تاریخ انتشار:۱۲ مهر ۱۳۹۴در ۷:۵۶ ق.ظ کد خبر:720

سوئیس آماده فعال کردن حساب‌های قدیمی ایران شد

ولی الله سیف در دومین جلسه برنامه جامع اقدام مشترک و نظام بانکی کشور و در جمع مدیران عامل بانک‌ها با تاکید بر آماده سازی شرایط جهت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: فعالیت همه بانک‌ها باید سریعاً به شرایط قبل از تحریم ...

ولی الله سیف در دومین جلسه برنامه جامع اقدام مشترک و نظام بانکی کشور و در جمع مدیران عامل بانک‌ها با تاکید بر آماده سازی شرایط جهت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: فعالیت همه بانک‌ها باید سریعاً به شرایط قبل از تحریم برگردد.

وی استفاده از شرایط ایجاد شده را مهم توصیف و بیان کرد: بانک‌های کشور باید به سرعت آمادگی‌های لازم برای حضور در عرصه‌های بین المللی را کسب و با الگوهای شناخته شده تطبیق پیدا کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بانک‌های سوئیس حتی قبل از اجرای برجام آماده فعال کردن حساب‌های قدیمی بانک‌ها هستند افزود: باید تمامی موانع در فعال سازی مجدد شعبه‌های خارج از کشور شناسایی و رفع شود؛ در این زمینه بانک‌ها باید به یکدیکر کمک کنند تا با همکاری شبکه به نتایج بهتر و بیشتری دست پیدا کنیم.

سیف با تاکید بر نقش واحد‌ کنترل و تطبیق، ایجاد جایگاه این واحد‌ها را در آموزش کارکنان، تدوین شرح وظایف، ایجاد واحد سازمانی وتهیه نرم‌افزار‌های مربوطه را ضروری دانست و اظهار داشت: ایجاد واحد کنترل و تطبیق باعث شفافیت در عملکرد بانک‌ها می‌شود و به همین دلیل ‌باید وارد ساختار بانک‌ها شود، زیرا حرکت در ابهام و تاریکی بسیار خطرناک است.


ارسال نظر

Go to TOP