تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۴در ۲:۰۶ ب.ظ کد خبر:546

روحانی در فرودگاه مهرآباد:

اعیاد مسلمین با بی‌تدبیری عربستان عزا شد

اعتماد ملی: روحانی گفت: برخی رسانه‌های عرب به جای پخش فیلم‌های موجود، انیمیشن درست کرده‌اند و آن را پخش می‌کنند که این برای ‌آنها که قربانی داده‌اند بسیار توهین‌آمیز است. حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر ...

اعتماد ملی: روحانی گفت: برخی رسانه‌های عرب به جای پخش فیلم‌های موجود، انیمیشن درست کرده‌اند و آن را پخش می‌کنند که این برای ‌آنها که قربانی داده‌اند بسیار توهین‌آمیز است.
حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود به دلیل بروز فاجعه مکه سفر را ناتمام گذاشت و به کشور بازگشت.
روحانی پس از ورود در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد با اشاره به فاجعه مکه اظهار داشت: ما در ایامی هستیم که هم عید قربان داشتیم و هم عید غدیر اما ایام عید به دلیل بی تدبیری مسوولین عربستان به عزا تبدیل شد و حجاج مظلومانه جان باختند.
رییس جمهوری با بیان اینکه در فرودگاه نیویورک متوجه فاجعه منا شدم گفت: از همان ابتدا دستورات لازم را به معاون اول دادم و او به همراه هیات دولت کارهای خوبی انجام دادند و پیگیر بودند همچنین وزارت خارجه هم مداوم پیگیر این فاجعه بودند.
روحانی افزود: حادثه مکه از نظر ما معمولی نیست و با مساله مالی جبران نمی شود و عربستان سعودی باید به وظیفه خود در قبال اتباع خارجی را انجام دهد و کاملا دلیل فاجعه مشخص شود.
وی ادامه داد: برخی رسانه‌های عرب به جای پخش فیلم‌های موجود، انیمیشن درست کرده‌اند و آن را پخش می‌کنند که این برای ‌آنها که قربانی داده‌اند بسیار توهین‌آمیز است.


ارسال نظر

Go to TOP