تاریخ انتشار:۳۰ شهریور ۱۳۹۴در ۱۱:۵۰ ق.ظ کد خبر:42

سيطره تروریسم بر افکار عمومی دنیا

اعتماد ملي، رییس مجلس شورای اسلامی به فعالیت جریان تروریسم های تکفیری در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: این جریان تروریسم تکفیری که متاسفانه در افکار عمومی دنیا سیطره پیدا کرده و باعث وهن دنیای اسلام شده است که این جنایات در حق مسلمانان ...

اعتماد ملي، رییس مجلس شورای اسلامی به فعالیت جریان تروریسم های تکفیری در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: این جریان تروریسم تکفیری که متاسفانه در افکار عمومی دنیا سیطره پیدا کرده و باعث وهن دنیای اسلام شده است که این جنایات در حق مسلمانان با پرچم اسلام در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس با تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) افزود: در روزگار ما دو موضوع وجود دارد که بسیار با اهمیت است، یکی بی توجهی به مساله امر به معروف و نهی از منکر است که متاسفانه در بین پیروان اهل بیت (ع) این فریضه مهم مورد غفلت واقعه شده است و در جهان اسلام که به طریق اولی این مساله وجود دارد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات امت اسلامی جریان تندرو و تکفیری است که مصیبت بزرگی برای جهان اسلام به وجود آورده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر مورد غفلت واقع شود آن جامعه مورد غضب خداوند قرار می گیرد به دلیل این که با گناهکاران سازش کردند و این وظیفه مهمی است برای همه مسلمانان که بدانند غفلت از امر به معروف و نهی از منکر یک مساله ثانوی فرعی در زندگی و حیات مسلمانان تلقی نشده است.
رییس مجلس به فعالیت جریان تروریسم های تکفیری در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: این جریان تروریسم تکفیری که متاسفانه در افکار عمومی دنیا سیطره پیدا کرده و باعث وهن دنیای اسلام شده است که این جنایات در حق مسلمانان با پرچم اسلام در حال انجام است.
لاریجانی تصریح کرد: با رفتاری که امروز تروریست ها با مسلمانان دارند و به هیچ مسلمانی رحم نمی کنند از قول خداوند آمده است که اگر کسی به دوستدار ما اهانت کند نه این که خون آن را بریزد، خود را در مقابل حالتی باید وصف کند که به جنگ خدا آمده است.
وی همچنین به روایتی از امام علی (ع) اشاره و تصریح کرد : امام فرمودند «هرگاه پرچم های سیاه را دیدید زمین گیر شوید و دست و پای خود را حرکت ندهید و با آنها همراه نشوید. اینها قوم ضعیفی هستند که ظاهر می شوند و اهمیتی ندارند، دل هایشان چون آهن سخت است ، دولت اسلامی تشکیل داده اند و به هیچ عهد و پیمانی وفا نمی کنند، ادعای حق می کنند اما اهل حق نیستند اسمای آنها کنیه است که می بینید. به روستا و آبادی ها منصوب هستند و موهایشان همانند موهای زنان آزاد است و سرانجام در میان خود اختلاف پیدا می کنند، سپس خداوند حق را با هرکس که بخواهد زنده می کند.»
رییس مجلس افزود: روایت بسیار تکان دهنده ای است که نشانه های این قوم بدکار و ستمکار که بدترین ستم را بر مسلمانان روا می کنند در این کاملا مشهود است.
لاریجانی اظهارامیدواری کرد: خداوند معرفت درک راه و رسم امام باقر (ع) را به همه ما عطا کند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP