تاریخ انتشار:۰۶ مهر ۱۳۹۴در ۷:۴۷ ب.ظ کد خبر:468

عربستان به هواپیمای حامل وزیر بهداشت اجازه فرود نداد

اعتماد ملی: سفر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه به عربستان ، به علت صادر نشدن مجوز فرود هواپیما در فرودگاه جده تاکنون میسر نشده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سفر هیئت ایرانی شامل وزیر ...

اعتماد ملی: سفر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه به عربستان ، به علت صادر نشدن مجوز فرود هواپیما در فرودگاه جده تاکنون میسر نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سفر هیئت ایرانی شامل وزیر بهداشت ، امیرحسین ضیایی رییس جمعیت هلال احمر ایران، حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه و محسن اسدی لاری مدیرکل امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عربستان قرار بود ساعت ۱۲ روز دوشنبه انجام شود که تا کنون این سفر به این علت که دولت عربستان مجوز فرود هواپیمای هیئت ایرانی در فرودگاه جده را صادر نکرده با تاخیر مواجه شده است.
هیئت ایرانی از پیش از ساعت ۱۲ در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره ) حضور یافته و همچنان منتظر صدور این مجوز هستند. هدف سفر وزیر بهداشت و هیات همراه وی به عربستان ، عیادت از مجروحان و بررسی وضع آسیب دیدگان ایرانی فاجعه مناست.
بر اساس تازه ترین آماری که رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده است در حادثه منا، ۲۲۸ زائر ایرانی جان باختند و ۲۷ نفر مجروح شدند و همچنان ۲۴۸ نفر هنوز به کاروان های خود باز نگشته اند .
پیش بینی می شود تعداد جان باختگان فاجعه منا به چهار هزار و ۷۰۰ نفر برسد .


ارسال نظر

Go to TOP