تاریخ انتشار:۲۰ شهریور ۱۳۹۵در ۱۰:۰۶ ق.ظ کد خبر:4564

محمد حسین کروبی: امیدوارم احمدی نژاد برای انتخابات ۹۶ تایید صلاحیت شود تا میزان واقعی رای او معلوم شود

اعتماد ملی: عصر سه شنبه سرای اهل قلم میزبان جمعی از فعالین سیاسی از جمله محمدحسین کروبی فرزند مهدی کروبی و نیز قاسم شعله سعدی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بود. به گزارش اعتماد ملی، در این جلسه که با هدف آسیب شناسی و بررسی ...

اعتماد ملی: عصر سه شنبه سرای اهل قلم میزبان جمعی از فعالین سیاسی از جمله محمدحسین کروبی فرزند مهدی کروبی و نیز قاسم شعله سعدی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بود.
به گزارش اعتماد ملی، در این جلسه که با هدف آسیب شناسی و بررسی وقایع انتخابات سال ۸۸ برگزار شده بود، فرزند ارشد نامزد انتخابات ۸۸ با اشاره به وقایع آن انتخابات گفت: واقعه سال ۸۸، مهمترین اتفاق بعد از انقلاب اسلامی بود اما متاسفانه به‌خاطر فضای سنگینی که بعد از این حادثه بوجود آمد، این امکان فراهم نشد که حوادث قبل و بعد از انتخابات، مورد بررسی قرار گیرد.
محمدحسین کروبی برای سنجش میزان واقعی آراء محمود احمدی نژاد در دو انتخابات ۸۴ و ۸۸ ریاست جمهوری، ابراز امیدواری کرد که «احمدی نژاد برای انتخابات سال ۹۶ تایید صلاحیت بشود تا میزان واقعی آراء او در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ معلوم شود.» و ادامه داد: در انتخابات سال ۸۸، اصلاح طلبان از قبل همه چیز را از دست داده بودند و چیزی در اختیار نداشتند. از شاهکارهای برخی از این اصلاح طلبان آن بود که شورای شهر دوم و سپس مجلس هفتم و در نهایت ریاست جمهوری را در اختیار اصولگرایان قرار دادند.
فرزند رئیس مجلس ششم در بخش پایانی صحبت های خود، با انتقاد از آرایش سیاسی جریان اصلاحات در انتخابات ۸۴، گفت: برخی از اصلاح طلبان صاحب نفوذ در دولت اصلاحات، با طرح این مسئله که پرچم اصلاحات به‌دست کروبی نباید بیافتد و هر کسی رای بیاورد از کروبی بهتر است، عملا راه را برای دخالت نیروهای نظامی هموار کردند و به‌علت ضعف وزارت کشور دولت اصلاحات، تهران و اصفهان و قم، سرنوشت انتخابات را تغییر داد.
محمدحسین کروبی ابراز امیدواری کرد که جریان اصلاحات از عملکرد گذشته خود درس عبرت گرفته باشد تا در انتخابات ۹۶ به نتیجه مطلوب برسند.


ارسال نظر

Go to TOP