قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه نظام حزبی تنها راه حل کشور است، گفت: باید به سمت نظام حزبی حرکت کنیم و بار حکومت به دوش احزاب گذاشته شود. الیاس حضرتی با حضور در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان قزوین، پس از ابلاغ حکم ادامه فعالیت مصطفی حسین‌زاده به‌عنوان دبیر […]

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه نظام حزبی تنها راه حل کشور است، گفت: باید به سمت نظام حزبی حرکت کنیم و بار حکومت به دوش احزاب گذاشته شود.

الیاس حضرتی با حضور در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان قزوین، پس از ابلاغ حکم ادامه فعالیت مصطفی حسین‌زاده به‌عنوان دبیر حزب اعتماد ملی استان قزوین، گفت: مردم در شرایطی هستند که به‌دلیل فشارهای خارجی و بی تدبیری‌های داخلی مشکلات زیادی را تحمل می‌کنند و حالا اینکه فردی فراتر از تحمل این مشکلات، می‌گوید می‌خواهم یک فعالیت اجتماعی هم بکنم و یک حضور سازمانیافته تحت عنوان حزب هم داشته باشم، فوق‌العاده قابل ستایش است؛ به‌ویژه اعتماد ملی که بزرگ این حزب سالهاست در حصر است، اما اعضای حزبش همچنان وفادارند و در مسیری که او مشخص کرده حرکت می‌کنند.

حضرتی افزود: مسیر ما مسیر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است. با همه دوستیم اما شاخص‌هایی داریم و با آن می‌سنجیم که چه کسی در مسیر است و چه کسی متقلب است. معیارهای ما معیارهای انقلاب اسلامی است که امام خمینی تبیین کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه در هشت سال دولت آقای احمدی‌نژاد فعالیت سیاسی بسیار سخت شده بود، گفت: فعالان سیاسی در خفا جلسه می‌گذاشتند و جلوی یک نشست ساده را می‌گرفتند.

حضرتی افزود: بخشی از آن اتفاقات نتیجه تندروی‌های قبلش بود، و بخشی هم نتیجه بی‌تدبیری‌ها. به هر حال مشکلات یک عاملی نیست.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی، حزب را راه حل کشور عنوان کرد و گفت: نظام حزبی باید در کشور حاکم شود. به احزاب درست میدان بدهند و بار حکومت را به دوش آنها بگذارند.

حضرتی با اشاره به دیدار روسای کمیسیون‌های مجلس با آیت‌الله جنتی، اظهار کرد: در دنیا احزاب هستند که کاندیداها را رد یا تایید می‌کنند و عموما افراد حزبی رای می‌آورند. شما بعد یقه رییس حزب را می‌گیرید. نظارت در دنیا در درون حزب صورت می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه حکومت امری جدی است، افزود: این مشکلات را برای این داریم که حکومت را جدی نمی‌گیریم. لذا احزاب باید برای اداره حکومتها ورود کنند. در دنیا سالها جنگیده‌اند و فکر کرده‌اند تا رسیده‌اند به نظام حزبی و در ایران هم باید به همین سمت برویم.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ما نسبت به اداره مملکت نقد داریم، گفت: این به معنای مخالفت نیست. به معنای اوج وفاداری به نظام و انقلاب است. می‌گوییم ما این نقدها را داریم و ایراداتی را وارد می‌دانیم و ما اگر باشیم به شکل بهتری اداره می‌کنیم.

او در پایان از دبیر و اعضای اعتماد ملی استان قزوین خواست که هسته‌های مختلف حزب را شکل دهند و متشکل‌تر از گذشته فعالیت کنند.

در ادامه، حجت‌الاسلام قدرت‌الله علیخانی، نماینده پیشین مجلس شورای سلامی نیز با حضور در جمع اعضای حزب اعتماد ملی با بیان اینکه حضرتی حرف برای گفتن دارد و توانسته حزب اعتماد ملی را سر پا و موفق نگه دارد، گفت: حضرتی یک شخصیت شناخته شده است و امیدوارم در آینده این حزب موفقتر باشد. احزاب زیادی هستند اما حزبی که در راسش افرادی مثل کروبی باشند، نداریم و امیدوارم زودتر موانع برطرف شود و آقای کروبی را در جمع دوستان ببینیم.

علیخانی ادامه داد: کسانی که قبول کردند عضو حزبی باشند باید در چارچوب حزب فعالیت کنند. باید اصولی را ترسیم کرد و از این چارچوب خارج نشد. اگر اصلاح‌طلبیم دیگر اصلاح‌طلبیم و نمی‌توانیم فردا حرف دیگری بزنیم.

حامیان روحانی در استانها کنار گذاشته شدند
علیخانی افزود: ما حامی این دولت بودیم و هستیم اما منتقد هم هستیم. بیشتر وزرا بد عمل کردند. حامیان روحانی در همه استانها کنار گذاشته شدند و مسئولان دولت باعث شدند حامیان دولت کنار بروند.

آیت‌الله محمدی تاکندی نماینده پیشین مجلس خبرگان نیز با حضور در جلسه، نکاتی را از قرآن و احادیث مطرح کرده و برای حاضران و اعضای حزب اعتماد ملی آرزوی موفقیت کردند‌.