تاریخ انتشار:۰۶ مهر ۱۳۹۴در ۱:۲۲ ب.ظ کد خبر:428

تشكيل جلسه ستاد انتخابات آذربایجان شرقی

اعتماد ملي: پنجمین جلسه ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی،  امروز در این جلسه ...

اعتماد ملي: پنجمین جلسه ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی،  امروز در این جلسه از برگزاری همایش توجیهی و آموزشی فرمانداران و بخشداران استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در تبریز خبر داد و گفت: این همایش با حضور رییس و اعضای ستاد انتخابات کشور روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر برگزار می‌شود.
سعید شبستری افزود: در این همایش مباحث مربوط به انتخابات توسط اعضای ستاد انتخابات مطرح و مجریان انتخابات سه استان شمال غرب کشور در این خصوص آموزش‌های لازم را سپری خواهند کرد.
وی در ادامه گزارشی از عملکرد ستاد انتخابات استان ارایه کرد و گفت: جمع ‌بندی آمار و اطلاعات مورد نیاز استان، ابلاغ دستورالعمل‌های وزارت کشور به فرمانداری‌ها، تهیه فهرست کاندیداهای احتمالی در انتخابات، رصد مستمر تحرکات انتخاباتی از سوی افراد و گروه‌های سیاسی و برگزاری همایش‌های توجیهی برای مجریان انتخابات در تبریز و سایر شهرستان‌های استان از جمله اقدامات ستاد انتخابات بوده است.
شبستری از ارسال ۹۰۰ خبر توسط کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات استان به ستاد انتخابات کشور خبر داد و گفت: آذربایجان شرقی از این نظر دومین استان کشور است.
وی همچنین با تاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم و شفاف، رعایت اصول هشت‌گانه حاکم بر انتخابات آتی شامل قانون‌گرایی، امانت‌داری، پاسخگویی، هماهنگی و همدلی، مردم‌سالاری دینی، رقابت در چارچوب نظام، منافع و امنیت ملی و احترام به انتخاب مردم از سوی مجریان و داوطلبان شرکت در انتخابات را یادآور شد.
در ادامه این نشست هریک از مسوولان کمیته‌های ستاد انتخابات استان به ارایه گزارش عملکرد این کمیته‌ها پرداختند.
علی نواداد، رییس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات استان از آغاز عملیات اجرایی اتصال فرمانداری‌های استان به شبکه فیبر نوری خبر داد و گفت: این کار تا برگزاری انتخابات انجام خواهد شد.
محمود چمنی، رییس کمیته امنیتی و انتظامی نیز از تشکیل ستاد امنیت انتخابات در سطح استان و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: اطلس تهدیدات امنیتی استان نیز در دست تهیه است و تجربیات امنیتی انتخابات‌های گذشته مورد توجه قرار می‌گیرد.
رضا استادرحیمی، دبیر ستاد انتخابات استان هم از احتمال برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در ۲۰۷ روستای استان همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان خبر داد.
علی احمدی، رییس کمیته استعلامات و حراست نیز از برگزاری دوره توجیهی ویژه مسوولان حراست فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان خبر داد و ارایه آموزش‌های انتخاباتی در این خصوص را ضروری دانست.
رسول مباشر جنت، رئیس کمیته امور حقوقی هم مهم‌ترین وظیفه این کمیته را آگاهی‌بخشی قوانین انتخاباتی به مجریان انتخابات عنوان و با تاکید بر استفاده از نظرات صاحب‌نظران، آمادگی این کمیته را برای مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی انتخابات اعلام کرد.
علی جعفری آذر، مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی و عضو ستاد انتخابات استان نیز از آمادگی این اداره کل برای ارایه خدمات به روز هویتی در کمترین زمان ممکن به تمام واجدان شرایط شرکت در انتخابات خبر داد.
محمد سربخشیان، رییس کمیته فناوری اطلاعات نیز با بیان این که ۲۵ فرایند انتخابات به صورت الکترونیکی اجرا می‌شود، افزود: تجهیزات الکترونیک شعب اخذ رای در حال آماده‌سازی است و شناسایی نقاط فاقد پوشش تلفن همراه نیز انجام شده است.
جواد آهنگری، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی هم تهیه جدول زمان ‌بندی اطلاع‌رسانی انتخابات، مستندسازی کلیه اقدامات ستاد انتخابات استان، هماهنگی برنامه‌های تولیدی و خبری در صدا و سیمای استان، آماده کردن طرح‌های ویژه اخلاق انتخاباتی و برگزاری دو نشست با حضور نمایندگان تشکل‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای استان را از مهم‌ ترین اقدامات این کمیته برشمرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP