تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۴در ۶:۵۹ ق.ظ کد خبر:902

آرزو فاطمی: اصلاح طلبان سهم ۳۰ درصدی زنان در مجلس را پیگیری کنند

اعتماد ملی: مسئول کمیته بانوان شاخه جوانان حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اعتماد، انسجام و مشارکت، سه مولفه سرمایه اجتماعی هستند، به حضور زنان در عرصه های مختلف اشاره کرد و این حضور را سرمایه ای اجتماعی برای کشور دانست. به گزارش اعتماد ملی، آرزو ...

اعتماد ملی: مسئول کمیته بانوان شاخه جوانان حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اعتماد، انسجام و مشارکت، سه مولفه سرمایه اجتماعی هستند، به حضور زنان در عرصه های مختلف اشاره کرد و این حضور را سرمایه ای اجتماعی برای کشور دانست.

به گزارش اعتماد ملی، آرزو فاطمی در همایش سراسری شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با عنوان «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» که در یزد برگزار شد، گفت: سرمایه اجتماعی تبدیل منیت ها به «ما» است. فرد فرد آدم ها، سرمایه های انسانی هستند که در صورت جمع و هدفمند شدن، تبدیل به سرمایه های اجتماعی می شوند. زمانی این سرمایه کارآمد می شود که در قالب یک تشکیلات، به طور منسجم پیش برود.

او افزود: در انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی با وجود امام و اعتقاد به او، آن مقاومت ها صورت گرفت و آن مقاومت ها به خاطر سرمایه اجتماعی ای بود که در آن دوره ها شکل گرفته بود و باعث پیروزی مردم شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان اصفهان با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی سه مولفه دارد، تاکید کرد: یکی از آنها اعتماد است، دومی انسجام است که ما را از تعارض های طبقاتی و قومی، تعارضات سیاسی و شکاف های طبقاتی مصون می دارد و سومین مولفه مشارکت است.

فاطمی افزود: به طور مثال گروه هایی که به آسیب دیدگان اجتماعی کمک می کنند این یک نوع مشارکت مدنی است. وقتی که در عرصه سیاسی فعالیت می کنند این یک مشارکت سیاسی است. در واقع جامعه ای که این سه مولفه را داشته باشد، دارای سرمایه اجتماعی است.

مسئول کمیته زنان شاخه جوانان حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی درمان دردهای جامعه است و جامعه مدنی را به وجود می آورد، یادآور شد: این جامعه مدنی خود، مولد سرمایه اجتماعی می شود.

او با اشاره به مرامنامه حزب اعتماد ملی، گفت: حزب اعتماد ملی مرامی دارد که ما گرد آن مرام جمع شده ایم. به طور مثال جایی که مرامنامه حزب اعتماد ملی به زنان می پردازد، دارد از سرمایه اجتماعی سخن به میان آورد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: امام فرمودند زنان همانگونه که در پیروی نهضت نقش داشته اند، باید در پیروزی ها نیز سهم داشته باشند. ما در فعالیت های سیاسی شاهد این هستیم که هزینه مشارکت سیاسی برای زنان بالا است. باید از این سرمایه های اجتماعی حمایت شود و احزاب اصلاح طلب در دفاع از حق و سهم زنان پیشقدم باشند.

فاطمی افزود: مدتی بحث سهم ۳۰ درصدی زنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد که خوب به تصویب نرسید، اما اصلاح طلبان بیایند بحث حضور ۳۰ درصد زنان در مجلس را به رسمیت بشناسند و برای حضور زنان در مجلس تلاش کنند. فقط در زمان انتخابات و برای جلب رأی زنان تلاش نکنیم. بلکه برای حفظ اعتماد زنان اصلاح طلب در هنگام سهم دهی در قدرت هم حق زنان را به رسمیت بشناسند. اگر چه این قانون مصوب نشد، اما خود اصلاح طلبان پیشقدم شوند و نشان دهند که بر باورهای خود بر حضور و مشارکت سیاسی و مدنی نیمی از جمعیت کشور پافشاری دارند.


ارسال نظر

Go to TOP