تاریخ انتشار:۰۶ مهر ۱۳۹۴در ۱:۲۵ ب.ظ کد خبر:430

استاندار آذربايجان شرقي تاکيد کرد:

موانع حضور حداکثري مردم در انتخابات برطرف شود

اعتماد ملي: استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين که در بحث انتخابات، قبل از هر چيز حضور حداکثري مردم نياز است، اظهار داشت: بايد موانع حضور مردم در انتخابات در موقع مناسب برطرف شود. به گزارش خبرگزاري موج، اسماعيل جبارزاده در پنجمين نشست ستاد انتخابات استان ...

اعتماد ملي: استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين که در بحث انتخابات، قبل از هر چيز حضور حداکثري مردم نياز است، اظهار داشت: بايد موانع حضور مردم در انتخابات در موقع مناسب برطرف شود.
به گزارش خبرگزاري موج، اسماعيل جبارزاده در پنجمين نشست ستاد انتخابات استان در برگزاري دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري، خاطرنشان کرد: اگر مشکلاتي وجود دارد که موجب دلسردي يا بي‌انگيزگي مردم براي حضور در انتخابات مي‌شود بايد به موقع شناسايي شده و در فرصت مناسب برطرف شود.
وي در اين راستا رصد دقيق و مستمر مسائل و مشکلات استان را ضروري دانست و گفت: انتخابات بدون حضور مردم معنا ندارد، بنابراين بايد همه تلاش خود را براي حضور حداکثري مردم به کار گيريم.
جبارزاده با تاکيد بر ارائه تحليل‌هاي علمي در اين خصوص، بر استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران تاکيد کرد و گفت: آن‌چه براي ستاد انتخابات اهميت دارد تحليل واقعي و علمي است نه تحليل‌هاي شخصي افراد.
وي با اشاره به اين که يک شايعه مي‌تواند مردم را تا حد زيادي دلسرد کند يا يک اقدام منطقي به مردم انگيزه بدهد، افزود: آماده‌سازي مردم براي حضور حداکثري در انتخابات يک موضوع بسيار مهم است، لذا شايسته است که کميته‌اي براي بررسي علمي اين موضوع در ستاد انتخابات تشکيل شود.
جبارزاده گفت: نبايد به نظرسنجي‌هاي مختلف اعتماد کنيم، بلکه بايد نظرسنجي از مردم توسط ستاد انتخابات انجام شده و تصميم‌گيري بر اين مبنا صورت گيرد.
استاندار آذربايجان شرقي در ادامه با اشاره به گزارش عملکرد کميته‌هاي ستاد انتخابات استان، اظهار داشت: با توجه به اقدامات انجام شده، استعداد اين را داريم که در برگزاري انتخابات استان نمونه باشيم و افق نگاه ما بايد به اين سمت باشد.
وي به ترکيب اعضاي ستاد انتخابات استان اشاره کرد و گفت: با توجه به تجربيات ارزشمند اعضاي اين ستاد تحقق هدف مورد اشاره دور از دسترس نيست و آن‌چه در اين ميان مهم است داشتن خلوص نيت و توکل به خداست.
جبارزاده ابراز اميدواري کرد با تلاش دست‌اندرکاران برگزاري انتخابات شاهد انتخاباتي سالم، امن و با حضور حداکثري مردم در استان باشيم.
استاندار آذربايجان شرقي همچنين با اشاره به محدوديت منابع دولتي، گفت: بايد به نحوي مديريت کنيم که انتخاباتي با کمترين هزينه و بيشترين کيفيت برگزار شود.
وي با بيان اين که انتخابات يک بحث ملي است، تاکيد کرد: همه دستگاه‌هاي اجرايي استان موظف به همکاري با ستاد انتخابات هستند.
جبارزاده، برگزاري انتخابات الکترونيک را جزو آرزوهاي خود عنوان کرد و گفت: با توجه به سابقه ذهني، نوعي نگراني در اين خصوص وجود دارد که البته نگراني به جايي نيست.
وي تصريح کرد: بايد تمهيدات لازم براي برگزاري الکترونيکي انتخابات انديشيده شود و قبل از برگزاري انتخابات نيز زيرساخت‌هاي آن به صورت آزمايشي مورد بهره‌برداري قرار گيرد.
جبارزاده، امنيت رأي‌دهندگان و مخفي بودن آراي افراد را از جمله حقوق شهروندي ذکر کرد و از مسوولان ستاد انتخابات استان خواست براي تحقق اين امر پيش‌بيني‌هاي لازم در شعب اخذ رأي صورت گيرد.
رصد وضعيت آنتن‌دهي تلفن همراه در نقاط مختلف استان، استفاده از کارشناسان حقوقي در کميته امور حقوقي ستاد انتخابات، تأمين تجهيزات امنيتي در شعب اخذ رأي و نظام‌مند کردن فعاليت‌هاي انتخاباتي احزاب و گروه‌هاي سياسي از ديگر مواردي بود که در اين نشست مورد تاکيد استاندار آذربايجان شرقي قرار گرفت.


ارسال نظر

Go to TOP