تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۴در ۱۰:۰۰ ق.ظ کد خبر:921

همایش «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» برگزار شد/ تکمیلی

اعتماد ملی: نشست عمومی همایش شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با عنوان «اعتماد ملی سرمایه اجتماعی» عصر روز پنجشنبه شانزدهم مهر ماه در سالن همایش های دانشگاه ملاصدرا یزد با حضور جوانان حزب اعتماد ملی در کشور و فعالان سیاسی استان یزد برگزار ...

اعتماد ملی: نشست عمومی همایش شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با عنوان «اعتماد ملی سرمایه اجتماعی» عصر روز پنجشنبه شانزدهم مهر ماه در سالن همایش های دانشگاه ملاصدرا یزد با حضور جوانان حزب اعتماد ملی در کشور و فعالان سیاسی استان یزد برگزار شد.
در ابتدای مراسم پیام رییس جمهور دولت اصلاحات که برای همایش اعتماد ملی سرمایه اجتماعی ارسال شده بود، قرائت شد.

منتجب نیا: خط و نشان‌ها قبل از انتخابات باعث بی اعتمادی مردم می‌شود

به گزارش اعتماد ملی، قائم مقام حزب اعتماد ملی در این همایش با بیان اینکه دولت نباید نگاه کند که تندروها از دولت چه انتظاراتی دارند، گفت: دولت آقای روحانی برای حفظ اعتماد عمومی به دولت، باید ببینید مردم چه می خواهند. یکی از مطالبات مردم باز شدن فضای سیاسی و بر طرف کردن فشار های غیر قانونی و رفع حصر محصوران و آزادی زندانیان سیاسی است. یکی از مطالبات گشایش مسائل اقتصادی است که البته نسبت به گذشته شرایط بهتر شده است.

حجت الاسلام والمسلمسین رسول منتجب نیا با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، گفت: امیدوارم این همایش ثمرات مثبتی برای حزب اعتماد ملی داشته باشد.
او با اشاره به نشست قبلی جوانان حزب که با نام «امتداد اعتماد» سال گذشته در تهران برگزار شد، گفت: در جلساتی که پیش از تاسیس حزب و برای نامگذاری آن داشتیم، روی نام اعتماد ملی تاکید داشتیم و دبیرکل عزیز حزب جناب آقای کروبی نیز بر این نام تاکید کردند، چراکه آنچه برای یک حکومت مهم است اعتماد ملی است. بار حکومت بر دوش مردم است و اگر این مردم احساس نکنند حکومت از آن آنها و برای آنان است و خود را نسبت به حکومت و مسائل آن موظف ندانند، آن حکومت نمی تواند ماندگار باشد.
منتجب نیا با اشاره به این نکته که حکومتی مردمی است که مردم به آن احساس مسئولیت کنند و هر کسی در کنار وظایف فردی احساس کند بار مسئولیتی سیاسی بر دوش اوست، گفت: اگر این احساس وظیفه و مسئولیت در بین مردم نباشد، اگر حکومت، حکومت علی هم باشد حکومت مردم سالارانه نخواهد بود. حضرت علی (ع) بعد از ارتحال پیامبر ۲۵ سال در خانه ماند چرا که در آن سال ها اعتماد ملی وجود نداشت. مردم حکومت دیگری را پذیرفته بودند و با کسان دیگری بیعت کردند و او قرار نبود خود را مردم تحمیل کند.

او با بیان برخی اظهار نظر ها مبنی بر اینکه مردم چه کاره هستند که رای و نظر بدهند، گفت: تنها زمانی که مردم علی(ع) را برگزیدند و مقابل منزل او ازدحام کردند، مسئولیت حکومت را پذیرفت و چون مردم او را انتخاب کردند حجت بر او تمام شد. این مردم بودند که حکومت علی(ع) را معنا دادند. اگر بگوییم حکومت علی از جانب خدا بود باید بگوییم حکومت علی با اعتماد مردم به روی کار آمد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: سال ۹۳ بر لزوم امتداد اعتماد تاکید شد و امروز می گوییم اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی است. اما آیا اعتماد ملی با صرف نامه و بیانبه و سخنرانی می تواند اعتماد مردم را جلب کند؟ اگر کسی در جامعه وجهه اش از بین رفته باشد، برگرداندن آن وجهه کار سختی است.

