محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، روز گذشته برای بررسی پرونده‌اش راهی دادسرا شد. انتشار ویدیویی با محتوای آوای ربنا با صدای یک زن در اینستاگرام محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، باعث تشکیل پرونده‌ای برای او در قوه قضاییه شد. حق‌شناس در همین راستا روز ۱۵ تیر برای بررسی این پرونده راهی دادسرا شد. […]

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، روز گذشته برای بررسی پرونده‌اش راهی دادسرا شد.

انتشار ویدیویی با محتوای آوای ربنا با صدای یک زن در اینستاگرام محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، باعث تشکیل پرونده‌ای برای او در قوه قضاییه شد.

حق‌شناس در همین راستا روز ۱۵ تیر برای بررسی این پرونده راهی دادسرا شد.

در حالی که این عضو شورای شهر تهران می‌گوید انتشار این ویدئو به واسطه فتوای رهبری درباره صدا زنان عاری از ایراد شرعی و قانونی و اخلاقی بود، اما مسئولان دادسرا با عنوان تشویق مردم به فساد او را تفهیم اتهام کردند.

بر همین اساس، قرار وثیقه‌ای ۲۰۰ میلیونی برای حق‌شناس صادر شد که پس از بازداشت به مدت پنج ساعت، به قرار کفالت تغییر کرد.

حق‌شناس می‌گوید همچنان بر سر موضع خود است و فقط تا پایان بررسی پرونده‌اش در دادگاه این پست را از روی صفحه اینستاگرامش حذف کرده است.

این عضو شورای شهر عنوان می‌کند که این فشارها روی اعضای شورای شهر برای کند ‌کردن روند پیگیری حقوق مردم توسط افرادی است که به آنها رای داده‌اند.

پیش از این هم ناهید خداکرمی و محمود میرلوحی، دو عضو شورای شهر تهران، به دادگاه احضار شده بودند. خداکرمی به خاطر برخی نوشته‌هایش درباره حجاب اجباری و میرلوحی به خاطر شکایت محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران، در دادگاه حاضر شده بودند.

ویدئو؛ اتهام حق‌شناس چیست:

https://etemadonline.com/content/319075/اتهام-حق-شناس-چیست