تاریخ انتشار:۰۵ اسفند ۱۳۹۴در ۲:۱۲ ب.ظ کد خبر:4343

در دیدار اعضای حزب اعتماد ملی با آیت‌الله هاشمی

منتجب‌نیا: ارتجاع و تحجر مشهود است/ اتهام عدم التزام به اسلام تکفیر است

اعتماد ملی: قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در دیدار اعضای حزب اعتماد ملی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه کسانی که پیش از انقلاب در مقابل نظر امام ایستاده بودند، حالا حرف از اما می‌زنند، خطاب به رییس مجمع تشخیص مصلت نظام گفت: ارتجاع ...

اعتماد ملی: قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در دیدار اعضای حزب اعتماد ملی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه کسانی که پیش از انقلاب در مقابل نظر امام ایستاده بودند، حالا حرف از اما می‌زنند، خطاب به رییس مجمع تشخیص مصلت نظام گفت: ارتجاع و تحجر در زوایای کشور مشهود است و شما این خطرات و انحرافات را می‌توانید دفع کنید.
به گزارش اعتماد ملی، حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا با اشاره به ردصلاحیت‌های گسترده در انتخابات مجلس و خبرگان اظهار کرد: فرزندان انقلاب به بهانه‌های مختلف رد صلاحیت شدند و فرزندان امام انقلاب را متهم کردند به عدم اعتقاد یا عدم التزام عملی به اسلام. این تکفیر است. با کسی که نسبت شرک و کفر به دیگران می‌دهد چگونه باید رفتار کرد؟ آیا مرجعی نیست که به این اتهام رسیدگی کند؟

او پیشنهاد داد که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه طرح‌هایی را مورد رسیدگی قرار دهد و مطرح کند.
منتجب‌نیا به لزوم تحزب در کشور نیز تاکید کرد و گفت: امروز احزاب نیار به تقویت و حمایت دارند. در دولت گذشته حزب‌ستیزی رواج پیدا کرد و باید این نگاه‌ها را تغییر داد.
قائم‌مقام حزب اعتماد ملی خطاب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: فرزندان شما در حزب اعتماد ملی که دبیرکلشان شش سال است در حصر است، با دلی پر از غصه خدمت شما رسیده‌اند و کسی نمی‌گوید به چه جرمی و با صدور حکم در کدام دادگاه، حکم به حصر داده‌اند.
منتجب‌نیا با اشاره به اینکه حزب اعتماد ملی در انتخابات ۹۲ بیشتری حضور تشکیلاتی را در ستادهای انتخاباتی آقای روحانی داشت، افزود: ان‌شاءالله با پیروزی اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در انتخابات، دست تندروها رو شود و احزاب نیز بعد از انتخابات تقویت شوند.

احساس نیاز به استفاده از جوانان برای آینده کشور

در ادامه، حجت نظری، ریی شاخه جوانان حزب اعتماد ملی نیز با ابراز امیدواری از اینکه هر چه زودتر فرزند انقلاب، دبیرکل در حصر حزب اعتماد ملی، در این جمع حضور پیدا کند، به فعالیت‌های شاخه جوانان اعتماد ملی در کشور اشاره کرد و گفت: بعد از سال ۸۸ تا چند سال در فعالیت‌های حزب خلل ایجاد شد اما از سال ۹۲، شاخه جوانان حزب توانست در سراسر کشور شورای شاخه جوانان را تشکیل دهد. این شاخه‌ها هم‌اکنون در سراسر کشور فعال هستند و در انتخابات نیز نقش مهمی دارند.
وی افزود: جوانان باید در آینده کشور نقش بیشتری داشته باشند و احساس نیاز می‌شود که در آینده نزدیک، جوانان را جایگزین بزرگان کنیم و این فضا و امکان امروز که این بزرگان حضور دارند و امکان انتقال تجربیاتشان وجود دارد باید صورت بگیرد.
محمدجواد حق‌شناس، مجری مراسم نیز با بیان اینکه شاخه جوانان حزب اعتماد ملی، قوی‌ترین شاخه جوانان احزاب کشور است، گفت: این شاخه در سراسر کشور فعال است و سایتی هم دارند که سایت مرجع و پربیننده است.

نیاز به اصلاح قانون
همچنین سیدرحیم ابوالحسنی، مسئول دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی نیز در این نشست، با بیان اینکه ما می‌دانیم آقای هاشمی رفسنجانی چه محدودیت‌هایی دارند، گفت: رابطه ما مثل رابطه پدر و فرزندی است که هرچند فرزند می‌داند که پدر چه محدودیت‌هایی دارد اما مشکلات را با او در میان می‌گذارد.
او افزود: مسایل کشور باید توسط نسل اول انقلاب حل شود و اگر به نسل دوم کشیده شود معلوم نیست چه نتیجه‌ای داشته باشد.
ابوالحسنی با اشاره به سه خواسته حزب اعتماد ملی، اظهار کرد: حاکمیت مردم که در اصل اول با نام جمهوری اسلامی و اصل ۵۶ و اصول متعدد قانون اساسی آمده باید اجرا شود. یکی ا زاین مشکلات طبقاتی شدن خبرگان رهبری است. حق نظارت بر رهبری حق همه مردم است. اینکه خبرگان فقط از فقا باشد از قانون اساسی در نمی‌آید.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: خواسته ما این است که این قانون اصلاح شود و همه اغشار بتوانند در خبرگان حضور داشته باشند. نباید اختصاص به روحانیت داشته باشد.
او با اشاره به قانون انتخابات افزود: خواسته دیگر ما این است که این قانون انتخابات که ضد جمهوریت، ضد حاکمیت و ضد تحزب است، اصلاح شود. قانون در این زمینه باید تغییر کندو قانونی انتخاباتی تدوین شود که از این رفتار ظالمانه جلوگیری شود و ما در این زمینه آمادگی داریم که با نظر اساتید دانشگاه و علما و کارشناسان، کمک کنیم.
ابوالحسنی یادآور شد: مسئله دیگر این است که اگر به کسی ظلم شده به کجا باید مراجعه کند؟ عرصه سیاسی ما مملو از تظلمات شده استنزدیک به نصف شرکت‌کنندگان در انتخابات را حذف کردند. تقاضای جدی ما این است که نهادهایی طراحی شود که به این تظلمات سیاسی رسیدگی کند. البته ما با محدودیت‌ها آشنایی داریم اما وظیفه می‌دانیم که بگوییم.

جای خالی دبیرکل اعتماد ملی
آیت‌الله اکیر هاشمی رفسنجانی نیز با اشاره به اینکه جای برادر عزیزمان جناب آیت‌الله کروبی در این جمع خالی است، گفت: خوشحالم که شما نگذاشتید این محصول کار ایشان نابود شود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP