تاریخ انتشار:۱۱ مهر ۱۳۹۴در ۳:۲۱ ب.ظ کد خبر:696

برخورد دوگانه پلیس با تجمع‌ها/ فرق معلمان و دلواپسان چیست؟

اعتماد ملی: بیشتر از دو ماه از تجمع صنفی معلمان مقابل مجلس نمی گذرد؛ تجمعی که با برخورد تند ماموران پلیس و بازداشت چند معلم همراه بود و نحوه برخوردها حتی اعتراض برخی نمایندگان را هم در پی داشت. اما گویا برخورد نیروی انتظامی با ...

اعتماد ملی: بیشتر از دو ماه از تجمع صنفی معلمان مقابل مجلس نمی گذرد؛ تجمعی که با برخورد تند ماموران پلیس و بازداشت چند معلم همراه بود و نحوه برخوردها حتی اعتراض برخی نمایندگان را هم در پی داشت.

اما گویا برخورد نیروی انتظامی با همه یکسان نیست. نزدیک به یک هفته است که عده اندکی با تجمع و تحصن مقابل مجلس، حمله های تند به سیاست های خارجی دولت را در دستور قرار داده اند.

البته برخورد نیروی انتظامی با تجمع‌ها به تجمع معلمان محدود نمی‌شود و پلیس در هر تجمعی صنفی و سیاسی بلافاصله وارد عمل شده و با تجمع‌کنندگان برخورد می‌کند.

از روز دوشنبه هفته گذشته تعداد از منتقدان به توافق هسته ای با عنوان طلاب و دانشجویان مقابل مجلس تجمع کردند. آنها با صدور بیانیه، سر دادن شعار و با در دست داشتن پلاکاردهایی علیه دولت و توافق هسته ای، خواهان تصویب نشدن برجام در مجلس شورای اسلامی بودند.

نکته عجیب اما این بود که بر خلاف همه تجمع‌هایی که مقابل مجلس یا اماکن دیگر صورت می‌گیرد، این بار پلیس سعی کرده این تجمع دلواپسان را نادیده بگیرد.

پس از حدود یک هفته از تحصن این عده فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه دیدار از یک شیر خوارگاه در پاسخ به سئوالی درباره قانونی بودن این تجمع گفت: ناجا در تمام مأموریت‌های خود در مدار قانون حرکت کرده و اگر تجمعی فاقد مجوز یا غیرقانونی باشد وظیفه ناجا برخورد با آن است.

ازسوی دیگر یک منبع آگاه در مجلس با تاکید بر اینکه تحصن تعدادی روبروی مجلس در اعتراض به برجام غیرقانونی است در مصاحبه با ایسنا گفت: حکم قضایی برای برخورد با این تحصن غیر قانونی صادر شده ولی تاکنون نیروی انتظامی برخوردی با این افراد نکرده است.

او درباره انتشار اخباری در مورد برخورد نیروی انتظامی با متحصنین در مقابل مجلس در اعتراض به برجام گفت: این تحصن غیر قانونی است و مقامات قضایی نیز حکم برخورد و جمع شدن چادرهای متحصنین را صادر کرده است و طبیعتا باید ظرف ساعات آینده این کار انجام شود ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
درحالی که تشخیص غیر قانونی بودن تجمع مخالفان هسته ای مقابله مجلس حدود یک هفته به طول انجامید و خبر ها حاکی از آن است که آنها با صدور بیانیه ای به تجمع خود پایان داده‌اند، مدتی پیش برخورد شدید با تجمع صنفی و آرام معلمان مقابل مجلس به یک ساعت هم نکشید.
صبح روز چهارشنبه ۳۱ تیر ماه تعدادی از معلمان، برای پیگیری بخشی از مطالبات شان درصدد تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی بودند که با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شدند.
این تجمع بلافاصله غیر قانونی اعلام شد و نیروی انتظامی اقدام به بازداشت عده ای از معلمان و انتقال آنها به بازداشتگاه کرد و حالا تعامل پلیس با افرادی که با تجمع مقابل مجلس، نه تنها خواسته‌ای صنفی ندارند، بلکه منافع ملی را هدف حمله قرار داده‌اند، حکایت از رفتار دوگانه پلیس با تجمعات مختلف دارد. رفتاری که اعتبار این نیرو را زیر سئوال می‌برد.2 ديدگاه مطلب براي " برخورد دوگانه پلیس با تجمع‌ها/ فرق معلمان و دلواپسان چیست؟ " ارسال شده است.

  1. عباس می‌گه:

    واقعا که عدالت رو فهمیدیم,یعنی چه؟؟؟؟؟

  2. هضم الله می‌گه:

    پلیس در ایران سیاسی عمل میکند چون چینش نیروهایش سیاسی است.

ارسال نظر

Go to TOP