تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۴در ۹:۱۲ ق.ظ کد خبر:830

در ساختمان مجید جاودانی چه می‌گذرد؟/ مشاور وزیر نفت در شرکت ساناپرداخت

اعتماد ملی: چند ماه از زمانی که با حضور ماموران پلیس، دفتر شرکت «ائل خودرو ارس» یا همان شرکتی که سال 92 مدعی بود خودروهای امرکایی را وارد ایران می‌کند و حتی در روز جمعه 28 تیرماه اولین خودرو سواری وارداتی شرکت ائل خودرو ارس ...

اعتماد ملی: چند ماه از زمانی که با حضور ماموران پلیس، دفتر شرکت «ائل خودرو ارس» یا همان شرکتی که سال ۹۲ مدعی بود خودروهای امرکایی را وارد ایران می‌کند و حتی در روز جمعه ۲۸ تیرماه اولین خودرو سواری وارداتی شرکت ائل خودرو ارس (Convertible 2LT RS Package 2013 Camaro) از گروه جنرال موتورtopic=paymentsز از مبداء میامی در ایالات متحده به دفتر شرکت در پاریس و از آنجا با خطوط هواپیمایی قطر به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) وارد شد.
این شرکت همچنین حامی ۱۵ میلیارد تومانی تیم ملی در سال ۹۲ بود اما همه این حضور پر سر و صدا در نهایت فروکش کرد به طوری که در حال حاضر سایت این شرکت نیز از دسترس خارج شده است.

بعد ازانیکه با روی کار آمددم دولت جدید، وزارت صنایع اعلام کرد شرکتی با نام ائل خودرو ارس هیچگونه مجوزی برای واردات خودرو به وزارتخانه ارائه نداده است، این شرکت که مدعی بود شرکتی هولدینگ است با حضور ماموران پلیس در محل شرکت در برج نگار واقع در میدان ونک تعطیل شد. البته این تنها دلیل تعطیلی شرکت نبود. بدهی‌های زیاد و چک‌های بلامحل مجید جاودانی یکز از دلایل تعطیلی این شرکت بود.

اما مجید جاودانی بلافاصله ساختمانی دوطبقه به آدرس در میدان اعجازی(آصف) پلاک ۷۱ واقع در زعفرانیه اجاره کرد. ساختمانی که جلوی آن باجه پلیس مستقر شده و یک مامور نیروی انتظامی ۲۴ ساعته در آن کشیک می‌دهد.

اما در این ساختمان چه می‌گذرد؟ شرکت ساناپرداخت که زیرمجموعه همان شرکت ائل خودرو ارس است و حالا نام شرکت مجید جاودانی را به خود گرفته، در این ساختمان چه فعالیت‌هایی دارد؟

مجید جاودانی که قبل از سال ۹۲، مدعی اقداماتی در واردات خودرو، دور زدن تحریم و فروش نفت و… بود بعدها اداعاهای عجیب‌تری هم مطرح کرد. بعد از انتخابات سال ۹۲ جاودانی در گفت‌و‌گو با یک روزنامه وابسته به جربانی خاص در دولت احمدی‌نژاد مدعی برقراری پرواز مستقیم تهران واشینگتن شد و خبرگزاری اصولگرای مهر نیز در خبری که به نقل از او منتشر کرد مدعی انجام اقداماتی برای برقرار پرواز مستقیم ایران – امریکا شد. ادعایی که گزافه‌ای بیش نبود.

شرکت ساناپرداخت اما به این اقدامات محدود نمی شود. در آخرین اقدام این فرد به‌عنوان «اسپانسر تیم ملی فوتبال» معرفی شد که مبلغ قرارداد بالغ بر ۱۵میلیاردتومان بود و نکته جالب این بود که در حالی که سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت وقتی فعالیت این شرکت را زیر سوال می‌برند چگونه این فرد می‌تواند به‌راحتی با فدراسیون فوتبال قرارداد میلیاردی ببندد. قراردادهایی که این شرکت با فدراسیون‌های ورزشی بسته اما طوری منعقد شده که تماما به ضرر فدراسیون‌ها و به نفع شرکت سانا پرداخت است.

قرار بوده این شرکت به عنوان اسپانسر فدراسیون‌های ورزشی، هدایای بازیکنان ملی پس از پیروزی در مسابقات بین‌المللی را پرداخت کند و در عوض از امکانات فدراسیون‌ها برای تعاملان بین‌المللی و دریافت تبلیغات استفاده کند اما ورزشکاران برخی فدراسیون‌ها هرگز پاداش قهرمانی در مسابقات بین‌المللی را به دلیل خودداری این شرکت از اجرای تعهداتش، ندیدند. اما نکته جال در فعالیت‌های جدید شرکت ساناپرداخت در دفتر زعفرانیه، رفت‌و‌آمدهای مشکوک برخی افراد به این شرکت است. رفت‌‌وآمدهایی که با تغییر دولت از رونق افتاده است، اما گفته می‌شود یکی از مشاوران وزیر نفت، به عنوان مشاور مجید جاودانی در این شرکت رفت‌و‌آمد دارد. رفت‌و‌آمدی که برخلاف قوانین داخلی وزارت نفت است.

اما اقدامات مجید جاودانی در سال‌های ۸۹ تا ۹۲ و افشای برخی اقدامات غیرقانونی او، باعث شد او سال ۹۳، به مدت ۲۸ روز بازداشت و در زندان اوین نگهداری شود. اما پرونده او از سال ۹۳ تا کنون تعیین تکلیف نشده است و اتهام دقیق او در رابطه با آن بازداشت ۲۸ روزه مشخص نیست.3 ديدگاه مطلب براي " در ساختمان مجید جاودانی چه می‌گذرد؟/ مشاور وزیر نفت در شرکت ساناپرداخت " ارسال شده است.

 1. اشکان احمدی می‌گه:

  دقیقا صحیح نوشتید مطالب بالا رو.
  یک آقایی به اسم اقای همتی هم مدیر حراست اونجاست که فکر کنم دیپلم هم نداره اما به تازگی مدیرعامل شرکت ائل خودرو ارس از اون هولدینگ شده بود. در ضمن مدعی هم هستن جاودانی دکترا داره!!!
  پول این شرکت هم فردی به اسم دکتر فروتن که جراح چشم است تامین میکند که خود این دکتر هم اخیرا چشم چند بیمار را با داروی آلوده در کلینیک ونک کور کرد که بیمارستان هم پلمپ شده بود.
  استخدام نیروی انسانی هم در این شرکت اینجوریه که طرف سه ماه بدون بیمه کار میکنه بعد به بهانه های مختلف حقوقش پرداخت نمیشه و در نهایت اخراج میشه!!!
  باید جاودانی و همتی و فروتن رو بندازن زندان که درس عبرتی برای کلاه برداران باشه

ارسال نظر

Go to TOP