او با اشاره به اینکه اعتماد کردن تصادفی نیست، همانطور که بی اعتمادی تصادفی نیست، گفت: یکی از صحنه هایی که می توان از آن اعتماد ملی را محقق کرد صحنه انتخابات است. اگر در صحنه انتخابات هیات اجرایی در برخورد با کاندیداها طوری برخورد کنند که مردم فکر کنند آزادند و اگر حضور پیدا کنند حقشان ضایع نمی شود، اعتمادشان جلب می شود و در غیر این صورت مردم بی تفاوتند و ما هر چه بگوییم، اعتماد چیزی نیست که به سادگی محقق شود. اعتماد کردن نیاز به آرامش دارد و از اینجا به همه مسئولان می گویم اگر بخواهیم اعتماد عمومی و مردم سالاری را به معنای واقعی کلمه محقق کنیم باید شرایطی فراهم کنیم که مردم با عشق و علاقه وارد صحنه شوند. این که کسی بیاید خط و نشان بکشد و از چند ماه قبل انتخابات یک گروه را تهدید و به دیگری اطمینان بدهد، موجب بی اعتمادی می شود.

متجب نیا با تاکید بر اینکه مسئولان با مردم شفاف باشند، گفت: شما شاهد بودید که در دولت گذشته گزارش های خلاف واقعی به گوش مردم رسید که با واقعیت در تضاد بود. البته تنها مسئله دروغ نیست که موجب سلب اعتماد مردمی می شود. مردم حس کردند که عده ای دارند اموال عمومی و منافع ملی را تهدید می کنند. الان هر روز روزنامه ها تیتری از اختلاس های دولت قبل دارند. در این شرایط اعتماد مردم به دولت سلب شده بود.

او با بیان اینکه من خطابم به دولت آقای روحانی است که مورد حمایت قاطع ما است، گفت: اگر بخواهید اعتماد ملی که به دولت شده را حفظ کنیم باید ببینید مردم از شما چه می خواهند. نگاه نکنید که تندروها از شما چه می خواهند، نگاه نکنید تندروها از شما چه انتظاری دارند. اگر مطالبات مردم را برآورده کردید روز به روز مقبولیت شما بیشتر می شود. این دولت استمرار اعتماد می خواهد که نیاز به تحقق خواست مردم است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی تاکید کرد: یکی از مطالبات مردم باز شدن فضای سیاسی و بر طرف کردن فشار های غیر قانونی است. که یکی از آن مطالبات رقع حصر محصوران و آزادی زندانیان سیاسی است. یکی از مطالبات گشایش مسائل اقتصادی است که البته نسبت به گذشته شرایط بهتر شده است.

منتجب نیا گفت: در سال جاری دو وظیفه مهم در انتحابات مجلس و خبرگان به عهده داریم و نیاز به حضور احزاب در صحنه وجود دارد. باید نقش خود را به خوبی بشناسیم و مردم را وارد صحنه کنیم. اگر مردم حضور پرشور نداشته باشند هم نظام تضعبف می شود هم زمینه برای افراد تندرو فراهم می شود و این را خوب می دانیم که اگر مجلس متحول نشود دولت روحانی تضعیف خواهد شد.،

منتجب نیا با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات های پیش رو و لزوم آگاهی بخشی به مردم، تصریح کرد: یاید مردم را پای صندوق ها آورد و اصلاح طلبان وارد صحنه شوند که با لطف خداوند همه اصلاح طلبان با یک آهنگ وارد انتخابات شوند.

حق شناس: چیزی جز اجرای قانون نمی خواهیم

محمدجواد حق شناس نیز در همایش «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی»با بیان اینکه مخاطب حق الناس بودن مردم، دولت و کسانی بود که انتخابات را برگزار می کنند، گفت: ما چیزی جز اجرای قانون نمی خواهم. حرف عجیبی نیست، می گوییم به مردم و به رای مردم احترام بگذارید.

