهید بهشتی
۴۷۸٫ علیرضا مجیدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۴۷۹٫ علیرضا منصف – عضو هئیت تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۴۸۰٫ علیرضا میرزایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۴۸۱٫ علیرضا وحدانی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۴۸۲٫ علیرضا هاشم نژاد – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه‌ بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۴۸۳٫ علیم چاری زهی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه خبر بارانی – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۴۸۴٫ علیمحمد قزوینی – عضو هیئت تحریریه نشریه پنجره – دانشگاه تهران
۴۸۵٫ عماد الدین موسوی پور – سردبیر نشریه سایبان – دانشگاه شهید رجایی
۴۸۶٫ عماد علوی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۴۸۷٫ غزل فتح الله پور – مدیرمسئول نشریه صوتی پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۴۸۸٫ غفار بنام – مدیرمسئول نشریه وقایع اتفاقیه – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۴۸۹٫ فاطمه اسدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۴۹۰٫ فاطمه اسدی – مدیرمسئول نشریه ارغوان – دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴۹۱٫ فاطمه امیرحسینی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه مهندس باش – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۴۹۲٫ فاطمه خوش طینت – سردبیر نشریه امید امروز – مدیر فردا – دانشگاه خلیج فارس
۴۹۳٫ فاطمه دادرس – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۴۹۴٫ فاطمه رادمرد – عضو هیئت تحریریه نشریه در حاشیه – دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم
۴۹۵٫ فاطمه رشیدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۴۹۶٫ فاطمه فرشید – سردبیر نشریه مکث – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۴۹۷٫ فاطمه قمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۴۹۸٫ فاطمه قوی پیشه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۴۹۹٫ فاطمه کیانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۵۰۰٫ فاطمه وحدت – مدیرمسئول نشریه سطر های روشن – دانشگاه شهید رجایی
۵۰۱٫ فاطمه یعقوبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۵۰۲٫ فاطیما بارانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۵۰۳٫ فایزه اکبری – سردبیر نشریه در حاشیه – دانشگاه علوم پزشکی قم
۵۰۴٫ فایزه میر – عضو هیئت تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۵۰۵٫ فراز ابراهیمی – مدیرمسئول نشریه کوه – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی
۵۰۶٫ فرخنده کارگر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فریاد – دانشگاه شیراز
۵۰۷٫ فرزاد جعفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۵۰۸٫ فرزاد شیبانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه آوا – دانشگاه شیراز
۵۰۹٫ فرشاد سلطانی – مدیرمسئول نشریه فکر آزاد – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۵۱۰٫ فرشته جعفریان – سردبیر نشریه کوه – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی
۵۱۱٫ فرشید زینالی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشجوی امروز – دانشگاه صنعتی ارومیه
۵۱۲٫ فرن علی اکبری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۵۱۳٫ فرناز جوکار – دبیر بخش ادبی نشریه به توان ۵ – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۵۱۴٫ فرنام شکیبافر – سردبیر نشریه‌ زمزمه – دانشگاه فردوسی مشهد
۵۱۵٫ فرهاد شکوهی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۵۱۶٫ فرهاد موحدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نیم نگاه – دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه تفرش
۵۱۷٫ فریبا جلالی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه روز نو – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۵۱۸٫ فریبا طاطی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه نازلی – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۵۱۹٫ فرید شاددل – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۵۲۰٫ کامران توانگر – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فریاد – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۵۲۱٫ کامران جلیل – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۵۲۲٫ کامران محققی – عضو هیئت تحریریه نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۵۲۳٫ کامیار مولودی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه آرمان – دانشگاه علوم پزشکی تبریز
۵۲۴٫ کتایون مولوی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه آرمان – دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی
۵۲۵٫ کسری گودرزی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکامه – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۵۲۶٫ کمال رضوی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه صبح – دانشگاه شهید بهشتی
