اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی ایران درباره حادثه غمبار منا بیانیه ای صادر کرد. به گزارش سایت اعتماد ملی، متن این بیانیه به این شرح است: « بیانیه حزب اعتماد ملی ایران به مناسبت حادثه غمبار حجاج در منا » بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون حادثه غمبار حج امسال که به جانباختن […]

اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی ایران درباره حادثه غمبار منا بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش سایت اعتماد ملی، متن این بیانیه به این شرح است:

« بیانیه حزب اعتماد ملی ایران به مناسبت حادثه غمبار حجاج در منا » بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون حادثه غمبار حج امسال که به جانباختن و مصدومیت هزاران تن از عاشقان کعبه، منجر شد، موجی از اندوه را در جوامع اسلامی و زخم عمیقی را بر دل مسلمانان ایرانی بر جای گذاشت و حتی جامعه بشری را در بهت و حیرت فرو برد. کشته شدن نزدیک به ۵،۰۰۰ انسان عارف و وارسته در حالی در حج امسال رخ داد که، در سال های گذشته روند فزاینده جان باختن حجاج در عربستان، اتفاق افتاده و بارها تکرار شده است و متأسفانه هیچ اقدام مؤثری برای پیشگیری از اینگونه حوادث ناگوار برنامه ریزی و پیش بینی نشده است.

حزب اعتماد ملی ایران با عرض تسلیت این فاجعه بزرگ و ابراز همدردی با خانواده های جان باختگان و مصدومان حادثه منا، اهم دیدگاه خود را نسبت به این ضایعه انسانی در محورهای ذیل اعلام می دارد :

۱- از دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار می رود، موضوع اداره ی حج و مدیریت بین المللی آن با توجه به بی تفاوتی و بی مسئولیتی آل سعود نسبت به جان زائران حرم امن الهی، با جلب افکار عمومی جوامع اسلامی، درکنفرانس آتی سران کشورهای اسلامی مطرح کند، شاید که تصمیم شایسته ای برای مدیریت بین المللی حج، اتخاذ گردد.

۲- از مقام معظم رهبری و مراجع معظم تقلید درخواست می نماید رهنمودها ی راهگشای خود را در زمینه های فرهنگ سازی و سازماندهی حجاج بیت الله الحرام و روش های اعزام حاجیان در سالهای آتی ارائه فرمایند تا انشاءا.. با تدبیر بزرگان و صاحبان نفوذ کلام و اندیشه های الهی، زمینه های بی تفاوتی عربستان سعودی نسبت به مهمانان الهی، مرتفع گردد و از تحقیر مکرر مردم و حجاج توسط دولت عربستان، که در این سالها به بهانه ها وشکل های مختلف شاهد وقوع آن بوده ایم، جلوگیری شود.

حزب اعتماد ملی ایران از درگاه رحمت الهی برای همه درگذشتگان غفران الهی و برای مجروحان حادثه، شفا و سلامتی کامل و برای مصیبت دیدگان و خانواده های آنان صبر جمیل آرزو می نماید. در خاتمه از آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم که ماموریت بسیار مهم و اثرگذارخود را برای شرکت در مراسم بازگشت پیکرهای مطهر جان باختگان حادثه منا به کشور نیمه تمام گذاشتند، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می کنیم.

حزب اعتماد ملی ایران»