نشست بررسی چالش‌ها و فرصت‌های انتخابات اسفند ۹۸ با حضور دبیران استانی و اعضای حزب اعتماد ملی از سراسر کشور، برگزار شد. الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست سراسری بررسی چالش‌ها و فرصت‌های انتخابات اسفند، به تشریح وضعیت اقتصادی و شرایط بین‌المللی کشور پرداخت و گفت: با […]

نشست بررسی چالش‌ها و فرصت‌های انتخابات اسفند ۹۸ با حضور دبیران استانی و اعضای حزب اعتماد ملی از سراسر کشور، برگزار شد.

الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست سراسری بررسی چالش‌ها و فرصت‌های انتخابات اسفند، به تشریح وضعیت اقتصادی و شرایط بین‌المللی کشور پرداخت و گفت: با توجه به شرایط موجود، یکی از راهکارهای بهبود اوضاع، استحکام داخلی است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه در صحنه بین‌المللی در حال حاضر انفعال فایده ندارد، افزود: باید از ابزارهایی که داریم استفاده کنیم. تصمیم گرفته شده که در مقابل تهاجم آمریکا و برخی کشورهای منطقه، ما هم مقاومت حداکثری و مقاومت فعال داشته باشیم.

حضرتی ادامه داد: تاکتیک‌های مختلفی برای این مقاومت فعال در نظر گرفته و با موفقیت اجرایی شد. در بحث اقتصادی هم با سیاست‌هایی که در نظر گرفته شد الان به ثبات رسیده‌ایم.

حضرتی افزود: ما نیاز به استحکام داخلی داریم و انتخابات، مهمترین فرصت در شکوفایی و ایجاد نشاط در کشور و رفع کدورت‌هاست. مشارکت مردم در انتخابات برخاسته از رقابت است و رقابت برخاسته از حضور قوی‌ترین تیم‌ها است. نمی‌شود اعضای اصلی تیم‌ها حذف شوند و رقابت و مشارکت حداکثری داشته باشیم.
نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: حتما افراد صالحی خواهند بود که از آنها حمایت کنیم و نیاز به افراد غیر اصلاح‌طلب نیست.

قائم مقام حزب اعتماد ملی همچنین درباره اقدامات رئیس قوه قضائیه که موجب استحکام داخلی و جلب اعتماد عمومی می‌شود، گفت: تا الان آقای رئیسی اقدامات فوق‌العاده مثبتی داشته که بسیار سازنده بوده است. ما از این اقدامات پشتیبانی می‌کنیم. آقای رئیسی به‌خوبی از قوه قضائیه شروع کرده است. ما اگر قضات عادل و منصف و پاکدامن داشته باشیم همه به آن پناه می‌برند، اما اگر آنجا مرکز فساد باشد دیگر هیچکس نمی‌داند چه کند.

حضرتی افزود: امیدوارم در حل مسایل داخلی و رفع اختلافات، بحث حصر نیز به‌زودی حل شود.

سید رحیم ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی نیز، در نشست سراسری بررسی چالش‌ها و فرصت‌های انتخابات اسفندماه، طی سخنانی، به مشارکت فعال در انتخابات تاکید کرد و گفت: مشارکت فعال به معنای مشارکت منفعل نیست، بلکه انتخاب استراتژی مبتنی بر شرایط انتخاباتی است که می‌تواند حمایتی و یا انتقادی باشد.

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی و رئیس کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی نیز در نشست بررسی فرصت‌ها و چالش‌های انتخابات اسفندماه که با حضور اعضای حزب اعتماد ملی از سراسر کشور برگزار شد، به تشریح عوامل تاثیرگذار در انتخابات پرداخت.

ابوالحسنی راهبردها و رهنمودهای انتخاباتی دفتر سیاسی، برای دفاتر استانی حزب اعتماد ملی را تشریح کرد و از دبیران استانی درخواست کرد استان‌هایی که مسئول دفتر سیاسی خود را انتخاب نکرده‌اند، نسبت به این موضوع اقدام کنند.

حق‌شناس همچنین سناریوهای انتخاباتی را تشریح کرد و با بیان اینکه استراتژی ما مشارکت حداکثری است، گفت: اگر ما نظارت استصوابی را با شدت قبل نداشته باشیم با توجه به وضعیت بین‌المللی که داریم، انتخابات تبدیل به نمادی از انسجام ملی خواهد شد.

او همچنین به چالش‌ها و راهبردهای اصلی انتخابات پیش رو اشاره کرد.

محمدعلی افشانی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز با بیان اینکه مشارکت در انتخابات یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها است، گفت: مردم وقتی مشارکت می‌کنند که حس کنند حضورشان موثر است.

او افزود: در حال حاضر نخستین قدم، تعامل مطلوب با شورای نگهبان و نهادهای حاکمیت است. ما در انتخاب افراد باید چهره‌هایی را در لیست مورد حمایت بگذاریم که مشهور به پاکدستی باشند. اگر مردم بدانند کسی پاکدست است و منافع مردم را به منافع خودش ترجیح می‌دهد و توانمند هم هست، نسبت به او اقبال نشان می‌دهند.

افشانی تاکید کرد: اینکه بگوییم چون ما فردی را معرفی کردیم، مردم رای می‌دهند، اینطور نخواهد بود.

اسماعیل گرامی‌مقدم نیز در نشست بررسی چالش‌ها و فرصت‌های انتخابات مجلس، با بیان اینکه استراتژی تشکیلاتی اعتماد ملی حضور در شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان است، گفت: اگر در انتخابات حضور داشته باشیم در صحنه سیاست می‌مانیم، اما اگر تحریم کنیم هم این تحریم به فراموشی سپرده می‌شود و هم آینده سیاسی حزب را تحت‌الشعاع قرار می‌دهیم. از این رو نباید عرصه را خالی کنیم.

او افزود: از اعضای حزب می‌خواهم با رابطین استانی شورایعالی همکاری کنند، چراکه رابطین تنها نقش رابط دارند و مهم، تعامل سازنده حزب با شورای هماهنگی و احزاب مختلف در استان است.

گرامی مقدم تاکید کرد: برای تاثیرگذاری بیشتر باید تشکیلات را تقویت کرد. هرچه تدارک بیشتری داشته باشیم، تاثیر بیشتری خواهیم داشت. اجرای خوب و همت بالا، هر راهبردی را به موفقیت می‌رساند. ما وارد عرصه‌ای می‌شویم که ۸۰ درصدش مبهم است، اما عرصه را خالی نمی‌کنیم. 

به گزارش اعتماد ملی، در ادامه این نشست، دبیران و اعضای استانی حزب اعتماد ملی نقطه نظرات خود را پیرامون انتخابات در حوزه‌های انتخابیه خود عنوان کردند.

جمال درویش از استان خوزستان، حجت‌الاسلام موسوی از استان لرستان، پورکریمی از استان البرز، هاشمی از استان مرکزی، اسدپور از استان فارس، اخلاقی از کهکیلویه و بویر احند، ترقی طلب از استان گیلان، ویسی از چهارمحال و بختیاری، عسگری از آذربایحان غربی، الله‌یاری از اصفهان، بیگلری از کردستان، کریمیان از زنجان، آقایی از خراسان شمالی، اسلام از آذربایجان شرقی و یوسف بسنجیده از استان گلستان سخنرانان جلسه بودند.

مشکلات اقتصادی، عملکرد ضعیف دولت و ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان زد، مشکلات شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و تعداد بالای اعضای حقیقی در این شورا، و… مسایلی بود که در سخنرانی‌ها به آنها اشاره شد.