۵۲۷٫ کوثر نمک شناس – سردبیر نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۵۲۸٫ کوروش دست پاک – مدیرمسئول و سردبیر نشریه اندیشه نو – دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران
۵۲۹٫ کیمیا زرکش – مدیرمسئول نشریه صبا – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۵۳۰٫ کیمیا علیزاده – مدیر مسئول نشریه جاده – پردیس علوم دانشگاه تهران
۵۳۱٫ کیمیا کلاهدوز – مدیرمسئول نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۵۳۲٫ کیوان کارچاهی – مدیرمسئول نشریه لاتیدان – دانشگاه هرمزگان
۵۳۳٫ کیهان زمانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۵۳۴٫ مازیار ملکی – عضو هیئت تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۵۳۵٫ مائده مرادیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۵۳۶٫ متین آذر – مدیرمسئول و سردبیر نشریه خط سفید – دانشگاه علامه طباطبائی
۵۳۷٫ مجتبی اصغری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک اندیشه ها – دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی
۵۳۸٫ مجتبی حاجی‌نژاد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۵۳۹٫ مجتبی دلخواه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۵۴۰٫ مجتبی شجاعی – عضو هیئت‌تحریریه نشریات پنجره (توقیف شده) و قلم – دانشگاه رازی کرمانشاه
۵۴۱٫ مجتبی محمدنژاد – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه چکاو – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۵۴۲٫ مجتبی موحدی نیا – مدیرمسئول نشریه باران – دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک
۵۴۳٫ مجید رجبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۵۴۴٫ مجید فرجی – سردبیر نشریه روزنو – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۵۴۵٫ مجید نظری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۵۴۶٫ مجید هاشمی – عضو هیئت‌تحریریه افق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
۵۴۷٫ محبوبه پورابراهیمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک – دانشگاه هرمزگان
۵۴۸٫ محبوبه پورانصاری – مدیرمسئول نشریه همدلی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
۵۴۹٫ محدثه ساکی- عضو هئیت تحریریه نشریه بامداد – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۵۵۰٫ محدثه قزوینی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه منورالفکر – دانشگاه تهران
۵۵۱٫ محراب آهاری – سردبیر نشریه کاما – دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی
۵۵۲٫ محسن جعفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۵۵۳٫ محسن قوانلو قاجار – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۵۵۴٫ محسن کاظمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فکر آزاد – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۵۵۵٫ محسن نظیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۵۵۶٫ محسن نظیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۵۵۷٫ محسن نوری – عضو تیم سیاست داخلی ماهنامه ندای سیاست – دانشگاه خوارزمی
۵۵۸٫ محمد احمدی – سردبیر نشریه تلنگر – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۵۵۹٫ محمد اسدی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه آوای ماهور – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۵۶۰٫ محمد اسماعیل نیک بین – مدیرمسئول نشریه راه روشن – دانشگاه بیرجند
۵۶۱٫ محمد افشار – عضو هیئت تحریریه نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۵۶۲٫ محمد امین زندی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه سیاه مشق – دانشکده علوم سیاسی و حقوق دانشگاه علامه طباطبائی
۵۶۳٫ محمد امین کاظمی – سردبیر نشریه کهربا – دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۵۶۴٫ محمد امین مهدی خانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۵۶۵٫ محمد امین نوری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۵۶۶٫ محمد ایمانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سپیده دم – دانشگاه شهید بهشتی
۵۶۷٫ محمد باباخانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۵۶۸٫ محمد برومند – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۵۶۹٫ محمد پورفولادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قلم – دانشگاه هنر اصفهان
۵۷۰٫ محمد جواد ادیبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشجوی امروز – دانشگاه صنعتی ارومیه
۵۷۱٫ محمد جواد تقیلو – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سیاه‌مشق – دانشگاه سراسری زنجان
۵۷۲٫ محمد جواد وحدانی – صفحه آرای نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۵۷۳٫ محمد حامد سلیمان زاده – مدیرمسئول و سردبیر نشریه اختر – دانشگاه شیراز
۵۷۴٫ محمد حسن گلپرور طوسی – مدیرمسئول نشریه زمزمه – دانشگاه فردوسی مشهد
۵۷۵٫ محمد حسین صالح نیا – مدیرمسئول نشریه زمستان – دانشگاه سراسری زنجان
۵۷۶٫ محمد حمیدیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۵۷۷٫ محمد حیدری – سردبیر نشریه خرداد – دانشگاه شهید رجایی
