حجت نظری، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و عضو شورای شهر تهران، در یادداشتی از شهروندان خواست که برای کاهش مصرف پلاستیک به پویش #به_جای_پلاستیک بپیوندند. به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، نظری در این یادداشت که روز گذشته در اینستاگرام منتشر کرد، نوشته است: حتی اگر آمارهای غیررسمی از تولید پسماند در […]

حجت نظری، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و عضو شورای شهر تهران، در یادداشتی از شهروندان خواست که برای کاهش مصرف پلاستیک به پویش #به_جای_پلاستیک بپیوندند.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، نظری در این یادداشت که روز گذشته در اینستاگرام منتشر کرد، نوشته است:

حتی اگر آمارهای غیررسمی از تولید پسماند در جهان را نادیده بگیریم، آمارهای رسمی نیز به قدری نگران‌کننده است که همه ما باید از همین لحظه فکری به حال آن کنیم. هر چقدر دیرتر اقدام کنیم، برای جبران، مسیری دشوارتر در پیش خواهیم داشت. واقعیت این است که ما آدم‌ها تبدیل به کارخانه تولید پسماند شده‌ایم؛ پسماندهایی که متاسفانه طی بیش از یک قرن اخیر، “پلاستیک” رشد چشمگیری در میان آن داشته است.

امروز روز بدون پلاستیک بود. روزی که برای توجه به آثار و پیامدهای خطرناک مصرف بی‌رویه پلاستیک و زباله‌های ناشی از آن، نامگذاری شده است. روزی که لازم است در کشور ما بیشتر جدی گرفته شود، چراکه سرانه تولید پسماند پلاستیکی درمیان شهروندان ایرانی و به‌خصوص آنها که ساکن کلانشهرهایی مانند تهران هستند، بسیار بیشتر از میانگین جهانی است.

در کنار مسئولانی که باید پیگیر وضع قوانین و مقررات و نیز اجرای درست مصوبات برای کاهش مصرف پلاستیک و فرآورده‌های آن باشند، لازم است همه شهروندان نسبت به آینده فرزندان خود احساس مسئولیت کرده و در نحوه مصرف پلاستیک در زندگی روزمره بازنگری کنند.

بنده پیگیر خواهم شد تا مصرف پلاستیک حداقل در زیرمجموعه‌های شهرداری تهران، نظیر سازمان میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های شهروند به حداقل برسد، اما از شهروندان هم می‌خواهم به پویش #به_جای_پلاستیک پیوسته و تجربیاتشان از موارد جایگزین پلاستیک در زندگی روزمره خود را با هشتگ #به_جای_پلاستیک با دیگران به اشتراک بگذارند.