به گزارش اعتماد ملی، محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تشکر از شاخه جوانان حزب اعتماد ملی و رییس و اعضای منطقه یزد حزب که با برگزاری همایش بستری را فراهم کردند تا اعتماد ملی بتواند پیامش را به جامعه منتقل کند ابراز امیدواری کرد که این همایش آثار خوبی در ادامه فعالیت های حزب داشته باشد.

او با هوشمندانه دانستن عنوان همایش، گفت: مهمترین شاخصه سرمایه اجتماعی اعتماد است. اما باید یادآور شویم که کسانی هستند که نمی خواهند این دغدغه را بفهمند و برای سرمایه اجتماعی ارزشی قائل نیستند.

استاد روابط بین الملل دانشگاه، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و تاریخی خواندن آن، گفت: در آن انتخابات فرصتی داده شد که یک سرمایه اجتماعی دوباره شکل بگیرد و دولتی روی کار آمد که پایانی به هشت سال تاریکی بود و اگر ما سال ها تلاش کنیم شاید بتوانیم به دوران پیش از آن بازگردیم.

حق شناس با اشاره پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال ۹۴، گفت: تاکید آن پیام مبنی بر دولت و ملت همدلی و همزبانی، تماما روی سرمایه اجتماعی بود. شاخصه های پیام رهبری در این باره را می توان انتخابات با مشارکت حداکثری، چیزی که جز با اعتماد ملی تحقق نمی یابد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه چرا با توجه به وصیت امام درباره عدم حضور نهادهای نظامی در سیاست به این مهم توجه نمی شود، گفت: مگر جمهوری اسلامی مهمترین دستاورد امام نیست؟ این تمامیت خواهی ها که عده ای به آن دامن می زنند منجر به پایان دیدگاهی می شود که امام برای ما به جای گذاشته بود.

او افزود: دو هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری، رهبری به ظرافت به سرمایه اجتماعی اشاره کردند و در آن سخنرانی خواستند همه ایرانی ها حتی کسانی که نظام را قبول ندارند، در انتخابات شرکت کنند. یعنی ما با ایرانی بودنمان خودی و غیرخودی نداریم. همه کسانی که شناسنامه دارند و به سن قانونی برای رای دادن رسیده اند می توانند در سرنوشتشان شریک شوند و در روز رای گیری حاضر شوند. همچنین این جمله که در انتخابات هیچ کس حتی فرزندم رای من را نمی داند حامل این پیام برای ما بود که نباید هیچ نهادی در انتخابات دخالت کند.

حق شناس گفت: اشاره به حق الناس بودن رای مردم که رهبری بر روی آن تاکید داشت، یعنی سرمایه اجتماعی، یعنی اعتماد ملی. ما دو سال است که داریم می گوییم اما به جای توجه به این سخنان گویا این بحث ها کنار گذاشته شده است.

او گفت: چه کسی مخاطب این سخنان رهبری است؟ چه کسانی هستند که باید رای مردم را حق الناس بدانند؟ قطعا منظور دولتی است که انتخابات را برگزار می کرد. مخاطب، نهادی بود که به انتخابات نظارت می کرد و من می گویم نه فقط برای انتخابات ریاست جمهوری که برای تمامی انتخابات این سخنان باید در محوریت قرار بگیرد. ما همواره می گوییم که باید به مردم اعتماد کنیم و در تصمیمات مهم آنها را سهیم بدانیم. این مردم فرهنگ چند هزار ساله دارند. همان طور که رییس جمهور با اشاره به انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی آن را بهترین مجلس پس از انتخابات دانستند چرا که در آن هیچ اعمال نظر و نظارتی نشد و مردم خودشان نمایندگان را به طور مستقیم انتخاب کردند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه ما نباید نگران انتخاب مردم باشیم، گفت: ما چیزی جز قانون نمی خواهم. حرف عجیبی نیست. می گوییم به مردم و به رای مردم احترام بگذارید.

