تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۴در ۱:۲۰ ب.ظ کد خبر:759

متن شکایت شرکت نفت از زنجانی به قاضی صلواتی

شرکت نفت طی نامه ای به عنوان پرداخت بدهی هایمتهم بابک زنجانی به شرکت ملی نفت ایران آمادگی خورا به شرط  تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و یا بانک ملی ایران مبنی بر معتبر بودن ضمانتامه و بانک صادر کننده و قابل دریافت و ...

شرکت نفت طی نامه ای به عنوان پرداخت بدهی هایمتهم بابک زنجانی به شرکت ملی نفت ایران آمادگی خورا به شرط  تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و یا بانک ملی ایران مبنی بر معتبر بودن ضمانتامه و بانک صادر کننده و قابل دریافت و وصول بودن بدهی متهم،برای  هر نوع همکاری و اقدامات لازم اعلام کرد.

در طی ۳ سال گذشته بابک زنجانی و شرکای وی، بار‌ها به منظور اتلاف وقت، سوء استفاده تبلیغاتی و اطلاله دادرسی به منظور ایجاد فرصت برای خود، اعلام کرده‌اند در بانک‌های خارجی مبالغ ارزی کلانی را در اختیار دارند و حاضر هستند بابت بدهی‌ خود آن مبالغ را در اختیار وزارت نفت قرار دهند. هر بار نیز با معرفی یک بانک خارجی به وزارت نفت و مسئولان بانک مرکزی، خواهان وصول مطالبات شرکت ملی نفت ایران از آن محل شده‌اند.

 

متن نامه مدیرکل امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران خطاب به قاضی صلواتی به شرح زیر است: 

جناب آقای صلواتی
ریاست محترم شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب اسلامی

موضوع: پرداخت بدهی‌های متهم بابک زنجانی به شرکت ملی نفت ایران

احتراما به استحضار می‌رساند حسب اعلام وکلای شرکت ملی نفت ایران، جنابعالی در ابتدای دومین روز جلسه محاکمه متهم بابک زنجانی و شرکایش به نقل از وکلای خارجی متهم (قطع نظر از اینکه وکالت و مالا سمت نامبردگان برای آن دادگاه محترم می‌بایست به اثبات رسیده باشد)، اعلام فرموده‌اید که نامبردگان حاضر هستند کلیه بدهی به شرکت ملی نفت ایران را از طریق ارائه ضمانت‌نامه بانکی، پرداخت نمایند. ضمن استقبال از این امر، هر چند که متهم و وابستگان ایشان تاکنون کرارا ادعاهای دروغین و کذبی را به منظور سوءاستفاده تبلیغاتی و اتلاف وقت و اطاله دادرسی مطرح نموده‌اند لیکن، در عمل تاکنون هیچ وجهی را اعم از ریالی و ارزی به حساب این شرکت واریز نکرده‌اند، معهذا، این شرکت به شرط تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و یا بانک ملی ایران مبنی بر معتبر بودن ضمانتامه و بانک صادر کننده و قابل دریافت و وصول بودن بدهی متهم، آماده هر نوع همکاری و اقدامات لازم می‌باشد.

علی اکبر ماهرخ زاد
مدیر امور حقوقی


ارسال نظر

Go to TOP