تاریخ انتشار:۰۸ شهریور ۱۳۹۷در ۱۱:۵۸ ب.ظ کد خبر:4778

محمدعلی وکیلی: حضرتی نقش کلیدی در فراکسیون امید دارد

در روز جلسه استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی هر سه فراکسیون مجلس از جمله فراکسیون امید تصمیم گرفتند که به استیضاح رای منفی بدهند،اما استیضاح وزیر اقتصاد رای آورد و این نشان از این بود که اعضای فراکسیون‌های سه‌گانه خلاف تصمیم‌ فراکسیون‌های متبوع خود ...
در روز جلسه استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی هر سه فراکسیون مجلس از جمله فراکسیون امید تصمیم گرفتند که به استیضاح رای منفی بدهند،اما استیضاح وزیر اقتصاد رای آورد و این نشان از این بود که اعضای فراکسیون‌های سه‌گانه خلاف تصمیم‌ فراکسیون‌های متبوع خود عمل کردند. در این میان تنها الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتمادملی و نماینده مردم تهران بود که به دلیل مخالفت با تصمیم فراکسیون امید از آن استعفا داد و سپس در مخالفت با وزیر اقتصاد سخنرانی هم کرد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، محمدعلی وکیلی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و فراکسیون امید خبر داد که درباره استعفای الیاس حضرتی و مسائل پیش‌آمده در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد در جلسه امروز هیات رئیسه‌ فراکسیون امید بحث و بررسی صورت گرفته است.

او درباره بررسی وضعیت استعفای الیاس حضرتی گفت: «امروز در جلسه هیات رئیسه فراکسیون امید این موضوع بررسی شد. با توجه به کار اخلاقی که آقای حضرتی کرده بود و برای اینکه تمرد به حساب نیاید و حرمت فراکسیون حفظ شود اول استعفا دادند و بعد به عنوان مخالف وزیر اقتصاد صحبت کردند، و همچنین با توجه به نقش کلیدی که آقای حضرتی در فراکسیون امید دارند، جمع‌بندی هیات رئیسه این شد که با این استفعا مخالفت شود.»

او افزود: «بنا شد این موضوع را من به اطلاع ایشان برسانم.»

وکیلی درباره تمرد سایر اعضای فراکسیون امید از تصمیم این فراکسیون در استیضاح وزیر اقتصاد عنوان کرد: «در ارتباط با دیگر اعضایی که از نظر فراکسیون تمرد داشتند بحث شد و از آنها گلایه شد که چرا اعضای فراکسیون خلاف تشکیلات عمل کردند.»

او اظهار داشت: «تفاوت دیگر اعضا با آقای حضرتی این بود که ایشان استعفا و مخالفت خود را ابراز کردند، اما دیگر اعضا این‌گونه عمل نکردند. به همین دلیل قرار شد کمیته داوری فراکسیون راجع به دیگر اعضا ورود داشته باشد.»

پایان پیام


ارسال نظر

Go to TOP