۵۷۸٫ محمد خانی – سردبیر نشریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۵۷۹٫ محمد خلیلی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه عصر ترقی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی‌تکنیک تهران)
۵۸۰٫ محمد رسول تقوی – مدیرمسئول نشریه یار دبستانی – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۵۸۱٫ محمد رسول دریجانی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه نشاط – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۵۸۲٫ محمد رضا حاج سعیدی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه نجوا – دانشگاه صنعتی شاهرود
۵۸۳٫ محمد رضا عالی نژاد – مدیرمسئول نشریه امید امروز – مدیر فردا – دانشگاه خلیج فارس
۵۸۴٫ محمد رهبری – عضو هیئت تحریریه نشریه خرداد – دانشگاه تهران
۵۸۵٫ محمد رهنما – مدیرمسئول نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۵۸۶٫ محمد زارع جعفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایبان – دانشگاه شهید رجایی
۵۸۷٫ محمد سبحان شعبانی – مدیرمسئول نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۵۸۸٫ محمد سعید چیت ساز – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۵۸۹٫ محمد سلطانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۵۹۰٫ محمد صالح عباسی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بیستون (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۵۹۱٫ محمد صداقتی – مدیرمسئول نشریه خط خطی – دانشگاه هرمزگان
۵۹۲٫ محمد صوفی نیستان – دبیر سرویس تاریخ نشریه باران – دانشگاه علامه طباطبائی
۵۹۳٫ محمد عادلی – سردبیر و مدیرمسئول نشریه هویت – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۵۹۴٫ محمد عبدالعلیان – مدیر مسئول و سردبیر نشریه پنجره امید – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۵۹۵٫ محمد علی احمدی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه مرغ سحر – دانشگاه صنعتی شاهرود
۵۹۶٫ محمد علی جباریان – مدیر روابط عمومی و امور مالی ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۵۹۷٫ محمد علی رئیسی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۵۹۸٫ محمد علی طایفی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه کورسو – دانشگاه شیراز
۵۹۹٫ محمد عمر سپاهیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۶۰۰٫ محمد غنچه سفیدی – عضو تیم سیاست داخلی و خارجی ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۶۰۱٫ محمد فتاحی – مدیرمسئول نشریه اینجا دانشگاه است – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۶۰۲٫ محمد فرهادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صراط – دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
۶۰۳٫ محمد قدس – سردبیر نشریه آینه – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۰۴٫ محمد کریمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سحر – دانشگاه شیراز
۶۰۵٫ محمد کمری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه کورسو – دانشگاه شیراز
۶۰۶٫ محمد لونی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایه روشن – دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی
۶۰۷٫ محمد مهدی گل‌محمدی – عضو هیئت تحریریه نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۶۰۸٫ محمد مهدی محمدی – عضو هیئت تحریریه نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۶۰۹٫ محمد مهدی ملانوری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه علمی ریتالین – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۶۱۰٫ محمد نصرتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۶۱۱٫ محمد نصرتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه خبر بارانی – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۶۱۲٫ محمد نوذری – سردبیر نشریه آفتاب امید – دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران
۶۱۳٫ محمد هادی جلیلی – مدیر مسئول نشریه رهجو – دانشكده عمران دانشگاه تبریز
۶۱۴٫ محمد یاسر چمنی – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۶۱۵٫ محمد یگانه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نیمکت – دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه تفرش
۶۱۶٫ محمدامین رحمتی – مدیرمسئول نشریه جرس – دانشگاه علم و صنعت
۶۱۷٫ محمدامین سلجوقی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۶۱۸٫ محمدامین مبینی – سردبیر نشریه صبا – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۶۱۹٫ محمدامین مسعودی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۶۲۰٫ محمدجعفر احمدی کهنعلی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۶۲۱٫ محمدحسن احمدی – مدیرمسئول نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۶۲۲٫ محمدحسن غلامی – سردبیر نشریه عصر ترقی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۲۳٫ محمدحسین جلالی – مدیرمسئول نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۶۲۴٫ محمدحسین حیدری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سره – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۶۲۵٫ محمدحسین علیخانی – سردبیر نشریه راه نو – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۲۶٫ محمدرسول کچوییان – مدیرمسئول نشریه پژواک – دانشگاه علم و صنعت
