تاریخ انتشار:۱۲ مهر ۱۳۹۴در ۷:۳۹ ق.ظ کد خبر:711

دستور ویژه‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأمین بودجه تئاتر

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دستور ویژه‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأمین بودجه و تخصیص آن تا یکی دو هفته آینده به حوزه‌ی تئاتر خبر داد. علی مرادخانی در این‌باره، گفت: در بازدید وزیر فرهنگ از مجموعه‌ی تئاترشهر این موضوع را ...

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دستور ویژه‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأمین بودجه و تخصیص آن تا یکی دو هفته آینده به حوزه‌ی تئاتر خبر داد.

علی مرادخانی در این‌باره، گفت: در بازدید وزیر فرهنگ از مجموعه‌ی تئاترشهر این موضوع را مطرح کردیم که روند فعلی بازسازی تئاترشهر بسیار کند است و بهتر است کار به اداره‌ی کل هنرهای نمایشی سپرده شود تا از این طریق به نتیجه برسیم.

وی تأکید کرد: البته مشکل بزرگ در این مورد بودجه است که در دولت پیگیری‌هایی را برای تخصیص بودجه انجام می‌دهیم.

مرادخانی با بیان اینکه معاونت هنری و اداره‌ کل هنرهای نمایشی بهره‌بردار اقدامات انجام شده در تئاترشهر هستند، ادامه داد: ما به دنبال این هستیم تا کار با تعجیل بیشتری انجام شود و دو سالن مجموعه تئاترشهر، یعنی “قشقایی” و “سایه” سریع‌تر به طور کامل تکمیل شوند.

او با اشاره به اینکه از پیمانکاری که تاکنون بازسازی تئاترشهر را انجام داده بود خواسته شد تا با توجه به شناختی که وجود دارد کار را دنبال کند، افزود: یکی از گرفتاری‌های بزرگ ما در حوزه‌ی تئاتر همین است که بسیاری از ساختمان‌ها قدمتی بیش از ۴۵ سال دارند و به همگی باید رسیدگی شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه به زودی نشستی برای بررسی بیشتر موضوع برگزار خواهد شد، از تلاش برای تأمین بودجه‌ تئاتر خبر داد و گفت: آقای جنتی دستور دادند تا از محلی، بودجه‌ای تأمین شود که تا یکی، دو هفته‌ آینده به اداره‌ی کل هنرهای نمایشی می‌رسد.

او یادآور شد: قرار است کل بودجه‌ی معاونت هنری در سال ۹۴ حدود ۲۵ میلیارد تومان باشد که البته بنا بر ۳۰ میلیارد تومان بود، اما شاید در حدود ۲۵ میلیارد محقق شود. از این بین به جز تئاتر، بخش‌های دیگری همچون موسیقی، ارکسترها، بنیاد رودکی، حوزه‌ تجسمی، مد و لباس، مجموعه‌ی نیاوران و حوزه‌ی آموزش هستند که باید از همین محل تامین بودجه‌ شوند. با این حال نیمی از بودجه‌ معاونت برای تئاتر صرف خواهد شد.

مرادخانی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش پیدا نکردن بودجه معاونت هنری در سال‌های گذشته اکنون شرایط سختی داریم و در این دو سال تلاش کرده‌ایم تا وضعیت بودجه‌ی این معاونت سروسامان یابد.


ارسال نظر

Go to TOP