سید رحیم ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه طرح مطالبی درباره عملکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان یا فراکسیون امید در رسانه ها اثر منفی دارد، اظهار کرد: این بحث ها باید در سطح سران اصلاحات و در نشست های درونی مطرح شود در غیر این صورت، فرایند همکاری سیاسی تضعیف […]

سید رحیم ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه طرح مطالبی درباره عملکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان یا فراکسیون امید در رسانه ها اثر منفی دارد، اظهار کرد: این بحث ها باید در سطح سران اصلاحات و در نشست های درونی مطرح شود در غیر این صورت، فرایند همکاری سیاسی تضعیف خواهد شد.

وی ادامه داد: ما خودمان هم می پذیریم که ترکیب شورای عالی سیاستگذاری، ترکیب خوبی نیست و مشکل دارد، اما تخریب این شورا به نفع جریان اصلاحات نیست. یکی از نقاط ضعف ما عدم مهارت در گفت‌و‌گو و چانه‌زنی است؛ زیرا می‌توان با برگزاری جلسات درونی، انتقادات را مطرح کرد و برای برطرف کردن آنها چاره‌جویی کرد، اما روندی که در چند روز گذشته شروع شده است، خود انتقادی نیست؛ زیرا خود انتقادی به معنای انتقاد از استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها و ارائه راهکارهاست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه اصلاحات یک گفتمان است که طیف وسیعی از اندیشه ها را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: در جریان اصلاحات افراد رادیکال تا اعتدالی حضور دارند و یک نظر واحد در این جریان وجود ندارد؛ بنابراین نیاز است که گفت‌وگوهای درونی بیشتری در جریان اصلاحات انجام شود.

ابوالحسنی در پایان گفت: اصلاحات قطعا به اصلاح نیاز دارد. اصلاح‌طلبان باید با هم اندیشی و همکاری دنبال اصلاح و بهبود اصلاحات باشند. تخریب، چاره کار نیست.

  • منبع خبر : ايسنا