۶۲۷٫ محمدرضا احمدی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه بی طرف – دانشگاه یزد
۶۲۸٫ محمدرضا امیری – مدیرمسئول و سردبیر نشریه دریچه – دانشگاه کاشان
۶۲۹٫ محمدرضا آقاسی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه جوانه – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۶۳۰٫ محمدرضا برنجی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه تقاطع – دانشگاه صنعتی شیراز
۶۳۱٫ محمدرضا پورحسین شاهی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مهندس باش – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۶۳۲٫ محمدرضا رمضانی – سردبیر نشریه حیات – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۶۳۳٫ محمدرضا شفیع زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۶۳۴٫ محمدرضا طی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه نیم نگاه – دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش
۶۳۵٫ محمدرضا عامری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نازلی و سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۶۳۶٫ محمدرضا غلامشاهی – هیئت تحریریه نشریه سپیده – دانشگاه صنعتی اصفهان
۶۳۷٫ محمدرضا قاری – مدیرمسئول نشریه قلم – دانشگاه هنر اصفهان
۶۳۸٫ محمدرضاحیاتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۶۳۹٫ محمدرضا کریمی – عضو هیئت تحریریه نشریه امروز – دانشگاه بوعلی سینا همدان
۶۴۰٫ محمدرضا محمودی – عضو هیئت تحریریه نشریه‌ی رهجو – دانشگاه تبریز
۶۴۱٫ محمدعلی کامفیروزی – صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر نشریه داد– دانشگاه تهران
۶۴۲٫ محمدنور محمدی نجف آبادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدرسه – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۶۴۳٫ محمود رئیسی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید نامه – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۶۴۴٫ محمودحیدری – سردبیر نشریه سپنتا – دانشگاه علوم پزشکی ایلام
۶۴۵٫ محمودرضا هاشمی – مدیرمسئول نشریه خرداد – دانشگاه علم و صنعت
۶۴۶٫ محیا سادات بقایی – سردبیر نشریه اندیشه – دانشکده علوم انسانی دانشگاه اراک
۶۴۷٫ مرتضی اسماعیل زاده – مدیرمسئول نشریه بامداد – دانشگاه صنعتی شیراز
۶۴۸٫ مرتضی آزادوار – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رستار – دانشگاه شهرکرد
۶۴۹٫ مرتضی بارکزهی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صدای باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۶۵۰٫ مرتضی رضوی – سردبیر نشریه صدای امید – دانشگاه شهید چمران اهواز
۶۵۱٫ مرتضی صفدری – دبیر تحریریه نشریه چراغ – دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
۶۵۲٫ مرتضی عبدی – مدیرمسئول نشریه توقیف – دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد
۶۵۳٫ مرتضی عطیفه – دبیر تحریریه نشریه ایرانیان و نشریه جوانه – دانشکده صنایع دانشگاه تفرش
۶۵۴٫ مرتضی فیروزی – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۶۵۵٫ مرتضی محمودی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۶۵۶٫ مرتضی ملکیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قانون – دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
۶۵۷٫ مرتضی وحیدی – سردبیر نشریه مسیر سبز – دانشگاه شهید چمران اهواز
۶۵۸٫ مرجان فضلی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۵۹٫ مرجان محمودآبادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۶۶۰٫ مرضیه خوشبین – سردبیرنشریه سلام دانشجو – پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
۶۶۱٫ مرضیه عسگری – دبیر بخش جامعه ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۶۶۲٫ مریم انصاری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۶۶۳٫ مریم بنه یی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه فریاد – دانشگاه شیراز
۶۶۴٫ مریم بیات – مدیرمسئول نشریه مکث – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۶۶۵٫ مریم جمالی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بارقه – دانشگاه شهید باهنر کرمان
۶۶۶٫ مریم حاجیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه طنز سه کاری – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۶۶۷٫ مریم زمانیان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سطر های روشن – دانشگاه شهید رجایی
۶۶۸٫ مریم مظاهری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه طنز سه کاری – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۶۶۹٫ مژده شریعت رضوی – عضو تیم سیاست داخلی ماهنامه ندای سیاست – دانشگاه خوارزمی
۶۷۰٫ مژگان سلطان محمدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صدای باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۶۷۱٫ مژگان وحدتی – صاحب‌امتیاز نشریه صدای امید – دانشگاه شهید چمران اهواز