شش ماهه سخت اصلاح‌طلبان برای انتخابات

محمد صادق جوادی حصار در همایش سراسری شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با عنوان «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» که در یزد برگزار شد، گفت: برای انتخابات پیش رو باید از پتانسیل‌های اصلاح‌طلبان در کنار بخشی که با سرفصل اعتدال وارد شده‌اند استفاده کنیم و به میدان بیایم و معتقدم اگر همه پتانسیلمان را وسط بگذاریم، بیشتر از ۵۰ درصد پیروزی نخواهیم داشت.

رییس منطقه خراسان رضوی حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان شش ماهه سختی پیش رو دارند و ممکن است از دو سه جا ضربه بخورند، گفت: تمام تلاش اصلاح طلبان و همچنین حزب اعتماد ملی در صورتی به نتیجه می رسد که رقابت ها را تبدیل کنیم به دوگانه اصلاح طلبان و اصولگرایان. اگر موفق نشویم ظرفیت های اصلاح طلبی و مجموعه منتصب به جریان اعتدال و هر عنوان دیگری که از اردوگاه اصلاح طلبان یارگیری کرده را ذیل سرفصل اصلاح طلب یا حامیان دولت یا هر عنوان دیگری یک جا جمع کنیم، شانس ما برای برنده شدن بسیار کم خواهد بود.

او افزود: کار بسیار سختی داریم و هر انشعابی در حوزه حامیان دولت و اصلاح طلبان صورت بگیرد، باعث ریزش نیروهای اصلاح طلب خواهد شد و عده ای الان دارند با تمام وجود بر این طبل می کوبند که بین اصلاح طلبان و حامیان دولت یک مرز تعریف کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به خطر این انشعاب اشاره کرد و افزود: من این را به عزیز نور چشم مردم ایران آقای خاتمی وقتی می خواستیم از آقای روحانی حمایت کنیم عرض کردم و گفتم آقای خاتمی من دغدغه دارم که مرز تمایز اصلاح طلبی و اعتدال کجاست؟ چه طور می توانیم بین سرمایه اصلاح طلبی و سرمایه هایی که از اردوگاه اصلاح طلبی یارگیری می کنند به موقع تفکیک قائل شویم؟ این برای ما مشکل است. شما باید این کفایت را نشان بدهید که در لحظه موعود این اردوگاه را از آن اردوگاه تفکیک کنی.

جوادی حصار توضیح داد: ما در انتخابات آینده اگر با اردوگاه راست میانه حامی دولت ولو اینکه ۱۰ درصد از آرا باشند اگر به جمع بندی نرسیم به انفکاک بین حامیان دولت و اصلاح طلبی می رسیم و بسیاری از افراد فرصت طلب از عنوان رایج مد روز اعتدال استفاده خواهند کرد و زیر چتر این عنوان با ما مقابله خواهند کرد و شکست دیگری در کارنامه اصلاح طلبان ثبت می کنند.

او با اشاره به اینکه جنس ۸۸ ، جنس ۸۴ و جنس ۹۲ با هم متفاوت بودند، گفت: جنس انتخابات پیش رو از همه متفاوت تر است و امیدوارم آگاه باشیم و تصمیم درست بگیریم.

جوادی حصار تاکید کرد: اهل نقد باشید و یکی از عناصر نقد اشراف به موضوع است. ما باید لحظه به لحظه حرکات مردم و سیاستمداران را رصد کنیم تا بتوانیم در جای لازم تصمیم درست بگیریم.

تبعات بد عمل کردن حکومت دینی برای دین و جامعه
رحمت الله بیگدلی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز با بیان اینکه بدون اصلاح حاکمیت، سخت است از اصلاح جامعه گفتن بیهوده است، گفت: اگر حکومتی به نام دین بیاید و نتواند درست عمل کند، می تواند تبعات زیادی برای دین و جامعه داشته باشد.

