تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۴در ۷:۲۲ ق.ظ کد خبر:474

هاشمي وارد مکه شد

اعتماد ملي: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساعاتی پیش برای پیگیری وضعیت زائران حادثه دیده در فاجعه منا وارد مکه مکرمه شد. به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی ساعت 5 بامداد امروز وارد مکه شد و برنامه های سفر خود را برای پیگیری آخرین وضعیت ...

اعتماد ملي: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساعاتی پیش برای پیگیری وضعیت زائران حادثه دیده در فاجعه منا وارد مکه مکرمه شد.
به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی ساعت ۵ بامداد امروز وارد مکه شد و برنامه های سفر خود را برای پیگیری آخرین وضعیت مجروحان، مفقودان و زائران آسیب دیده فاجعه منا آغاز کرد.

وزیر بهداشت قرار بود، ساعت ۱۲ظهر دیروز با پرواز اختصاصی به عربستان برود که به علت عدم صدور مجوز پرواز، سفر وی به تاخیر افتاد و سرانجام ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه شامگاه دوشنبه با پرواز غیر مستقیم ابتدا به دوحه و از آنجا با پرواز دیگری به جده رفت.

ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در همين راستا و با بیان این خبر، گفت: قرار است وزیر بهداشت در این سفر با برخی از مقامات عربستان برای رسیدگی به وضعیت زائران ایرانی آسیب دیده در فاجعه منا و بویژه روشن شدن وضعیت زائران مفقود شده کشورمان دیدار و گفت و گو کند.

فاجعه منا پنجشنبه گذشته هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات رخ داد و در این حادثه غم بار بیش از دو هزار نفر کشته و بیش از این تعداد مصدوم شدند. که بر اساس آخرین آمار رسمی ۲۲۶ ایرانی کشته شدند. حدود ۲۴۸ نفر از زائران ایران نیز همچنان مفقود هستند. ۲۸ مصدوم ایرانی نیز هنوز در مراکز درمانی عربستان بستری هستند.

به گزارش اعتماد ملی، روز گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه در حالی به عربستان رفتند که مجوز فرود هواپیمایشان تا نیمه‌های شب صادر نشد.


ارسال نظر

Go to TOP