حزب اعتماد ملی استان سیستان و بلوچستان حادثه ناگوار خروج قطار زاهدان – تهران از ریل و جان باختن چهار تن و جراحت بیش از چهل تن از هموطنان را به خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می کند. همچنین از جناب آقای مهندس موهبتی استاندار محترم موکدا درخواست داریم به وضعیت نا به سامان […]

حزب اعتماد ملی استان سیستان و بلوچستان حادثه ناگوار خروج قطار زاهدان – تهران از ریل و جان باختن چهار تن و جراحت بیش از چهل تن از هموطنان را به خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می کند.

همچنین از جناب آقای مهندس موهبتی استاندار محترم موکدا درخواست داریم به وضعیت نا به سامان خط آهن زاهدان – بم هر چه سریعتر رسیدگی کنند و مدیران راه آهن جنوب شرق را موظف به بر طرف کردن نواقص این مسیر کنند، مسیر ریلی زاهدان – بم تنها ریل کشور نیست که از دل کویر عبور می کند چرا اما همیشه قطار زاهدان – بم احتمال خروج از ریل را دارد و یا قطار ناچار است با سرعت بسیار پایین حرکت کند؟ چرا با گذشت بیش از هشت سال از ساخت این خط آهن هنوز ایرادات و نواقص برطرف نشده است و مردم استان باید شاهد این اتفاقات ناگوار باشند؟

جناب آقای مهندس موهبتی موضوع دیگری نیز در این باره وجود دارد که از حضرتعالی انتظار می رود مسئولان راه آهن را برای آن مورد پرسش قرار دهید، مسیر های ریلی کشور شاهد تردد قطارهایی با درجه بندی های بسیار متنوع از درجه یک تا چهار و از شرکت های مختلف است، اما چرا باید پایین ترین کیفیت قطارها یعنی قطار های درجه چهار به مسیر زاهدان – تهران اختصاص یابد، آیا مردم سیستان و بلوچستان شایستگی استفاده از قطارهای با کیفیت را ندارند؟ آیا باید مسافران این قطار که شهروندان این استان هستند باید در تمام مسیر گرد و غبار و خاک را در کوپه های خود تحمل کنند؟ این در حالی است که قطارهای این مسیر کاملا پر بوده و نبود مسافر نمی تواند بهانه ای مناسب برای عدم حضور و تردد قطارهای درجه یک یا دو باشد، فلذا از حضرتعالی خواهشمندیم دستور فرمائید که در مرحله اول کلیه ایرادات خط آهن زاهدان – بم بر اساس اصول و قواعد جهانی و یا حداقل کشور برطرف شود و سپس من بعد قطارهایی با درجات یک، دو و سه نیز در این مسیر مورد استفاده قرار بگیرد تا مردم استان سیستان و بلوچستان مورد تکریم قرار گیرند.

در آخر اعضای حزب اعتماد ملی برای اهدای خون جهت درمان مجروحان این حادثه ناگوار اعلام آمادگی می کنند و همچنین از کلیه شهروندان زاهدانی نیز خاضعانه تقاضا داریم برای این موضوع مهم آمادگی داشته باشند.

حزب اعتماد ملی استان سیستان و بلوچستان