به گزارش اعتماد ملی، رحمت الله بیگدلی در همایش «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» که در یزد در حال برگزاری است، با بیان اینکه حکومت ما حکومت دینی با عنوان اسلامی است، افزود: استمرار حکومت دینی می تواند تبعات بزرگی داشته باشد. اگر حکومتی دینی باشد می تواند ظواهر دین را در جامعه پیاده کند و به اصطلاح جامعه ای دینی بسازد.

او افزود: از نگاهی دیگر، اگر حکومتی به نام دین بیاید و نتواند درست عمل کند، می تواند تبعات زیادی برای دین و جامعه داشته باشد.

این پژوهشگر دینی تصریح کرد: اگر به آثار بسیاری از علمای دین در گذشته نگاه کنیم، آنها نگران ایجاد حکومت دینی بودند، چراکه مسئولان نظام دینی همپای پیامبر و معصومان برشمرده می شوند و جامعه از آنها انتظار پیامبرگونه ای دارد و اگر این انتظارات تحقق پیدا نکند مشکلاتی برای دین و متدینین به بار می آورد.

او افزود: با توجه یه اینکه خود را اصلاح طلب می دانیم سخنان خود را با کلامی از علی (ع) ادامه می دهم که جامعه درست و اصلاح نمی شود مگر به واسطه اصلاح حاکمان آن. بدون اصلاح حاکمیت، سخت است از اصلاح جامعه گفتن بیهوده است.

بیگدلی با تاکید بر اینکه جامعه اصلاح نمی شود مگر با استقامت و حضور مردم، گفت: این حضور باید هوشمندانه باشد. حضور پوپولیستی و یا حضور فردی، دردی را دوا نمی کند. باید مردم با مشارکت سیاسی و حضور در احزاب، ایستادگی کنند تا حکومت را اصلاح کنند.

او با اشاره به رابطه حکومت و مردم، گفت: رابطه حکومت و مردم باید مبتنی بر قانون و موازین شرع باشد و حق رعایت شود.

شورای مرکزی حزب اعتماد ملی یادآور شد: هر وقت حق میان حاکمیت و مردم قرار می گیرد، احکام تعالی آفرین دین اجرا می شود و رابطه مردم و حکومت بر اساس قانون شریعت شکل می گیرد. نباید در حکومت کسی نادیده گرفته شود و بی اهمیت تلقی شود. در هر مسئله ای نیاز به همکاری مردم هست.

آرزو فاطمی: اصلاح طلبان سهم ۳۰ درصدی زنان در مجلس را پیگیری کنند

مسئول کمیته بانوان شاخه جوانان حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اعتماد، انسجام و مشارکت، سه مولفه سرمایه اجتماعی هستند، به حضور زنان در عرصه های مختلف اشاره کرد و این حضور را سرمایه ای اجتماعی برای کشور دانست.

به گزارش اعتماد ملی، آرزو فاطمی در همایش سراسری شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با عنوان «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» که در یزد برگزار شد، گفت: سرمایه اجتماعی تبدیل منیت ها به «ما» است. تک تک کسانی که در این نشست حضور دارند، سرمایه ای اجتماعی هستند که می خواهند در عرصه های مختلف حضور فعال داشته باشند. زمانی این سرمایه کارآمد می شود که در قالب یک تشکیلات، به طور منسجم پیش برود.

او افزود: در انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی با وجود امام و اعتقاد به او، آن مقاومت ها صورت گرفت و آن مقاومت ها به خاطر سرمایه اجتماعی ای بود که در آن دوره ها شکل گرفته بود و باعث پیروزی مردم شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان اصفهان با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی سه مولفه دارد، تاکید کرد: یکی از آنها اعتماد است، دومی انسجام است که ما را از تعارض های طبقاتی و قومی مصون می دارد و سومین مولفه مشارکت است.

فاطمی افزود: به طور مثال گروه هایی که به معتادان کمک می کنند، فعالیت آنها یک نوع مشارکت مدنی است. وقتی که در عرصه سیاسی فعالیت می کنند این یک مشارکت سیاسی است. در واقع جامعه ای که این سه مولفه را داشته باشد، دارای سرمایه اجتماعی است.

