تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۴در ۸:۳۶ ق.ظ کد خبر:505

مروی:

بابک زنجانی از طرف چند نهاد تأیید شده بود

اعتماد ملی: رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مورد ورود بابک زنجانی به بحث نفت، افزود: در زمان ورود بابک زنجانی به بحث فروش نفت، وی مورد تأیید برخی دستگاه‌ها قرار گرفت. به گزارش ايلنا، علی مروی در مورد برخی اخبار مبنی بر اعطای اجازه فروش ...

اعتماد ملی: رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مورد ورود بابک زنجانی به بحث نفت، افزود: در زمان ورود بابک زنجانی به بحث فروش نفت، وی مورد تأیید برخی دستگاه‌ها قرار گرفت.
به گزارش ايلنا، علی مروی در مورد برخی اخبار مبنی بر اعطای اجازه فروش نفت به افراد خاص در دولت گذشته، تصریح کرد: مصداق این مسئله بابک زنجانی است که در آن زمان فرد شناخته شده‌ای بود و از طرف چند نهاد مختلف تأیید شده بود.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هنگام ورود بابک زنجانی به بحث فروش نفت در خارج از کشور، بحث‌هایی در این‌باره در کمیسیون انرژی مجلس انجام شد که به دلیل تأییدات برخی دستگاه‌ها بحث‌ها ادامه نیافت.
وی افزود: قوه قضاییه بهترین مرجع برای تصمیم‌گیری در مورد فرد یاد شده است و دادگاه است که می‌تواند تشخیص دهد منشأ تخلفات وی چه چیزی بوده و تا چه میزان دلایل شخصی در این‌باره وجود داشته است.
مروی تأکید کرد: فروش نفت در خارج از کشور تابع یکسری ضوابط و شرایط مشخص است و فردی که در این زمینه ورود می‌کند؛ طبیعتاً باید این شرایط را دارا باشد.

به گزارش اعتماد ملی: بابک زنجانی تاجر ایرانی و یکی از بزرگترین متهمان به فساد و رانت خواری در تاریخ ایران است که نام او در جریان فعالیت‌های کلان مالی مرتبط با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و فساد اقتصادی در دوران دولت محمود احمدی نژاد مطرح شد. نام وی با بسیاری از رانت خواری‌ها و تخلفات عظیم مالی در دوران دولت محمود احمدی نژاد از جمله مدیریت سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی،انتقال یک کانتیر طلا، فروش نفت ایران و میعانات گازی در خارج و عدم انتقال وجه آن و … گره خورده است. بسیاری وی را دارای حامیان مالی قدرتمند در داخل دولت احمدی نژاد می‌دانند.


ارسال نظر

Go to TOP