تاریخ انتشار:۲۰ مهر ۱۳۹۴در ۷:۰۲ ق.ظ کد خبر:976

ابلاغ اعتراض نمایندگان به عملکرد صدا و سیما

منصور حقیقت پور عملکرد صداوسیما در موضوع برجام را یکسویه خواند. نماينده اردبيل در گفت و گو با خبرآنلاين با تاکيد بر اينکه به عنوان نايب رئيس کميسيون ويژه برجام اصلا درجريان هماهنگي هاي رسانه ملي با اين کميسيون براي پخش جلسات کميسيون برجام در تلويزيون ...

منصور حقیقت پور عملکرد صداوسیما در موضوع برجام را یکسویه خواند.

نماينده اردبيل در گفت و گو با خبرآنلاين با تاکيد بر اينکه به عنوان نايب رئيس کميسيون ويژه برجام اصلا درجريان هماهنگي هاي رسانه ملي با اين کميسيون براي پخش جلسات کميسيون برجام در تلويزيون نبود، گفت: گويا فقط با رئيس کميسيون آقاي زاکاني هماهنگي مي کردند وگرنه ما که اصلا خبر نداشتيم مي خواهند چه بکنند.

وي با بيان اينکه «صداوسيما در موضوع برجام بسيار بد عمل کرد»، ادامه داد: اين رسانه جلسات کميسيون ويژه برجام را به شکل گزينشي پخش کرد و حتي اگر نگوييم که استفاده تبليغي براي فرد خاصي در کميسيون بود، دست کم نوعي استفاده گزينشي و خطي از پخش جلسات کميسيون ويژه شده است.

او که شب گذشته در تماسي تلفني مهمان يکي از برنامه هاي شبکه شش تلويزيون بود، در حاليکه از زاکاني دعوت شده بود تا حضورا در اين برنامه شرکت کند، گفت: نوع گزارش هاي منتشره در صداوسيما و نحوه دعوت از مهمانان و چينش آنها نشان از عملکرد يکسويه اين رسانه دارد که عمدتا به نفع دوستان مخالف با توافق هسته اي، فضا را باز مي کنند.

حقيقت پور که عملکرد صداوسيما در انعکاس جلسات کميسيون برجام را هم يک طرفه مي خواند، از ابلاغ گلايه هاي نمايندگان معترض به اين رسانه خبر داد و گفت: اعتراضاتمان را از طريق آقاي ابوترابي به آقاي سرافراز ابلاغ کرديم.

وي در پاسخ به اينکه واکنش رئيس سازمان صداوسيما به اين اعتراضات از مجلس چه بوده است؟، گفت: علي القاعده که آنها اين انتقادات را نمي پذيرند کما اينکه گفته اند «کنداکتور ما پر است!». اگر اينگونه است و کنداکتور مشا پر است، پس همه مساول مربوط به اين موضوع و يا کل جلسات کميسيون را پخش نکنيد. نه اينکه گزينشي پخش کنيد!

نماينده اردبيل گفت که انتقاد به صداوسيما به نماينده هاي ناظر مجلس در هيات نظارت بر صداوسيما نيز منتقل شده است.

او در پايان جلسه امروز مجلس را «جلسه اي زنده» خواند که مخالفان برجام تلاش داشتند به هر نحو که شده صدايشان را به گوش مردم برسانند هرچند که خروجي کار، دو قطبي شدن فضاي مجلس بود..
همچنین دیروز در حالی که تعدادی از نمایندگان دلواپس مجلس، با تجمع مقابل هیات رییسه و داد و فریاد، فضا را ملتهب کرده و سخنرانان منتصب به جبهه پایداری در مخالفت با توافق هسته‌ای، به تیم مذاکرده‌کننده و نتیجه برجام حمله می‌کنند، صدا و سیما اما رفتاری مشکوک دارد.
به گزارش اعتماد ملی، شبکه خبر که به طور مستقیم و زنده بررسی طرح یک فوریتی «اقدام متناظر جمهوری اسلامی ایران در مورد اجرای برنامه جامع اقدام مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵» را پخش می‌کند، تمام سخنان مهرداد بذرپاش، الیاس نادران و نمایندگان مخالف برجام را پخش کرد، اما وقتی زمان به نطق موافقان برجام می‌رسید به بهانه پخش خبر یا پخش مراسم تشییع پیکرسردار همدانی، پخش زنده را قطع می‌کرد.
اما آنگونه که ایسنا از مجلس گزارش داده، در جریان جلسه علنی امروز مجلس و در زمان بررسی طرح اقدام متناظر ایران در اجرای برجام نمایندگان دلواپس مجلس با ابتکار حسینیان و کریمی قدوسی در مقابل هیات رئیسه تجمع کردند و در این میان دوندگی رسایی در صحن مجلس و تردد دائم وی به جایگاه هیات رئیسه نمود بیشتری داشت.


ارسال نظر

Go to TOP