مسئول کمیته زنان شاخه جوانان حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی درمان دردهای جامعه است و جامعه مدنی را به وجود می آورد، یادآور شد: این جامعه مدنی خود، مولد سرمایه اجتماعی می شود.

او با اشاره به مرامنامه حزب اعتماد ملی، گفت: ما حزبی داریم که در آن گرد این مرامنامه جمع شده ایم. به طور مثال جایی که مرامنامه حزب اعتماد ملی به زنان می‌پردازد، دارد از سرمایه اجتماعی سخن به میان می‌آورد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: زنان همان قدر که در مشارکت سیاسی حضور دارند، باید در پیروزی ها نیز سهم داشته باشند. ما در فعالیت های سیاسی شاهد این هستیم که هزینه مشارکت سیاسی برای زنان بالا است. باید از این سرمایه های اجتماعی حمایت شود و احزاب اصلاح طلب در دفاع از حق و سهم زنان پیشقدم باشند.

فاطمی افزود: مدتی بحث سهم ۳۰ درصدی زنان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که البته با مشکلاتی رو به رو بود، اما اصلاح طلبان بیایند بحث حضور ۳۰ درصد زنان در مجلس را به رسمیت بشناسند و برای حضور زنان در مجلس تلاش کنند.

حجت نظری: اعتماد ملی تسلیم فشارها نشده و از مسیر قانون خارج نمی شود

رییس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی نیز در این همایش با تاکید بر اینکه حزب اعتماد ملی حزبی قانونی است و در چارچوب قانون فعالیت کرده و از این مسر خارج نخواهد شد، گفت: هیچگاه در این راستا تسلیم هیچ فشاری نمی شویم.

به گزارش اعتماد ملی، حجت نظری در همایش سراسری شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتمد ملی با عنوان «اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی» که در یزد برگزار شد، ضمن تشکر از شورای یزد حزب اعتماد ملی که برای برگزاری این همایش از مدت ها قبل تلاش کردند، به عملکرد دولت یازدهم در حوزه سیاست داخلی اشاره کرد و افزود: درست است که دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی موفق بوده، اما در سیاست داخلی به آن حدی که باید موفق نبوده است؛ به ویژه در حوزه جوانان برنامه ای وجود ندارد و کادرسازی نکرده و مشخص نیست در آینده هم برنامه ای برای کادرسازی باشد.

او افزود: ما باید از هر تریبونی استفاده کنیم و این حرف ها را بگوییم که آینده ایران نیاز به یک کادرسازی از نیروهای جوان و نخبه دارد و زمانش نیز امروز است.

دبیر کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی در ادامه با تاکید بر اینکه حزب اعتمادملی یک حزب قانونی است و در چارچوب قانون فعالیت کرده و می کند، گفت: حزب اعتماد ملی و شاخه جوانان حزب هیچگاه در این راستا تسلیم هیچ فشاری نمی شود و مطمئنا اگر کسانی فکر می کنند با فشار و تهدید می توانند ما را از این مسیر قانونی خارج کنند، شکست می خورند.

او افزود: حزب اعتماد ملی بر مدار قانون و بر سیاق دبیرکل حزب و قائم مقام برحق او و مرامنامه حزب پیش می رود. کسانی که می خواهند فضای اصلاح طلبی را به سمت انجراف از قانون ببرند، کاری از پیش نمی برند و حزب اعتماد ملی و شاخه جوانان حزب در مسیر قانون، به فعالیت اصلاح طلبانه اش ادامه می دهد.

 

به گزارش اعتماد ملی در همایش دو روزه شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی که در یزد برگزار شد، کارگروه های رسانه، تشکیلات و کارگروه سیاسی با حضور جوانان حزب اعتماد ملی سراسر کشور و با میزبانی شورای یزد و شاخه جوانان یزد حزب اعتماد ملی در این استان تشکیل شد.


ارسال نظر

Go to TOP