تاریخ انتشار:۰۸ مهر ۱۳۹۴در ۱:۱۲ ب.ظ کد خبر:614

عضو مجمع روحانیون مبارز:

برخی می‌خواهند از هر ماجرایی چماق سیاسی بسازند

اعتماد ملی: عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه «به‌نظر می‌رسد که در موضوع فاجعه منا کوتاهی و قصوری از دولت نباشد»، گفت: متأسفانه برخی می‌خواهند هر چیزی را چماق کنند و با آن تسویه حساب سیاسی انجام دهند. به گزارش آنا، حجت‌الاسلام محمد مقدم، عضو ...

اعتماد ملی: عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه «به‌نظر می‌رسد که در موضوع فاجعه منا کوتاهی و قصوری از دولت نباشد»، گفت: متأسفانه برخی می‌خواهند هر چیزی را چماق کنند و با آن تسویه حساب سیاسی انجام دهند.

به گزارش آنا، حجت‌الاسلام محمد مقدم، عضو مجمع روحانیون مبارز درباره برخی اظهارنظرهای تبلیغی علیه دولت اظهار کرد: من‌ نمی‌دانم کسانی که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند، معتقدند که دولت باید چه کاری انجام دهد؟

وی ادامه داد: مسلم است در این ماجرا دولت هم مثل همه ما متأثر و ناراحت است و با ابزارهایی که در دست دارد تلاش خود را انجام می‌دهد.
عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار کرد: دولت در حادثه‌ای بسیار تلخ و ناگوار که بر اثر سوء مدیریت و ناتوانی دولت عربستان اتفاق افتاده است، تمام تلاش خود را کرده است که اولا زخمی‌ها را بیابد و بعد ساماندهی کند و در این جهت، تمام تلاش را انجام می‌دهد.

وی افزود: به علاوه، چنین تعدادی از کشته‌ها شرایط را برای دولت عربستان سخت کرده و باید واقع‌بینانه به این مسئله نگاه کرد.
مقدم تصریح کرد: از طرفی ده‌ها هزار زائر ایرانی در آن سرزمین هستند که تمام تلاش دولت باید این باشد که دسترسی به مجروحان و شناسایی اجساد را آسان کند. در این راستا آقای ظریف هم از طرق مختلف تلاش‌های خود را انجام داده است.

وی گفت:‌سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری که در آنجا مستقر هستند، نیز تمام تلاش خود را برای این مسئله انجام می‌دهند.

عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین درخصوص آخرین جلسه مجمع روحانیون مبارز که یکشنبه‌شب این هفته برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه نیز که به ریاست آقای خاتمی برگزار شد ابعاد فاجعه منا مورد توجه قرار گرفت و ما به دنبال اخبار دقیق‌تری از حادثه منا بودیم که متأسفانه خبرهای خوبی نیست و گویا تعداد کشته‌ها بیش از پنج هزار نفر است. از طرفی یکی از اعضای عزیز مجمع نیز به نام آقای حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی دامغانی در حج هستند و هنوز از سرنوشت ایشان اطلاعی در دست نیست.


ارسال نظر

Go to TOP