اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی استان تهران با صدور بیانیه‌ای، درگذشت مظلومانه حاجیان در روز عید قربان را به هموطنان عزیز و خانواده‌های محترم آنها تسلیت گفت. به گزارش اعتماد ملی، متن کامل این بیانیه به این شرح است: «انالله و اناالیه راجعون در روز عید سعید قربان که مسلمانان جهان در شادی و سرور […]

اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی استان تهران با صدور بیانیه‌ای، درگذشت مظلومانه حاجیان در روز عید قربان را به هموطنان عزیز و خانواده‌های محترم آنها تسلیت گفت.

به گزارش اعتماد ملی، متن کامل این بیانیه به این شرح است:

«انالله و اناالیه راجعون

در روز عید سعید قربان که مسلمانان جهان در شادی و سرور معنوی به سر می برند و میلیونها زائر در فضای عطرآگین خانه خدا و کعبه آمال و آرزوی همه مسلمانان جهان، به مراسم قربانی می پردازند.حادثه تأسف بار و خونین قربانی دستکم ۲۰۰۰ نفر از حاجیان و هزاران مجروح از زائرین محرم در صحرای منا، ناراحتی و غم را در دل انسانها و مخصوصا در دل مسلمین جهان، شعله ور کرد.

علت وقوع این حادثه تلخ، هر چه باشد، نمی توان نالایقی و بی تدبیری مسئولان برگزاری حج در عربستان سعودی را نادیده گرفت و به طور قطع و یقین، نشانه گیری اصلی اتهامات، متوجه آل سعود است که در جریان جابجایی قدرت حاکمه شان، کشتار مردم یمن و سوریه و عراق و اینک حجاج مظلوم بیت الله الحرام را نشانه گرفته اند و تنفر همگان را برانگیخته اند.

حزب اعتماد ملی استان تهران، این واقعه تأسف بار را به هموطنان عزیز و مخصوصا خانواده های معزز این جان باختگان، صمیمانه تسلیت عرض می کند و از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان، رحمت بیکران الهی و برای مجروحان و مصدومان این حادثه شفا و سلامتی کامل و برای خانواده های آنها صبر جمیل آرزو می نماید.

ضمنا از مسئولان کشوری مخصوصا مسئولان بعثه مقام معظم رهبری، وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت امور خارجه، سازمان حج و زیارت و هلال احمر جمهوری اسلامی درخواست می نماید علاوه بر اموری که پیگیر هستند موارد ذیل را مورد توجه ویژه قرار گیرد و گزارش مستمر آن را در اختیار مردم و افکار عمومی قرار دهند :

۱-: در مورد نجات جان عزیزان مجروح و مصدوم به هر روشی که ممکن باشد پیگیری نموده و از هیچ اقدامی فروگذار نکنند.

۲-: روند اطلاع رسانی دقیق به مردم ایران را ادامه دهند و با اطلاع رسانی بموقع خود، سایر خانواده های حاجیان و مخصوصا مفقودین این حادثه را از بلاتکلیفی خارج کنند.

۳-: از هرگونه اقدامی در جهت اعمال فشارهای بین المللی به آل سعود که ادامه حمایتشان از تروریست های داعش در کشورهای یمن و سوریه و عراق آشکار است، فروگذار نکنند.

۴- مسئولان محترم سازمان حج و زیارت، منابع مالی لازم را در جهت کمک به خانواده های درگذشتگان و مصدومان و مجروحان حادثه، پیش بینی کنند و فقط به برگزاری عزای عمومی بسنده نکنند.

۵_ متولیان حج در کشور نیز از این حوادث تلخ در عربستان سعودی درس بگیرند و با برنامه ریزی، هدایت، نظارت و کنترل همه جانبه امور حجاج، سلامت حاجیان ایرانی را بیش از پیش در سالهای آتی، تامین و تضمین نمایند.

امید است همه کسانیکه سهمی در برنامه سیاسی، الهی حج دارند و هر ساله به برگزاری آن افتخار می کنند، مسئولیت پاسخگویی به حوزه مدیریتی خود را بر عهده بگیرند .

شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان تهران»