۶۷۲٫ مسعود ساعدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریات دریچه، رخداد و بوطیقا – دانشگاه کاشان
۶۷۳٫ مسعود سلیماتی کرانی – مدیرمسئول نشریه گس – دانشگاه سراسری زنجان
۶۷۴٫ مسلم قماشلویان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سره – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۶۷۵٫ مسیح نبی زاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نی – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۷۶٫ مصطفی ثاقب موفق – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۶۷۷٫ مصطفی علایی – مدیرمسئول نشریه پژواک اندیشه ها – دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی
۶۷۸٫ معصومه علمیرادی – دبیر بخش زنان ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۶۷۹٫ معصومه فرجیها – عضو هیئت‌تحریریه نشریه روز نو – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۶۸۰٫ معصومه گودرزی – خبرنگار بخش گزارش ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۶۸۱٫ معصومه یزدان پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۶۸۲٫ معظمه کلبادی – عضو تیم سیاست داخلی و خارجی ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۶۸۳٫ معظمه نازبند – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک – دانشگاه هرمزگان
۶۸۴٫ معین جوادی – سردبیر نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۶۸۵٫ مقداد احمدی – مدیرمسئول نشریه خرداد – دانشگاه شهید رجایی
۶۸۶٫ ملیحه توکلی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گویش – دانشگاه هرمزگان
۶۸۷٫ ملیکا رضایی – عضو هیئت تحریریه نشریه چکاد – دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران
۶۸۸٫ منصور براتی – عضو تیم سیاست داخلی و خارجی ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۶۸۹٫ منصور قیصریان – صاحب‌امتیاز نشریه پادسخن – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۶۹۰٫ منوچهر جعفری – مدیرمسئول نشریه باران – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۶۹۱٫ منهاج الدین صبوری – عضو هیئت تحریریه نشریه اختر – دانشكده داروسازى دانشگاه علوم پزشكى تهران
۶۹۲٫ منیژه دولابی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه خبر بارانی – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۶۹۳٫ مهتاب اسلامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه جوانه – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۶۹۴٫ مهتاب حفیظ – مدیرمسئول نشریه دیتا – دانشگاه شیراز
۶۹۵٫ مهتاب نوری – مدیرمسئول نشریه آفتاب – دانشگاه علم و صنعت
۶۹۶٫ مهدی اسماعیلی – مدیرمسئول نشریه کاوه – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۶۹۷٫ مهدی حکیمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۶۹۸٫ مهدی خادمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اینجا دانشگاه است – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۶۹۹٫ مهدی خانبابایی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه کاوش – دانشگاه علوم پزشکی تبریز
۷۰۰٫ مهدی رستمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۷۰۱٫ مهدی زهره وند – عضو هئیت تحریریه نشریه سروش حکمت – دانشگاه علوم پزشکی همدان
۷۰۲٫ مهدی زینالی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۷۰۳٫ مهدی سبز – دبیر بخش اندیشه ماهنامه ندای سیاست – دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی
۷۰۴٫ مهدی سرپرست – عضو هیئت‌تحریریه نشریه گلواژه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۷۰۵٫ مهدي شيخ مولايي – عضو هیئت تحریره نشريه رهجو – دانشگاه تبريز
۷۰۶٫ مهدی طاهریان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۷۰۷٫ مهدی عارفان – عضو هیئت‌تحریریه نشریه بازتاب – دانشگاه فردوسی مشهد
۷۰۸٫ مهدی غلامی – سردبیر نشریه پگاه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
۷۰۹٫ مهدی قاسمی- سردبیر نشریه خبرنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف – دانشگاه صنعتی شریف
۷۱۰٫ مهدي مختاري اصل شوطی – صفحه آرا و عضو هیئت تحريريه نشريه سرو و نشریه عصر مديريت – دانشگاه سراسری زنجان
۷۱۱٫ مهدی مرادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صوتی پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۷۱۲٫ مهدی معتمدی – مدیر مسئول و سردبیر نشریه تلاقی – دانشگاه گلستان
۷۱۳٫ مهدی موجی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رخداد – دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان
۷۱۴٫ مهدی مهرافروز – مدیرمسئول و سردبیر نشریه سکوت – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۷۱۵٫ مهدیار غنیون – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سیاه‌مشق – دانشگاه سراسری زنجان
۷۱۶٫ مهدیه سفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۷۱۷٫ مهدیه معدن نژاد – عضو شورای دبیران نشریه آرمان – دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی
۷۱۸٫ مهدیه میری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صدای باران – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۷۱۹٫ مهراب غلامی – سردبیرنشریه سپیده دم – دانشکده ی مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی
۷۲۰٫ مهران امیری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۷۲۱٫ مهران عالی – مدیرمسئول نشریه خبرنامه شفق – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۷۲۲٫ مهران نجفی – سردبیر نشریه ایرانیان – دانشکده برق دانشگاه تفرش
۷۲۳٫ مهران هادی آبدینی – مدیرمسئول نشریه پویش – دانشگاه صنعتی ارومیه
۷۲۴٫ مهرداد آقایی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۷۲۵٫ مهرداد جنتی – سردبیر نشریه گزاره – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۷۲۶٫ مهرداد دیوسالار – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدرسه – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۷۲۷٫ مهرداد عربلو – مدیرمسئول نشریه کورسو – دانشگاه شیراز
۷۲۸٫ مهرداد قربانپور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۷۲۹٫ مهرداد نصر – دبیر تحریریه نشریه جوانه – دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
۷۳۰٫ مهرزاد سلیمی – صاحب‌امتیاز نشریه سرو امید – دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان )
۷۳۱٫ مهرشاد ملکی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۷۳۲٫ مهرگان صادقی – سردبیر نشریه اتوبوس – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۷۳۳٫ مهرناز اکبرپور – عضو هیئت تحریریه نشریه تلاقی – دانشگاه گلستان
۷۳۴٫ مهرنوش غضنفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نشاط – دانشگاه صنعتی اصفهان
۷۳۵٫ مهسا امانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه صنعتی اصفهان
۷۳۶٫ مهسا کرناسی – مدیرمسئول نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۷۳۷٫ مهسا کریمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۷۳۸٫ مهشید طهماسبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه اختر – دانشکده داروسازی علوم پزشکی تهران
۷۳۹٫ مهشید محمودی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه چکاوک – دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
۷۴۰٫ مهین اسماعیل آبادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۷۴۱٫ میترا مهدوی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۷۴۲٫ میثم خاشی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۷۴۳٫ میثم رجبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه نسیم بیداری – دانشگاه فسا
۷۴۴٫ میثم فیضی چشمه کبود – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سایبان – دانشگاه شهید رجایی
۷۴۵٫ میلاد انصاری – سردبیر نشریه اندیشه نو – دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی
۷۴۶٫ میلاد جهانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ندای پرند – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۷۴۷٫ میلاد خدابخشی – مدیر مسئول و صاحب‌امتیاز نشریه چکاد – دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران
۷۴۸٫ میلاد رافت – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک
۷۴۹٫ میلاد روانبخش – سردبیر نشریه ۲۵ – پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی
۷۵۰٫ میلاد روزبهی – عضو هیئت‌تحریریه گاهنامه سایه – دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
۷۵۱٫ میلاد گراوند – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سپنتا – دانشگاه علوم پزشکی ایلام
۷۵۲٫ میلاد محمدرضاخانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۷۵۳٫ میلاد مهدی پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه رهیافت – دانشگاه شیراز
۷۵۴٫ میلاد یزدان نژاد – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۷۵۵٫ مینا امیری دوماری – مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز نشریه جم – دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۷۵۶٫ نادیا رهازاده – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۷۵۷٫ نازنین ریگی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه خبر بارانی – دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۷۵۸٫ نازنین سعادت مقدم – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۷۵۹٫ نازنین شریعتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۷۶۰٫ ناصر ناصری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۷۶۱٫ ناهید نجارپور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صوتی پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۷۶۲٫ نجمه حسام پور – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید – دانشگاه صنعتی ارومیه
۷۶۳٫ ندا حسینی پناه – ویراستار نشریات ندای پرند و صفر و یک – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
