اعتماد ملی: معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد : حزبی تحت عنوان «یکتا» در کشور وجود ندارد و تا کنون فرد یا گروهی برای گرفتن مجوز فعالیت تحت این عنوان اقدام نکرده است. پیشتر،رسانه ها از ایجاد یک گروه سیاسی با عنوان «یکتا» خبر داده و اعلام کرده بودند اعضا این گروه سیاسی از وزرا […]

اعتماد ملی: معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد : حزبی تحت عنوان «یکتا» در کشور وجود ندارد و تا کنون فرد یا گروهی برای گرفتن مجوز فعالیت تحت این عنوان اقدام نکرده است.

پیشتر،رسانه ها از ایجاد یک گروه سیاسی با عنوان «یکتا» خبر داده و اعلام کرده بودند اعضا این گروه سیاسی از وزرا و همراهان دولت دهم بوده اند.
یکتا، در رسانه ها تحت عنوان گروه سیاسی «یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی» شناخته می شد.
به گزارش ایرنا ، محمد حسن مقیمی، در پاسخ به این پرسش که آیا فعالیت گروهی تحت عنوان «یکتا» قانونی است یا خیر؟ افزود : تا کنون که هیچ گروه یا افرادی تحت این عنوان ، برای گرفتن مجوز اقدام نکرده اند.
وی گفت:اگر این تشکلی که نام بردید،می خواهد در قالب یک تشکل سیاسی کار کند،بهتر است به وزارت کشور مراجعه کرده و اقدام به دریافت مجوز قانونی کند.
مقیمی تاکید کرد: باید از آن دسته از فعالان سیاسی که اقدام به دریافت مجوز قانونی برای فعالیت خود می کنند،حمایت کرد.
به گفته وی، توصیه می شود، کسانی که می خواهند فعالیت سیاسی کنند برای دریافت مجوز به وزارت کشور مراجعه کنند تا هم مجوز فعالیت آنان صادر شود و هم مورد حمایت قرار گیرند.

او درباره فعالیت حزبی با عنوان ‘اتحاد ملت ایران’ نیز گفت : این حزب مرحله نخست، که همان دریافت موافقت اصولی می باشد را طی کرده است و مراحل بعدی که برگزاری مجموع عمومی و انتخاب شورای اجرایی است باید در کمیسیون ماده ۱۰ بررسی شود و اگر مورد تایید قرار گرفت،فعالیت خود را پیگیری کند.
مقیمی گفت:اجرای قانون در ارتباط با تشکیل احزاب و گروه های سیاسی برای همه یکسان پیش بینی شده است.
معاون وزیر کشور،در پاسخ به این سوال ایرنا که ، گفته می شود تعدادی از نامزدهای احتمالی انتخابات امسال ، مخالف دولت یازدهم در سخنرانی های خانگی خود اقدام به تخریب چهره دولت می کنند، نظر ستاد انتخابات چیست؟ نیز گفت:عملکرد دولت یازدهم در ارتباط با مسائل سیاسی، بین المللی،اجتماعی ،سلامت،اقتصادی،آزادی بیان و فرهنگی به صورت کامل مشخص است.

مقیمی افزود:منتقدان دولت می توانند عملکرد دولت را مورد نقد قرار دهند و حتی مخالفان نیز می توانند در این راستا به مخالفت بپردازند، چرا که مردم آگاه هستند و موضوع را درک می کنند.
به گفته وی،در شرایطی که درآمدهای نفتی دولت یازدهم کاهش یافته و درآمدهای دولت تقلیل پیدا کرده ،اما دولت گام های بلندی برداشته است.
وی گفت:اجرای طرح تحول سلامت با وجود کاهش درآمدها،نشان از توجه دولت به اقشار مختلف مردم است.

به گفته وی،تا پیش از دولت یازدهم،بیش از ۷۰درصد از هزینه های درمان را مردم پرداخت می کردند، اما اکنون به کمتر از سه درصد رسیده است.

براساس اين گزارش، معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات برای شرکت در همایش فرمانداران و بخشداران سه استان به شهرکرد سفر کرده است
همایش منطقه ای آموزشی- توجیهی اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و بخشداران استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری به مدت دو روز در روزهای هشتم و نهم مهرماه در فرهنگسرای شهرکرد در حال برگزاری است.