تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۴در ۱۱:۲۹ ق.ظ کد خبر:879

«اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» سرآغاز حرکت نوین اعتماد ملی

اعتماد ملی: مراسم افتتاح همایش «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» صبح پنجشنبه با سخنرانی حمیدرضا کارگر عضو شورای مرکزی و رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در شهرستان یزد برگزار شد. این جلسه همچنین با حضور محمد صادق جوادی حصار، محمد جواد حق شناس از اعضای ...

اعتماد ملی: مراسم افتتاح همایش «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» صبح پنجشنبه با سخنرانی حمیدرضا کارگر عضو شورای مرکزی و رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در شهرستان یزد برگزار شد. این جلسه همچنین با حضور محمد صادق جوادی حصار، محمد جواد حق شناس از اعضای شورای مرکزی و علی قائمی قائم مقام شورای تهران و ستاد انتخابات حزب برگزار شد.

به گزارش اعتماد ملی، حمیدرضا کارگر رئیس منطقه یزد حزب اعتماد ملی، با خیر مقدم و تشکر از کسانی که از استان های دور و نزدیک در سومین نشست سراسری شاخه جوانان حزب اعتماد ملی حضور پیدا کردند، گفت: از جمله اهداف برگزاری این همایش برنامه ریزی انسجام  برای کار تشکیلاتی و روحیه بخشی به کار جوانان و وحدت رویه برای کار حزبی است.

او افزود: این همایش تا عصر جمعه و با برگزاری پنج کارگروه برگزار می شود.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تجلیل از مهدی کروبی دبیر کل محصور حزب اعتماد ملی گفت: کروبی تحزب را در ایران معنای دیگری بخشید و آرزو دارم هر چند زود تر به جمع ما بازگردد.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا ابراز امیدواری کرد که این همایش سرآغاز حرکات نوینی برای حزب اعتماد ملی باشد.

او همچنین با تشکر از اعضای منطقه یزد حزب برای برگزاری این همایش، گفت : قصد دارم پیرامون دو موضوع صحبت کنم. موضوع اول درباره جوان گرایی از دیدگاه منطق و دین از دیدگاه عقل و شرع است.  وقتی سنین مختلف را در جامعه مورد بررسی قرا می دهیم می بینیم که  نیروهای جوان عامل تحرک و نشاط در جامعه هستند. هر حرکتی که در جامعه رخ می دهد از جوانان شروع می شود. تداوم حرکت و به ثمر رساندن آن با جوانان است. جوانان موتور محرک جامعه هستند.

منتجب نیا افزود: از نظر دینی هم وقتی نگاهی به سن رسیدن به نبوت و امامت معصومان می کنیم، در سن جوانی به نبوت یا امامت رسیده‌اند.

او با اشاره به اینکه میانگین سن معصومین بین بیست تا بیست و پنج سال بود، گفت: در تمام منابعی که از پیشینیان دین مانده مسئله جوان‌گرایی مورد تاکید و تایید بوده است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه حکومت ها همه شعار جوان گرایی می دهند اما در عمل چیزی نمی بینیم به طرح و پاسخ این پرسش پرداخت که چرا این شعار ها نمی تواند عملی شود گفت: همانطور که جوان عامل شور ونشاط جامعه و موتور محرک آن است دارای جسارت و شجاعت است و از محافظه کاری که در افراد میانسال بیشتر دیده می شود در آنها خبری نیست. یک جوان با شور خود و بی پرده حرف می زند. و از هزینه آن نمی ترسد چیزی که مسئولان نمی توانند آن را تحمل کنند و نظارت بر خود را نمی پسندند.

وی گفت: جوانان باید اعتماد به نفس خود را بازیابند و خود را در عرصه کشور نشان بدهند و قطعا می توانند مسئولیت های بزرگی را بر عهده گیرند. همانطور که در تاریخ دین اسلام می بینیم خداوند مسئولیت های بزرگی را بر عهده آنان گذاشته و آنان می توانند بالاترین مسئولیت های اجتماعی را داشته باشند.

منتجب نیا با اشاره به برخی فرهنگ سازی ها مبنی بر اینکه جوانان نمی توانند از پس مسئولیت های بزرگ برآیند و نمی توانند امر حکومت را به پیش ببرند گفت که اگر جوان در خودش ببیند که می‌تواند و خودش را موظف بداند که توانایی خود را نشان دهد، به راحتی می تواند علیه این فرهنگ سازی ها بایستد.

او با بیان اینکه از آغاز فعالیت در مجمع روحانیون دغدغه فعالیت و حضور جوانان را درعرصه داشتم، گفت: در بدو تاسیس حزب اعتماد ملی هم به دنابل تحقق ایده خود در حزب بودیم. آقای کروبی با تاسیس حزب از سمت خود در  مجمع و مشاور رهبری استعفا داد که این استعغا پذیرفته نشد اما آقای کروبی گفتند که تحت هر شرایطی می‌خواهند فعالیت حزبی خارج از قدرت داشته باشند.

منتجب‌نیا با اشاره به مرامنامه و اساسنامه و بیانیه آغاز به فعالیت حزب گفت: کمتر حزبی است که بتواند چنین بر محتوا شروع به کار کند. می دانیم که امروز در شرایط خاصی هستیم و حزب در شرایط بسیار سخت قرار گرفته بود. که اگر احتیاط ها و سیاست هایی را اعمال نمی کردیم امروز حزب شاید نمی ماند و مثل بعضی احزاب امروز در صحنه سیاسی کشور نبود و اعتبار قانونی امروز را نداشت.

وی گفت: یکی از مزیت‌های حزب اعتماد ملی استقلال از دولت و حکومت است. اعتماد ملی در دولت احمدی نژاد به عرصه آمد و شروع به فعلیت کرد. اعتماد ملی پس از دوران سخت چهار ساله باید دوباره با قدرت به صحنه برگردد و باید آنچه را که داشتیم بازسازی کنیم. شجاعت و ایثار دبیرکل ما زبان زد خاص و عام است. کسی که وجودش از مردم بود و این یکی از بزرگترین پشتوانه های ماست.

او با اشاره به دوران اصلاحات و تحویل دو قوه از سه قوه به جریان مقابل گفت: فاصله از مردم و احزاب یکی از دلایل تحویل دو قوه شد. شعار های تند ما و اختلاف نظرها و دوری از جامعه، همه و همه دست به دست داد که این شد. احزاب باید شبانه روز تلاش کنند تا دوباره بتوانیم به دوران خوب باز گزدیم.

همچنین منتجب نیا از پیگیری های مهدی کروبی دبیر کل حزب در مورد همایش از حصر خبر داد و سلام ایشان را از طریق خانم فاطمه کروبی به اعضای حاضر به جلسه رساند.

به گزارش اعتماد ملی پس از سخنان قائم‌مقام حزب اعتماد ملی، کارگروه رسانه شاخه جوانان حزب اعتماد ملی برگزار شد.

IMG_2217

 

IMG_2211


ارسال نظر

Go to TOP