تاریخ انتشار:۲۵ بهمن ۱۳۹۴در ۱۲:۲۶ ب.ظ کد خبر:4267

رحمانی فضلی: ۵ بار برای مسئله بررسی صلاحیت‌ها به دفتر رهبری رفتم

وزیر کشور گفت: پنج جلسه به دفتر رهبری رفته‌ام و دفتر رهبری افرادی را بررسی مسئله به شورای نگهبان فرستادند و از سوی دفتر رهبری توصیه‌های متعددی به شورای نگهبان شد به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی که در نشست دست‌اندرکاران انتخابات با ...

وزیر کشور گفت: پنج جلسه به دفتر رهبری رفته‌ام و دفتر رهبری افرادی را بررسی مسئله به شورای نگهبان فرستادند و از سوی دفتر رهبری توصیه‌های متعددی به شورای نگهبان شد

به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی که در نشست دست‌اندرکاران انتخابات با مدیران رسانه‌ها سخن می‌گفت، با بیان اینکه رسانه‌ها نقش خوبی در همراهی با مردم و تعامل با وزارت کشور داشته‌اند، اظهار داشت: هرجا خلاف قانون عمل می‌شود، رسانه‌ها باید به وزارت کشور تذکر دهند.

او با بیان اینکه برخی می‌گفتند هیات‌های اجرایی عمداً زحمت شورای نگهبان را زیاد کردند، توضیح داد: ما با قانون خودمان صلاحیت افراد را بررسی کردیم و با استعلام از مراجع چهارگانه، صلاحیت‌ها بررسی کردیم.

وزیر کشور با بیان اینکه طبق اعلام مراجع چهارگانه حدود ۱۰ هزار سابقه‌ای نداشتند که قانونا این افراد می‌توانستند حضور داشته باشند؛ ضمن اینکه ما هیچ قصد و غرضی م در تایید صلاحیت‌ها نداشتیم و نهضت ثبت‌نام هم مسئله‌ای واقعی نبود که برخی طرح می‌کردند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در مورد بررسی صلاحیت‌ها، سران سه قوه و دیگر مسئولان وارد شدند؛ اظهار داشت: ما می‌گفتیم شرایط حداقلی برای رقابت شکل بگیرد و حق کسانی که صلاحیت دارند از بین نرود که جلسات زیادی با آقای جنتی داشتم و برای این موضوع حتی دفتر رهبری هم رفتم.

او با بیان اینکه پنج جلسه به دفتر رهبری رفته‌ام و دفتر رهبری افرادی را بررسی مسئله به شورای نگهبان فرستادند و از سوی دفتر رهبری توصیه‌های متعددی به شورای نگهبان شد، اظهار داشت: این توصیه‌ها نقش موثری در بررسی صلاحیت‌ها داشت و چیزی حدود ۱۵۰۰ نفر دوباره تایید صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: من پنج جلسه به دفتر رهبری رفتم و دفتر رهبری هم افرادی را به شورای نگهبان فرستادند تا دیدگاه‌های وزارت کشور را آنجا مطرح کنند. من با مسوولان نظام هم مکاتبه داشتم و لزوم رقابت انتخاباتی و تشویق مردم به حضور در انتخابات را یادآور شدم که نتیجه همه این تلاش‌ها تایید صلاحیت‌ ۱۵۰۰ نفر دیگر بود.


ارسال نظر

Go to TOP