تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۴در ۶:۳۳ ب.ظ کد خبر:781

وزیر خارجه آلمان در راه تهران

«علی ماجدی» سفیر کشورمان در آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان 25 مهرماه برای انجام یک سفر 2 روزه راهی ایران می شود. به گزارش ایرنا، وی در نشست مدیران تجاری در برلین گفت: هنگامی که به دورنمای روابط ...
«علی ماجدی» سفیر کشورمان در آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان ۲۵ مهرماه برای انجام یک سفر ۲ روزه راهی ایران می شود.

به گزارش ایرنا، وی در نشست مدیران تجاری در برلین گفت: هنگامی که به دورنمای روابط ایران و آلمان نگاه می کنیم، به زمینه های مشارکتی بسیاری دست می یابیم.

وی یادآور شد که ایران و آلمان وارد روند مشارکتی بسیار سازنده ای به منظور بهبود ثبات و امنیت در جهان و به ویژه خاورمیانه شده اند.

ماجدی با اشاره به همکاری جدی و دوستانه تهران و برلین در مورد مسایل مربوط به سوریه، یمن و عراق، خواستار تقویت سطح مشارکت دو طرف در زمینه مبارزه با داعش در خاورمیانه شد.

سفیر ایران خواستار تقویت مناسبات تجاری ایران و آلمان شد و گفت که برلین همواره یکی از ۲ شریک اصلی اقتصادی تهران بوده است.

وی تاکید کرد که ایران خواستار بازگشت به سطح مبادلات تجاری دو جانبه به ارزش ۶ میلیارد یورو در سال ۲۰۰۵ و قبل از اعمال تحریم ها است.

ماجدی همچنین گفت که کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آلمان ماه می (اردیبهشت – خرداد سال آینده) در تهران تشکیل جلسه می دهد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP