تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۳۹۴در ۱۱:۵۴ ق.ظ کد خبر:4234

نشست ناتو و عربستان برای دخالت زمینی در سوریه

اعتماد ملی: بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و عربستان سعودی قرار است درباره پیشنهاد ریاض مبنی بر اعزام نیروی نظامی به سوریه برای آن چه نبرد با تروریستهای تکفیری داعش نامیده می‌شود، بحث و تبادل نظر کنند. به گزارش پرس تی ...

اعتماد ملی: بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و عربستان سعودی قرار است درباره پیشنهاد ریاض مبنی بر اعزام نیروی نظامی به سوریه برای آن چه نبرد با تروریستهای تکفیری داعش نامیده می‌شود، بحث و تبادل نظر کنند.

به گزارش پرس تی وی، رسانه‌های عربستان سعودی روز دوشنبه به نقل از منابع ناتو گزارش دادند محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی قرار است هفته جاری در نشستهای این ائتلاف نظامی غربی در بروکسل شرکت کند و درباره طرح ریاض برای دخالت زمینی در سوریه به گفت و گو بپردازد.

کشورهای عضو ائتلاف تحت هدایت امریکا که گفته می‌شود مواضع داعش را هدف حملات هوایی قرار می‌دهند، در این نشست‌ها شرکت خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری نیوز۲۴ عربستان سعودی، شرکت کنندگان همچنین قرار است درباره عملکرد ائتلافی که دسامبر گذشته از سوی رژیم آل سعود شکل گرفت و هدف آن جنگ با «تروریسم جهانی» عنوان شد، تبادل نظر کنند.

هفته گذشته، مقامات نظامی در عربستان سعودی از آمادگی رژیم آل سعود برای اعزام نیروی نظامی زمینی به سوریه در صورت تصمیم ائتلاف تحت فرمان آمریکا برای آغاز این گونه عملیات‌ها در این کشور خبر داد.

هم‌پیمانانی همچون آمریکا در حالی از این پیشنهاد استقبال کرده‌اند که اعلام آمادگی عربستان با انتقاد شدید و گسترده سوریه و متحدان دمشق مواجه شده است.

ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه، این پیشنهاد را محکوم کرده و گفته است «تابوت» در انتظار هر متجاوز در این کشور است، چه «سعودی باشد و چه ترکیه ای».

روسیه همچنین به عربستان سعودی هشدار داده است هر گونه عملیات نظامی زمینی در سوریه بدون مجوز و موافقت دولت دمشق به منزله اعلام جنگ است.

مسکو همچنین می‌گوید ناتو در شکست مذاکرات صلح و افزایش تنش در این کشور عربی مقصر است.

بر اساس یک گزارش که به تازگی توسط گروه سوفان در نیویورک که ارائه دهنده خدمات در زمینه اطلاعات امنیتی و مطالعات راهبردی است، منتشر شده است، در حدود ۲۵۰۰ نفر از تروریست های فعال در سوریه و عراق اتباع عربستان سعودی هستند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP