اعتماد ملی: نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی عراق با درهم شکستن دژهای دفاعی داعش، پیشروی به سمت مرکز شهر رمادی، مرکز استان الانبار را از چندین محور آغاز کردند. به گزارش ایگاه بوابه نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای ارتش به همراه نیروهای مردمی و عشایر به پیشروی به سمت مرکز شهر رمادی […]

اعتماد ملی: نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی عراق با درهم شکستن دژهای دفاعی داعش، پیشروی به سمت مرکز شهر رمادی، مرکز استان الانبار را از چندین محور آغاز کردند.

به گزارش ایگاه بوابه نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای ارتش به همراه نیروهای مردمی و عشایر به پیشروی به سمت مرکز شهر رمادی ادامه داده و خطوط دفاعی داعش را در اطراف شهر منهدم کردند.

در این عملیات ارتش عراق، ۱۵ تروریست کشته و هشت مقر داعش منهدم شد.

همچنین ۱۵ بمب خنثی و دو مرکز بمب گذاری شده در شمال الانبار منهدم شد.

نیروهای عراقی از روز جمعه گذشته شهر رمادی را محاصره کرده‌اند تا بتوانند به سمت مرکز این شهر پیشروی کنند. اخیرا آمریکا از نیروهای عراقی خواسته بود تا به عملیات خود برای آزادسازی رمادی سرعت ببخشند.

ابراز ناامیدی العبادی از عملکرد ائتلاف ضد داعش

از سوی دیگر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق طی کنفرانس مطبوعاتی در کربلا گفت که ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا آن طور که باید نتوانسته در مقابله با داعش به ما کمک کند و انتظاراتمان را در جنگ با داعش برآورده نکرد.

وی گفت: داعش کشورهای منطقه را تهدید می‌کند در نتیجه جامعه جهانی باید خطر این گروه را درک کند.

جان آلن، فرمانده ائتلاف ضد داعش روز گذشته برای هماهنگی در جنگ علیه داعش وارد بغداد شد.