عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید آیا واقعا حضور زنان در ورزشگاه‌ها موضوعی است که فیفا و سازمان‌های بین‌المللی به آن ورود و تهدید به محرومیت کنند. الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی، درباره اولتیماتوم فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: باید در حوزه نشاط اجتماعی، فکری به حال مردم کرد ولی گاه برخی […]

عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید آیا واقعا حضور زنان در ورزشگاه‌ها موضوعی است که فیفا و سازمان‌های بین‌المللی به آن ورود و تهدید به محرومیت کنند.

الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی، درباره اولتیماتوم فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: باید در حوزه نشاط اجتماعی، فکری به حال مردم کرد ولی گاه برخی برخوردهای بی‌مورد همچون ممانعت از خانم‌ها به ورزشگاه‌ها انجام می‌شود؛ اما آیا واقعا چنین مساله‌ای، موضوعی است که فیفا و سازمان‌های بین‌المللی به آن ورود و تهدید کنند که اگر این کار را انجام ندهید، محروم می‌شوید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این مسائل باید در کشور انجام شود زیرا موضوعی نیست که نتوان آن را در داخل حل و فصل کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع حضور خانم‌ها در ورزشگاه مساله‌ای نیست که درباره آنها در عرصه‌های بین‌المللی هزینه بدهیم، ادامه داد: به وزیر ورزش گفتم هزینه این امر یک مبلغ جزئی است؛ یک دیوار شیشه‌ای در اطراف جایگاه خانم‌ها تعبیه کنید صرفا از این باب که یک جوان ناپخته بطری یا شیئی به سمت خانم‌ها پرت نکند؛ یک جایگاه بسیار شیک برای حداقل هزار خانم.

حضرتی بیان کرد: وقتی مردم با هم و به صورت خانوادگی به سینما و کنسرت می‌روند، چرا برای استادیوم و ورزشگاه چنین حساسیت‌های بیجایی مطرح می‌شود.

وی علت این امر را تنبلی و بی‌همتی مسئولان دانست و توضیح داد: مسئولان مربوطه به جای آن که شکل این موضوع را تنظیم کنند و مثلاً مراجع و علما را قانع کنند، تنبلی می‌کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: بسیار پیش آمده که نظر علما در مسائلی متفاوت بوده ولی مسئولان برای توضیح وضعیت به آنها تلاش می‌کنند تا مجاب شوند و در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز باید چنین شود.