۷۶۴٫ نسیم بختیاری – سردبیر نشریه سره – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۷۶۵٫ نسیم براتی – مدیرمسئول نشریه هنرهای تجسمی آفرینش – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۷۶۶٫ نسیم دری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۷۶۷٫ نسیم نوید مقدم – مدیرمسئول نشریه خروش (توقیف شده) – دانشگاه علم و صنعت
۷۶۸٫ نفیسه ریحانی – عضو هیئت‌تحریریه خبرنامه فرهنگ و سیاست – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۷۶۹٫ نگار جعفری – عضو شورای سردبیری نشریه تقاطع – دانشگاه صنعتی شیراز
۷۷۰٫ نگار محمدی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سپنتا – دانشگاه علوم پزشکی ایلام
۷۷۱٫ نگین فردوسی راد – سردبیر و مدیرمسئول نشریه مدرسه – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
۷۷۲٫ نوشین میرنقیبی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه‌های روز نو و پژواک – دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۷۷۳٫ نوید اشرفی – مدیرمسئول نشریه ۲۵ – پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی
۷۷۴٫ نوید افتخار – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۷۷۵٫ نوید خرم خورشید – عضو هیئت‌تحریریه نشریه مدارا – دانشگاه خلیج فارس
۷۷۶٫ نوید یاورمنش – سردبیرنشریه منشور – دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
۷۷۷٫ نوید یموتی – عضو هیئت‌تحریریه خبرنامه فرهنگ و سیاست – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۷۷۸٫ نیلوفر امام‌وردی – سردبیر نشریه پندار – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۷۷۹٫ نیلوفر امامی – مدیرمسئول و سردبیر نشریه سحر – دانشگاه شیراز
۷۸۰٫ نیلوفر جعفری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۷۸۱٫ نیلوفر گچیلو – سردبیر و مدیرمسئول نشریه افق – دانشگاه شهید بهشتی
۷۸۲٫ نیما باقری – سردبیر نشریه پزشک سبز – دانشگاه شهید چمران اهواز
۷۸۳٫ نیما قاسمی – مدیرمسئول نشریه حیات نو – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۷۸۴٫ نیما همت – عضو هیئت‌تحریریه نشریه حیات نو – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۷۸۵٫ وحید بصائری – مدیرمسئول نشریه شفق – دانشگاه علم و صنعت
۷۸۶٫ وحید خادمی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه امید نامه – دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۷۸۷٫ وحید رنجبر – مدیرمسئول نشریه پادسخن – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۷۸۸٫ وحید شریفی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۷۸۹٫ وحید فروزنده – مدیرمسئول نشریه جامعه – دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۷۹۰٫ وحید لنجان‌زاده – مدیرمسئول نشریه بینش – دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران
۷۹۱٫ وحید مفتخری – مدیرمسئول نشریه صلا – دانشکده فنی دانشگاه تهران
۷۹۲٫ وحید همتی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سرو – دانشگاه سراسری زنجان
۷۹۳٫ وحیدرضا زنده نام – سردبیر نشریه پندار و مدیرمسئول سابق نشریه دریچه – دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه تفرش
۷۹۴٫ هاتف هندوستانی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه قلم – دانشگاه هنر اصفهان
۷۹۵٫ هادی عیدی‌نژاد – سردبیر نشریه بیستون (توقیف شده) – دانشگاه رازی کرمانشاه
۷۹۶٫ هانیه بهرامی – عضو هیئت تحریریه نشریه بی طرف – دانشگاه یزد
۷۹۷٫ هدی عباسی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه دانشگاه امروز – دانشگاه علم و صنعت
۷۹۸٫ هدیه زاهد – مدیر مسئول نشریه اتوبوس – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۷۹۹٫ هژیر نوری – مدیرمسئول و سردبیر نشریه سرو – دانشگاه سیستان و بلوچستان
۸۰۰٫ هما خدادادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۸۰۱٫ همایون تاشک – عضو هیئت‌تحریریه پژواک – دانشگاه علم و صنعت
۸۰۲٫ همایون سلیمانی – صاحب امتیاز نشریه سپیده – دانشگاه صنعتی اصفهان
۸۰۳٫ هیمن عبداللهی حقی – عضو هیئت تحریریه نشریه تلاقی – دانشگاه گلستان
۸۰۴٫ یاسر سبزی – مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز و سردبیر نشریه نگاره – دانشگاه شهید چمران اهواز
۸۰۵٫ یاسر فرهادی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه ایستگاه – دانشگاه صنعتی شیراز
۸۰۶٫ یاسمن حسامی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه آرمان – دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی
۸۰۷٫ یاسمن سمیعی – عضو هیئت‌تحریریه خبرنامه فرهنگ و سیاست – دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
۸۰۸٫ یاسین نوری – عضو هیئت‌تحریریه نشریه پنجره كاغذی – دانشگاه علوم پزشکی ایران
۸۰۹٫ یاشار تاج محمدی – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه نشاط – دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
۸۱۰٫ یزدان عین القضاه – عضو هیئت‌تحریریه نشریه سلام – دانشگاه فردوسی مشهد
۸۱۱٫ یوسف غیاثی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه باران – دانشگاه اصفهان
۸۱۲٫ یونس ملکی – عضو هیئت‌تحریریه نشریه صبح فردا – دانشگاه علم و صنعت
۸۱۳٫ یونس واثق – سردبیر نشریه اعتدال – دانشگاه شهید باهنر کرمان


ارسال نظر

Go to TOP