تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۴در ۹:۳۲ ق.ظ کد خبر:518

اخراج كاركنان شورای عالی امور ايرانيان خارج از كشور

اعتماد ملی: نامه‌ای از سوی بختیار حدادی، مدیر کل توسعه منابع انسانی تشکیلات و آموزش در نهاد ریاست جمهوری نوشته شده که در آن خواسته شده است تا بنا بر دستور نهاوندیان، در این شورا تعدیل نیرو صورت بگیرد. اواخر سال ۸۳ بود که شورای عالی ...

اعتماد ملی: نامه‌ای از سوی بختیار حدادی، مدیر کل توسعه منابع انسانی تشکیلات و آموزش در نهاد ریاست جمهوری نوشته شده که در آن خواسته شده است تا بنا بر دستور نهاوندیان، در این شورا تعدیل نیرو صورت بگیرد.
اواخر سال ۸۳ بود که شورای عالی امور ایرانیان در خارج از کشور شکل گرفت که در بدو تأسیس بر اساس آئین‌نامه مصوب شورای عالی زیر مجموعه وزارت امور خارجه کشور قرار گرفت.
به گزارش راه دانا،با شروع به کار دولت نهم، سطح و ساختار دبیرخانه ارتقاء پیدا کرد و به معاونت اجرایی رئیس جمهوری منتقل شد که در حال حاضر محمد شریعتمداری، جانشین روحانی در این شورا مسئولیت داشته و دبیر کل آن سید قوام شهیدی است.
باشروع به کار دولت یازدهم زمزمه های خارج شدن این شورا از زیر نظر نهاد ریاست جمهوری و بازگشت زیر نظر وزارت امور خارجه کشور شنیده می‌شد که برخی از سایت های داخلی این خبر را تأیید کردند اما در همین راستا یک منبع مطلع به دانا گفت: نامه‌ای از سوی بختیار حدادی، مدیر کل توسعه منابع انسانی تشکیلات و آموزش در نهاد ریاست جمهوری نوشته شده که در آن خواسته شده است تا بنا بر دستور نهاوندیان، در این شورا تعدیل نیرو صورت بگیرد.
در این نامه با ارائه لیستی از کارمندان، از آنها خواسته شده است تا پایان شهریور ماه برای تسویه حساب اقدام کنند.
از طرف دیگر چندی پیش برخی از سایت ها نیز اعلام کرده بودند که سازمان مدیریت و برنامه ریزی و برخی نهادهای دولت تصمیم گرفته اند که شورای ایرانیان خارج از کشور را که زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری است منحل کرده و وظایف شورا به یک اداره کل در وزارت خارجه منتقل شود.
شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از سال ۱۳۸۳ به عنوان زیرمجموعه وزارت خارجه تشکیل شد اما با آغاز به کار دولت نهم، دبیرخانه این شورا به نهاد ریاست جمهوری انتقال یافت. ریاست این شورا برعهده محمود احمدی‌نژاد است و اسفندیار رحیم‌مشایی جانشین او در شوراست.
برگزاری«دومین همایش ایرانیان خارج از کشور» در اواسط مرداد سال ۱۳۸۹در تهران، یکی از خبرسازترین فعالیت‌های این شورا بود که حاشیه‌های بسیاری برای دولت پدید آورد و واکنش‌های منفی اصولگرایان و بخش روحانیت سنتی را در پی داشت. ازجمله موارد خبرساز این همایش هزینه‌های برگزاری مراسم و رفت و آمدهای افراد مشکوک عنوان شد که به گفته منتقدان، دارای سوابق سوء کیفری و سیاسی بودند.
الیاس نادران هزینه برگزاری همایش ایرانیان خارج از کشور را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرده بود.1 ديدگاه مطلب براي " اخراج كاركنان شورای عالی امور ايرانيان خارج از كشور " ارسال شده است.

  1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    واقعیت این است که در این فعل و انفعالات ۵۰ خانواده آواره می شوند.

ارسال نظر

Go to TOP